×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
Artykuł sponsorowany

BSO – Bezspoinowy system ocieplenia

Niewątpliwie jesienne i wiosenne chłody, a także charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej siarczyste mrozy zimowe wpływają na fakt wysokich kosztów jakie jesteśmy zmuszeni ponosić w ciągu roku na ogrzewanie budynku. Utrzymanie dodatniej temperatury wnętrza jest niezbędne nie tylko dla naszego komfortu życia ale przede wszystkim dla samej eksploatacji budynku (w tym jego wewnętrznych instalacji), który może ulec zawilgoceniu i zniszczeniu. Trudno zaprzeczyć, że poza stosowaniem szczelnych okien, najlepszym sposobem zapobiegawczym uciekającemu ciepłu jest ocieplenie całości budynku.

Spośród wielu sposobów na ocieplenie budynku najprostszym i najszybszym jest tzw. metoda lekka mokra, która stosowana w Polsce już od ponad 30 lat stała się najpopularniejszą i sprawdzoną metodę termo modernizacyjną.
Ten typ systemu ocieplenia polega na przymocowaniu do ściany zewnętrznej warstwowego układu, składającego się z materiału termoizolacyjnego, warstwy zbrojącej oraz tynku cienkowarstwowego. Zwykle stosowanym tu materiałem termoizolacyjnym jest styropian, jednak producenci przygotowali też system BSO (Bezspoinowy System Ocieplenia) w oparciu o zastosowanie wełny mineralnej. Kolejną etapem systemu, warstwę zbrojącą stanowi siatka wykonana z włókna szklanego zatopiona w zaprawie klejowej.

System wykorzystujący styropian jest łatwiejszy w wykonaniu oraz tańszy od systemu wykorzystującego wełnę mineralną. Dlatego tą metodę wybiera większość inwestorów indywidualnych. Wełna mineralna jest dużo droższym rozwiązaniem, ale ze względu na swoją niepalność wybierana jest przeważnie do inwestycji na obiektach użyteczności publicznej.
Na trwałość systemu BSO największy wpływ ma właściwe i dokładne wykonanie poszczególnych etapów prac. Dlatego pożądane jest aby ocieplenie budynku zlecić doświadczonemu wykonawcy. Tylko wykonawca dobrze znający temat i mający wieloletnie doświadczenie wykona bowiem termoizolację w sposób prawidłowy, na przykład zachowując wymaganą ciągłość warstwy izolacyjnej. Posiadanie praktyki w prowadzeniu tego rodzaju prac niezbędne jest również do rzetelnego obielania newralgicznych miejsc budynku, takich jak balkony, gzymsy czy cokoły. Ponadto fachowa firma prowadząca prace ociepleniowe znając doskonale istotę systemu BSO, powinna odpowiednio wybrać właściwe produkty należące do sytemu jednego producenta. Wykorzystane materiały a zwłaszcza dpowiednia zaprawa klejowa są bowiem obok prac wykonawczych podstawą sukcesu.

Istotna jest również jakość prac prowadzonych podczas wykonywania końcowej warstwy systemu, jaką jest kładzenie tynku. Od doświadczenia i staranności wykonawcy zależeć będzie bowiem nie tylko długoletnia trwałość i niezawodność wykończenia pokrycia, ale także estetyczny wygląd zewnętrzny budynku.

Wykonanie prac ociepleniowych należy zatem koniecznie zlecić firmie rzetelnej i fachowej. Firmą specjalizującą się w dziedzinie wykonywania termoizolacji jest Przedsiębiorstwo Techniczne Olmak, które posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Firma Olmak powierzone prace wykonuje solidnie i bez opóźnień, co wpływa na wysoką jakość oferowanych usług przy jednoczesnym dbaniu o zadowolenie klienta.

Ocieplenie budynku to inwestycja na lata. Inwestycja, której wykonanie powierzyć warto fachowcom, bowiem zabezpieczony, ocieplony budynek to znacznie mniejsze koszty jego ogrzewania i utrzymania a tym samym większy komfort dla nas samych.

Mając na uwadze zadowolenie klienta zapraszamy do skorzystania z usług firmy Olmak specjalizującej się w wykonywaniu termoizolacji. Firma Olmak posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zlecone prace wykonuje rzetelnie i bez opóźnień. Jeśli więc czeka Cie ocieplenie budynku koniecznie sprawdź ofertę Przedsiębiorstwa Technicznego Olmak.

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże:
Podobne: Pomysły na komfort w małym mieszkaniu, Okna PVC - wady i zalety, Poprawna eksploatacja budynku po wymianie okien i dociepleniu, Ile kosztuje docieplenie budynku?, Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku
Słowa kluczowe: