×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Biuro w domu

Telepraca to coraz bardziej popularny sposób na zarabianie pieniędzy. Jest ona preferowana najbardziej przez osoby wykonujące wolne zawody jak i też przez młodych rodziców. Niestety oprócz wielu dobrych stron, takich jak na przykład nieograniczony czas pracy, brak obowiązkowego stroju, samodzielne ustalanie zadań, praca w domu ma również i swoje wady. Oprócz tych oczywistych, jak brak interakcji z innymi ludźmi w miarę upływu czasu i rozwoju, będziemy musieli przewidzieć specjalne miejsce dla tego typu działalności. Jest to o tyle trudniejsze, że dodatkową przestrzeń musimy znaleźć we własnym domu. Co nierzadko bywa dość kłopotliwe, a tym bardziej w przypadku gdy jesteśmy właścicielami małego mieszkania. Dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem na domowe biuro. A jeśli już takie znajdziemy, należałoby go wygodnie i estetycznie urządzić. Bałagan w dokumentach, brak miejsca na komputer, czy porozrzucane książki nie są odpowiednim tłem dla pracy w domowym zaciszu.

Wybór miejsca

Odpowiednie miejsce na domowe biuro będzie uzależnione przede wszystkim od przestrzeni jaką dysponujemy. Pełen wymiar pracy wymaga od nas specjalnie wydzielonej przestrzeni. Jeśli nasza praca jest jedynie kilku godzinna przygotowanie domowego biura nie będzie wymagać już od nas aż tak dużego zaangażowania. Jeśli przewidujemy wizyty klientów lub pacjentów we własnym domu powinniśmy uwzględnić również i wygodne miejsce dla osób postronnych.

Atmosfera miejsca

Najlepiej jest, gdy możemy przeznaczyć całe, jedno pomieszczenie na domowe biuro. Wtedy zamykamy drzwi i mamy przysłowiowy „święty spokój”. Niestety rzeczywistość nie zawsze bywa tak różowa. Często jako młodzi rodzice musimy przebywać w niedalekiej odległości od swoich pociech. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasze miejsce do pracy było choć trochę wyciszone i z jak najmniejszą ilością rozpraszających nas przedmiotów. Cisza i porządek przede wszystkim. A jeśli nie cisza to chociaż stonowana muzyka, która pozwoli zagłuszyć zabawę naszych dzieci.

Wystrój

Wygląd wnętrza, czy nawet jedynie części, którą przeznaczamy na domowe biuro jest wbrew pozorom niezwykle istotny. W estetycznym i funkcjonalnym miejscu będziemy mogli lepiej się skupić i wydajniej pracować. Jeśli dodatkowo domowe biuro zostanie urządzone w podobnym stylu co reszta część domu, będzie dla nas idealnym miejscem do pracy. Oczywiście ilość, rodzaj i wygląd mebli będzie zależeć od pracy jaką wykonujemy. Informatyk, czy marketingowiec zadowoli się wygodnym biurkiem i komputerem. Księgowy nie obejdzie się bez regałów na niezbędne dokumenty. Architekt, czy malarz będzie musiał znaleźć dodatkowe miejsce na deskę kreślarską, sztalugi i niezbędne akcesoria do pracy. Nie ma więc z góry narzuconej ilości mebli, która stworzy biuro idealne. Sami musimy zdecydować co w naszej pracy jest niezbędne i bez czego nie możemy się obejść. Jeśli jesteśmy lekarzem to osobne pomieszczenie do przyjmowania pacjentów jest niezbędne. I w takim przypadku niezbędne będzie umieszczenie w nim łóżka, parawanu, biurka itp. czyli wszystkich tych elementów, które tak naprawdę są zbędę gdy wykonujemy inny zawód.

Praca lekarza, czy psychoterapeuty wiąże się jeszcze z jednym ważnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę w urządzaniu domowego biura. Każdy z powyższych zawodów wiąże się z przyjmowaniem pacjentów dla których również musimy znaleźć odpowiednią ilość miejsca. Oprócz biura na przykład powinniśmy urządzić poczekalnię.

Meble

Jak już zostało wspomniane rodzaj i wygląd mebli będzie zależeć od wykonywanego przez nas zawodu. Uogólniając większość z profesji wykonywanych w domowym zaciszu wymaga od nas posiadania biurka, krzesła oraz szafki na przybory biurowe. Tak jak w przypadku urządzania pokoju dla dziecka tak i w tym musimy zaopatrzyć się w odpowiednie krzesło. Wygodny, wyprofilowany i regulowany fotel będzie niezbędnym narzędziem wpływającym na wygodę naszej pracy. Warto więc zainwestować trochę więcej i zwrócić uwagę na jego jakość. Zagłówek, podłokietniki i podnóżek to dodatki, które o niebo poprawią nasz komfort pracy. Do odpowiedniego krzesła musimy dobrać odpowiedni stół lub biurko. Jego wysokość powinna być dostosowana do naszego wzrostu. Jeśli pracujemy na komputerze stacjonarnym warto zaopatrzyć się w szufladę na klawiaturę. Ułatwi ona utrzymanie porządku na biurku. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na sposób prowadzenia kabli w danym meblu. Pamiętajmy, że w domowym biurze będziemy mieć ich aż nadto. Dlatego warto już w tym momencie zastanowić się nad odpowiednim meblem, dzięki któremu będzie możliwe utrzymanie porządku w całej elektryce.

Szafka, czy komoda na przybory biurowe jest nieodłącznym elementem wygodnego biura. Odpowiednio ułożone foldery, dokumenty, przybory biurowe zaoszczędzą nasz czas i pozwolą na skupienie się na pracy, a nie na poszukiwaniach zaginionych rzeczy. Zastosowanie jedynie trzech kolorów, które wyznaczą główne obszary naszej działalności w domowym biurze, będzie najwygodniejsze w opanowaniu chaosu. Jeśli dysponujemy dokumentacją poufną lub materiałami, które bezwzględnie nie mogą trafić w ręce naszych dzieci, powinniśmy zaopatrzyć się w szafki zamykane na klucz.

Odpowiednie oświetlenie

Światło w miejscu pracy jest niezbędne nie tylko dla naszego komfortu, ale i również dla naszego zdrowia. Lampy, okno ze światłem dziennym to tylko dwie z wielu propozycji. W przypadku gdy jesteśmy dopiero na etapie budowy własnego domu i mamy zamiar umieścić domowe biuro w osobnym pomieszczeniu sprawa jest o wiele łatwiejsza. Możemy zaprojektować odpowiednie oświetlenie dla całego pomieszczenia, wyznaczyć miejsca nasłonecznione i zacienione w całym wnętrzu. Dzięki temu unikniemy ciemności, ale i również nadmiaru światła, który niekorzystnie będzie wpływać na naszą pracę przy komputerze.

Biuro w domu to dla niektórych wygoda i możliwość spędzania czasu z rodziną, a dla innych zwykła konieczność. Ważne jest aby w obu tych przypadkach domowe miejsce pracy było zaciszne i wygodne. Jeśli nie mamy pomysłu gdzie i w jaki sposób urządzić własną przestrzeń, możemy skorzystać z gotowych projektów firm architektonicznych. Architekt wnętrz w fachowy sposób określi możliwości miejsca jakim dysponujemy i pomoże ustalić wygodny sposób jego urządzenia. Komfort i wygoda to dwa czynniki, które na pewno wpłyną na jakość naszej pracy jak i samopoczucie.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo
Podobne: 5 pomysłów na wykończenie domu, Pomysły na komfort w małym mieszkaniu, Ergonomia w kuchni - kształt zabudowy kuchennej, Kuchnia w stylu klasycznym, Relaks w łazience
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza, biuro w domu, telepraca, gabinet, urządzenie biura