×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Bezpieczne okna

Bezpieczeństwo naszych dzieci to rzecz najważniejsza. Dla każdego z nas ochrona najmłodszych członków rodziny to priorytet, który wpływa na całokształt i funkcjonalność użytkowanego mieszkania. Chcąc zapewnić możliwie najlepszą ochronę swojej rodzinie, decydujemy się na takie rozwiązania w aranżacji i wystroju mieszkania, które zminimalizują ryzyko wypadku, szczególnie naszych najmłodszych domowników. Mając na „pokładzie” małe dziecko, które nie rozumie zagrożeń płynących z zewnątrz, zawczasu chcemy zminimalizować ryzyko niemiłych zdarzeń.

Ciekawych świata dzieci nie można powstrzymać od poznawania nowych rzeczy. Jednak jako rozsądni i racjonalnie myślący rodzice czy opiekunowie możemy ewentualne niemiłe w skutkach poczynania załagodzić. Naprzeciw wychodzą nam producenci zabezpieczeń…ostrych zakończeń mebli, mat antypoślizgowych, osłony na gniazdka elektryczne i tak dalej... Niemniej jednak, zawsze istnieją strefy mieszkania, które działają odpowiedzialnym rodzicom najbardziej na wyobraźnię.

Szczególnym zabezpieczeniem objęte być powinny okna. Do najpopularniejszych zabezpieczeń należą, blokady okien. Niestety głównym ich minusem jest fakt, że przy ich montażu należy przewiercić i tym samym uszkodzić futrynę. Wynikiem tego przy oknach na gwarancji możne być to problemem, ponieważ jest to ingerencja w ich strukturę, a co za tym idzie w razie reklamacji mogą jej nie uznać poprzez uszkodzenie fabrycznego wyglądu okien Niemniej jednak, opcja warta rozważenia. Daje możliwość uchylenia okna na określoną, bezpieczną szerokość.

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym przy ograniczeniu dostępu najmłodszych mieszkańców domu do okien, są klamki z przyciskiem lub kluczykiem. Zastosowanie jest proste, ale zarazem dające pewność, że małe dziecko nie poradzi sobie z ich otworzeniem.

Pierwsza opcja posiada w klamce specjalny przycisk - dopiero po jego naciśnięciu jest możliwe przekręcenie uchwytu okna. Bardziej wyrafinowaną wersją tego rozwiązania są klamki z kluczykiem. Aby otworzyć tak wyposażone okno należy przekręcić kluczyk w zamku. Zabezpieczenie to można zamontować w miejsce typowej klamki okna, nie ponosząc bardzo wysokich kosztów. Dostępność tego typu rozwiązań wpływa na dużą popularność i finalnie zastosowanie ich w wielu mieszkaniach, szczególnie tych usytułowanych na wyższych kondygnacjach.

Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom płynącym z rynku, przygotowali zabezpieczenia na okna dachowe. Dla podniesienia bezpieczeństwa mieszkań w oknach tego typu, w dolnej ich części montowane są zamki, które odbezpiecza się kluczykiem. Tym samym wyeliminowane zostanie ryzyko wypadku czy wydostania się przez uchylone okno na dach ciekawskiego odkrywcy nowych miejsc.

Niebezpieczeństwo płynące z niewłaściwego użytkowania okien jest większe, bo poza możliwością wydostania się na zewnątrz lub wypadnięcia przez okno jest niestety szansa na to, że szyba w oknie zostanie zbita. O tym jakie niebezpieczeństwo wiąże się ze stłuczeniem szyby nie trzeba szczególnie opisywać, ponieważ jest dość oczywiste. Ewentualne zranienia powstałe poprzez odłamki rozbitego szkła mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie w przypadku małych dzieci.

Jak zatem zabezpieczyć skutecznie powierzchnię? Można to zrobić stosunkowo niedrogo i bardzo prosto, bo przy użyciu folii ochronnych, naklejanych na szklane powierzchnie. Taflę szkła w przypadku zbicia szyby podtrzymuje folia, więc dziecko nie będzie miało styczności z rozbitym i rozsypanym w drobny maczek szkłem. Dla osób z bardziej zasobnym portfelem istnieje możliwość zamówienia hartowanej szyby. W standardowych 3 warstwowych oknach, zwykle poddawane są temu procesowi szyby zewnętrzne.

Dodatkową ochronę stanowić mogą zamontowane w oknach rolety, które również spełniają rolę pewnego bufora bezpieczeństwa. Warto jednak zwrócić uwagę i uczulić osoby je montujące, aby linki sterujące nie znajdowały się w zasięgu ręki dziecka. Bezpieczeństwo dzieci zawsze na pierwszym miejscu… Dlatego też w myśl zasady, przezorny zawsze ubezpieczony – pamiętajmy o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa.
autor: Anna Wołoszyńska

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Stolarka, Szklarstwo
Podobne: Lustro w łazience, Wymiana okien z prawnego punktu widzenia, Drewniane okna, Drzwi wewnętrzne w kilku odsłonach cz. I, Lukarny
Słowa kluczowe: okna, drzwi, drzwi wewnętrzne, drzwi wewnętrzne, szklarz, okna, szyby, szkło, okna, zabezpieczenia okien, zamki okienne, blokady okienne, szyby hartowane, dzieci, bezpieczeństwo