×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Angielskie wnętrza

Wnętrza angielskie to idealny styl dla osób nie lubiących nudy. Mieszanina kwiatów z pasami, kratą i innymi wzorami to dopiero początek na wystrój w królewskim stylu. Duża ilość mebli, tkanin, koronek, ramek, obrazów, narzut itp. niektórych może odstraszać. Pomyślmy więc o drugim obliczu angielskiego stylu, takim z jakim mamy okazję spotkać się na brytyjskiej wsi.

Tradycyjnie podchodząc do tematu, dom dla typowego Anglika jest fundamentem życia. Wygodne pomieszczenia, stylowo urządzone, z sentymentem do tego co minęło. Często we wnętrzach angielskich dominuje eklektyzm. Nowoczesność i wygoda sprytnie miesza się z pamiątkami rodzinnymi. Harmonia jest idealnym określeniem domu w stylu angielskim.

Wyposażenie wnętrz jest przede wszystkim wygodne. Komfort zapewnić mają ogromne fotele tzw. „uszaki”, tapicerowane sofy, antyczne komody, miękkie dywany i wiele innych. Poduchy, kapy, czy narzuty to przedmioty dodatkowo wpływające na ciepły klimat wnętrza. Wszystkie tkaniny, które pojawiają się we wnętrzach, cechują się dużą wzorzystością. Dla osób, które nie do końca lubią aż taki przepych można zaproponować jedynie wzorzyste dodatki.

To czego nie sposób pominąć omawiając angielskie posiadłości – te mniejsze i te całkiem spore, to kominek. Bez niego nie ma co myśleć o jakimkolwiek dopasowaniu się do tego stylu. Płonący kominek to serce całego domu. Wokół niego skupia się życie domowników, tylko on pasuje do ogromnych kanap i foteli. Jeśli nie mieszkamy w domu, lub nie mamy możliwości budowy własnego kominka i na to znajdzie się sposób. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Jednym z nich jest zakup biokominka. Działa on na biopaliwo, które nie wysusza powietrza tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jego ogromnym atutem jest możliwość umieszczenia go w dowolnym miejscu, gdyż nie wymaga on instalacji do przewodu kominowego. Jeśli jednak i to rozwiązanie wydaje nam się niemożliwe to realizacji, wówczas wystarczy zamontować jedynie portal kominka i włożyć do niego świece. Dadzą one odpowiedni nastrój i optycznie rozgrzeją całe pomieszczenie.

Dekoracje chyba nie mają nigdzie tak wielkiego znaczenia jak w angielskich wnętrzach. Eksponować można dosłownie wszystko. Na dodatek jest to bardzo mile widziane. Nie chodzi jedynie o meble ale również i o same ściany. Ogromne lustra, kinkiety, portrety przodków to tylko kilka z podpowiedzi. Obok wzorów kwiatowych (najczęściej lilii i róż), dobrze jest zaopatrzyć się również w trofea myśliwskie. Wiejski, sielski dom w Anglii nie może istnieć bez myśliwskich motywów. Niekoniecznie muszą być to poroża upolowanych przez nas jeleni, czy wypchane niedźwiedzie, ale na przykład mosiężne figurki zwierząt. Dodatkowo dobrym pomysłem jest umieszczanie w miejscach widocznych akcesoriów myśliwskich jak i również jeździeckich. Gabloty z bronią, obrazy nawiązujące do polowań…Pomysłów jest bez liku.

Elegancki klimat wnętrz jest możliwy dzięki dwom przeplatającym się stylom. Biblioteki, gabinety często urządzane są bardziej na sposób „męski”. Kolory miodu, ciemne brązy i metal. Natomiast części domu, w których przebywa gospodyni urządzane są raczej w pastelowych kolorach. Często szafki i komody łazienkowe malowane są w kolorze białym. Jasne barwy optycznie powiększają i rozjaśniają wnętrza. W przypadku Anglii jest to dość istotne. Wiemy przecież, że nadmiar słońca nie jest tam możliwy.

Angielska kuchnia to najczęściej pomieszczenie otwarte i dość dużych wymiarów. Obowiązkowo tak jak i również w innych pomieszczeniach, okna kuchenne są dzielone. Angielskie panie domu cenią sobie wyspy kuchenne, które umieszcza się na środku kuchni. Meble kuchenne wykonane najczęściej są z litego drewna, pomalowanego w jasnych, pastelowych barwach.
Łazienki swoim stylem nawiązują do kuchni. Często bywają urządzane na wzór wnętrz z minionej epoki. Właściciele większych posiadłości mają szanse na urządzenie prawdziwych salonów kąpielowych. Klasyczna wanna na lwich nogach, stojąca w głównej części pomieszczenia to jeden z elementów, które najbardziej rzucają się w oczy. To co ciekawe, Anglicy są bardzo przywiązani do swojej historii i nie lubią zmian. Owocuje to tym, że często mamy okazję spotkać wanny jak i umywalki łazienkowe, które mają podwójne krany. Jeden z nich jest na gorącą wodę, a z drugiego leci zimna.

Przepych i mnogość elementów jest zauważalny nawet w przypadku oświetlenia. Rzadko kiedy korzysta się z górnego światła. Lampy stojące, kinkiety, lampki na biurko to ulubione źródła światła. Poprzez swoje niewielkie rozmiary i rozłożyste abażury sprawiają wrażenie, że przyciemnione wnętrze jest dużo bardziej przytulne niż takie, w którym znajduje się tylko jedna, centralna lampa.

Styl angielski jest dedykowany dla osób, które nie lubią minimalizmu i pustych wnętrz. Przytulny klimat zyskuje się nie tylko dzięki liczbie mebli i sporej ilości dodatków, ale również dzięki jakości wyposażenia. Naturalne drewno, nowoczesność ukryta pod tradycyjnymi formami – to wszystko sprawia, że pozorny nieład jest jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań na wystrój własnego domu.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo
Podobne: Kolorowa ściana, Oświetlenie w kuchni, Wnętrza monochromatyczne, Urządzamy pokój dla dziecka, 7 zasad urządzenia zdrowej kuchni
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza, styl angielski, eklektyzm, wnętrze w stylu agnielskim, dekoracje, wysposażenie