×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Bezpieczne drzwi w pobliżu dziecka

Mały człowiek narażony jest na wiele niebezpiecznych sytuacji. W zderzeniu z pomysłami dziecka nasze dotąd bezpieczne mieszkanie zamienia się w mało stabilną dżunglę. Żeby ułatwić bezpieczne egzystowanie dzieciom i względny spokój dorosłym, warto rozejrzeć się za rozwiązaniami, które nam w tym pomogą. Obecnie można znaleźć szereg pomocnych wynalazków, produktów wspomagających proces poznawczy mieszkania przez dziecko.

Stosowane rozwiązania typu, zabezpieczenia na kanty meblowe, bramki montowane przed schodami sprawdzające się najlepiej w domu z dzieckiem, które np. zaczyna dopiero chodzić czy zaślepki na kontakty elektryczne czasem nie wystarczają. Warto zapoznać się z tym co oferuje rynek. Jednym z ciekawszych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo milusińskich są umieszczane na drzwiach wewnętrznych, nakładki zabezpieczające małe paluszki przed przypadkowym przytrzaśnięciem. Nieocenione, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, których skutkiem może być nawet złamanie. Nakładki zajmują niewiele miejsca, a co najbardziej pocieszające - domowy majsterkowicz i „złota rączka” potrzebuje niewielką ilość czasu do tego, aby je zamontować i zdemontować kiedy będzie to konieczne. Przy każdorazowym otwieraniu drzwi, zamontowane blokady uruchamiają się automatycznie. Podobne zastosowanie ma blokada na drzwi, którą zakłada się w miejscu niedostępnym dla dzieci, na wybranej przez nas wysokości. Ma kształt podkowy, którą zaciska się na drzwiach. Konstrukcja zabezpieczenia amortyzuje siłę uderzenia, chroniąc dziecko i narożniki ścian oraz futrynę narażoną na uszkodzenia.

Wszelkie spowalniacze stosowane przy drzwiach pomogą zmniejszyć prawdopodobieństwo zranienia dziecka. Zabezpieczenie tradycyjnych drzwi jest dużo łatwiejsze niż tych nietypowych, które stosuje się dużo rzadziej. Jednym z rodzajów drzwi, które można spotkać w coraz to większej ilości mieszkań są drzwi przesuwne. Wykonane ze szkła lub płyty mdf mogą okazać się pułapką dla ciekawskich rączek małego dziecka. Dlatego też producenci zaczęli stosować rozwiązanie, które umożliwia regulację położenia stopera i jego siłę zacisku w zależności od ciężaru skrzydła

Drzwi szklane dają rewelacyjny efekt wizualny wpuszczając dużą ilość światła do wnętrza. Nasuwa się jednak pierwsze skojarzenie, że szkło nie powinno się znajdować przy dzieciach. Na szczęście obecne rozwiązania zawierają tzw. bezpieczne szkło. Jest to szkło klejone żywicą lub z folią wewnątrz, które przy ewentualnym rozbiciu nie powinno nikogo zranić, bo nie roztrzaskuje się na wiele ostrych kawałków,. Szkło hartowane to najczęściej wykorzystywana opcja ochronna tego typu drzwi. Dzięki skomplikowanej obróbce termicznej szkło takie jest bardziej bezpieczne na działanie czynników mechanicznych. Mimo to jest tylko szkłem i można je rozbić, ale wtedy szkło hartowane rozpada się na bezpieczne kawałki o bardzo małych rozmiarach i łagodnych krawędziach. Kawałki szkła nie kruszą się i nie grożą pokaleczeniem.

Nie każdy jest jednak zwolennikiem szklanych drzwi i nie do każdego mieszkania takie rozwiązanie pasuje. Popularne i dużo tańsze są zwykle, pełne drzwi jednoskrzydłowe. Dają dużo więcej prywatności – w kwestii wizualnej i akustycznej. Należy pamiętać, aby klamki były sprawne, nie zacinające się oraz dostosowane do siły dziecka,. Tak, aby nie mogło się zatrzasnąć w zamkniętym pomieszczeniu. Tym samym muszą być wyposażone w zamek, podobny do stosowanych w łazienkach – z możliwością bezinwazyjnego w konstrukcję drzwi otwarcia, jeśli zaistniałaby taka potrzeba.

Głównym elementem zabezpieczającym będzie jednak zawsze nasza uwaga i świadomość nieograniczonych możliwości naszych dzieci.
autor: Anna Wołoszyńska

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Inne
Podobne: Schowki i zakamarki w domu, Rośliny pomocne w oczyszczaniu powietrza, Małe dziecko w domu – jakie zabezpieczenia?, Styl ekologiczny, Oragnizacja przestrzeni garażowej - sprawdzone rozwiązania
Słowa kluczowe: drzwi, zabezpieczenia, dziecko, bezpieczeństwo, przytrzaśnięcie palców