×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Dekoracyjne grzejniki

Zadaniem grzejnika jest nie tylko dostarczenie ciepła do pomieszczenia, ale także upiększenie miejsca, w którym się on znajduje. Chodzi o to, by był on uzupełnieniem wystroju wnętrza. Nieraz jest tak, że właśnie kaloryfer jest głównym elementem zdobniczym w pomieszczeniu. I trudno go nie zauważyć.

Najpopularniejsze w obecnej chwili są grzejniki płytowe, które składają się najczęściej z wielu członów. Wielu zwolenników mają też tzw. „drabinki”, które są produkowane głównie z myślą o łazienkach i służą najczęściej do suszenia na nich ręczników. Niekiedy takie grzejniki są stosowane również w kuchni, gdzie służą do suszenia ścierek.

Jednym z czołowych producentów grzejników, którzy opracowują wciąż nowe wzornictwo jest holenderska firma Brugman. Posiada ona w swojej kolekcji m.in. grzejniki dekoracyjne. Najbardziej popularne są płytowe, których działanie polega na tym, że ciepła woda płynie między dwoma, stalowymi płytami. Grzejniki te są bardzo wydajne i umożliwiają duże oszczędności w zakresie poboru energii. Dostępne w nich regulacje umożliwiają tak szybkie ich ogrzewanie się, jak i szybkie studzenie, bez marnowania zbytniej energii. Charakteryzują się one prostotą i estetyczną linią, co sprawia, że budzą duże zainteresowanie u klientów szukających połączenia piękna i funkcjonalności w urządzeniach grzewczych. Grzejniki tej firmy cechują się również elegancją wykonania. Są one również schludne, łatwo się je czyści i stanowią prawdziwą ozdobę wnętrza.

Wielkim atutem tejże firmy są grzejniki dekoracyjne. Znakomitą propozycją do wystroju wnętrz są mini grzejniki, które cechują się tym, że są bardzo niskie. Można je znakomicie wykorzystać do wnętrz, które mają niewysokie parapety. Niektóre z nich wyposażone są w dekoracyjne osłonki, które są zalecane od pomieszczeń ze szklanymi witrynami. Są też takie modele, które zawierają dekoracyjne osłony: przednią, dostępne dla każdej z powierzchni, zarówno przedniej jak i tylnej oraz bocznych.

Jeśli potrzebujemy zainstalować grzejnik do przeszklonego pomieszczenia z przeszklonymi ścianami, możemy zamieścić dwusegmentowy grzejnik konwektorowy, który zawiera podłączenia z boku lub od dołu kaloryfera. Klasyczne aranżacje wnętrz znajdą swoje uzupełnienie w przypadku grzejników kolumnowych. Warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie w przypadku ich montażu w przeszklonych strefach. Grzejniki Classic cechują się ażurowym stylem, który dodaje im lekkości w wyglądzie.

Jednym z ładniejszych grzejników, które znajdują się w ofercie rynkowej jest grzejnik wodny, który jest wykonany ze specjalnego rodzaju betonu. Kupić można takie, które składają się jednego do sześciu elementów, dzięki temu nadają się znakomicie do mniejszych, oraz do większych pomieszczeń.

Świetnym od strony kompozycyjnej jest także grzejnik, który posiada trójkątne profile, które są połączone specjalnym systemem niewidocznych kolektorów. Ten typ grzejnika dostępny jest w sześciu wersjach, które mają rozmaity stopień wygięcia. Wszystkie grzejniki naścienne z tej serii posiadają – umieszczone centralnie – kolektory przyłączeniowe.

W zupełnie innym stylu utrzymany jest grzejnik wykonany z granulatu naturalnego kamienia. Jego ciepło jest oddawane nie tylko przez promieniowanie, ale również na drodze konwekcji. Wszystko to sprawia, że powietrze nie ulega zbytniemu wysuszeniu. Dzięki temu, że ma on gładką powierzchnię, łatwo utrzymać go w czystości. Natomiast pozostał elementy są wykonane z polerowanej stali nierdzewnej.

Na uwagę zasługuje grzejnik dekoracyjny, który cechuje się posiadaniem kolektorów, które nie zajmują miejsca na obwodzie, co najczęściej ma miejsce w tradycyjnych grzejnikach łazienkowych, ale usytuowane są pośrodku. Charakteryzuje go bardzo dużą wydajnością, co sprawia, że potrzeba na niego znacznie mniej miejsca w łazience, aniżeli w przypadku innych typów grzejników. Może on służyć jako główne źródło ogrzewania. Dzięki temu, że istnieją duże odstępy między radiatorami, można z powodzeniem wieszać ręczniki do suszenia. Grzejnik ten stosuje się zarówno w wersji pojedynczej (z wygiętymi radiatorami), jak i w wersji podwójnej (z prostymi radiatorami).

Na uwagę zasługuje również grzejnik w całości wykonany ze stali nierdzewnej, który można kupić w wersji polerowanej oraz satynowanej, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie go do wyglądu innych elementów wyposażenia.

Jeśli chodzi o kolory, w których są wykonane grzejniki, to paleta ich jest bardzo szeroka. Może to być zarówno barwa biała, jak i szara, jasno – żółty, jak i czarny, ciemno zielony jak i złoty, czerwony jak i angielska zieleń, róża jak i brązowa czekolada, fiolet jak i błękit, klasyczny jak i jaśmin, metaliczny jak i aluminium, zielony oraz róż. Można je więc dopasować do każdego wnętrza.

Godnymi uwagi są także grzejniki panel plus. Najniższy spośród nich ma wysokość 6 cm i jawi się jako model naścienny, albo też wolnostojący. Zarówno różnorodność typów, jak i szeroki zakres wymiarów umożliwiają idealny dobór grzejnika, tak pod względem wydajności, jak i ich gabarytów.

Innym rodzajem dekoracyjnego grzejnika, dostępnego na rynku, jest chromowany grzejnik, o śnieżnobiałym kolorze, który jest wykonany z rur stalowych o najwyższej jakości. Posiada on dipole na ręczniki, które są wygięte w kształcie trapezu. Można go zakupić, albo w kolorze białym z połyskiem, albo wybrać jeden z 200 kolorów. Jest więc w czym przebierać! Jego zaletą jest także to, że współpracuje on z grzałką elektryczną.

Są też grzejniki nawiązujące swoim stylem do wnętrz w stylu retro. Cechuje je minimalistyczny design, a także tradycyjna forma. Znakomicie pasują do salonów kąpielowych, jak i do majestatycznych łazienek. Wielką ich zaletą są połączenia kolankowe rur. Wykonany jest ze starego mosiądzu, co sprawia, że jeszcze mocniej jest podkreślany jego styl retro. Jest malowany proszkowo na różne kolory.

W handlu obecne są grzejniki o smukłej i zarazem nowoczesnej budowie. Wykonane są z błyszczącego, bądź z matowego, lub z czarnego chromu. Zaletą ich jest to, że współpracują one z grzałką elektryczną.

Bardzo ładnym wykonaniem cechuje się grzejnik, który charakteryzuje się delikatnym łukiem, połączonym pionowymi kolektorami. Posiada on dwa dipole wygięte w trapez, które znakomicie służą do suszenia ręczników. Są wykonane ze starego mosiądzu, dzięki czemu podkreślony jest styl retro tego urządzenia lub z błyszczącego chromu, oraz z chromu matowego (satyny).

Prostotą wykonania cechuje się grzejnik Wermo, który został wykonany z rur miedzianych, pokrytych chromem błyszczącym oraz matowym. Istotnym elementem w wykończeniu grzejnika są także zawory. Są one – podobnie jak grzejnik - wykonane z mosiądzu i cechują się wysoką estetyką i precyzją wykonania.

Bardzo ciekawe wzornictwo mają grzejniki, które zaprojektował James di Marco. Jeden z nich przypomina drzewo, którego gałęzie służą do suszenia na nim ręczników. Ma on także w swoim dorobku grzejnik przypominający plaster miodu. Jest on wykonany ze stali malowanej proszkowo, w 3 różnych kolorach do wyboru. Jednym z możliwych zestawień kolorystycznych jest właśnie połączenie białego z kremowym. Ma on również wersję ze zwiększoną mocą grzewczą. Ponieważ jest on w formie prostokąta, świetnie nadaje się do dużych pomieszczeń, gdzie świetnie się eksponuje. Dodaje swoim wyglądem ciepła wnętrzu i sprawia wrażenie jakby zaraz miały przylecieć pszczoły i dorobić trochę miodu.

W klimat włoski z kolei wprowadza nas inna realizacja tego artysty. Mianowicie grzejnik, który ma formę prostokąta, a utrzymany jest w tonacji niebieskiej i tworzy klimat wody w 30 różnych kolorach. Patrząc na niego człowiek słyszy niejako szum fal…

Obok tradycyjnych tematów artysta stosuje nowoczesne formy. W takim duchu utrzymany jest grzejnik, który ma postać płyty grzejnej wykonanej ze stali, a elementem dekoracyjnym jest osłona wykonana z meta akrylu, dzięki czemu możliwe jest powieszenie na nim ręcznika. Posiada on 12 kombinacji kolorystycznych oraz 3 różne rodzaje rozmiarów.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem designerskim jest grzejnik, który ma formę gładkiej płyty z akrylowanymi osłonami, które można znakomicie wykorzystać do suszenia ręczników. Dodatkowo klimat w tym grzejniku tworzony jest za pomocą światła LED, które można delikatnie włączyć. Zrealizowane jest ono poprzez zatopienie światłowodów w osłonach przednich, które są wykonane z materiału przezroczystego.

Godny uwagi jest również grzejnik Cut vertical, który został zaprojektowany przez artystę Alessandro Canepa. Ma on postać płyty z nacięciami, które można wykorzystać jako wieszak na ręczniki. Produkt jest malowany proszkowo i jest dostępny w 31 kolorach oraz w trzech różnych rozmiarach. Dostępna jest też wersja double, która posiada zwiększoną moc grzewczą.

Współcześni projektanci grzejników prześcigają się w zakresie kształtów i kolorów, oraz wzornictwa. Dzisiejsze grzejniki grzeją i zdobią. Coraz bardziej ekonomicznie, w coraz bardziej wyszukany sposób. Czasami wchodząc do wnętrza trudno się domyśleć, że urządzenie, które wisi na ścianie to grzejnik. Niegdyś kojarzony z koniecznym elementem wyposażenia pokoju i traktowany jak zawalidroga, teraz zaś traktowany na równych prawach jak obrazy, kwiaty i inne bibeloty, które są świetną ozdobą wnętrza. Dobrane formą, kształtem i kolorem mogą zachwycić niejednego gościa naszego domu.
autor: Małgorzata Żmudzka - Kosała

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Centralnego ogrzewania
Podobne: Idealne miejsce dla kotła gazowego, Kaloryfery kontra ogrzewanie podłogowe, Ogrzewanie kominkowe - jak to działa?, Istalacja solarna - czy to się opłaca?, Ekologiczna przyszłość budownictwa
Słowa kluczowe: centralne ogrzewanie, piece co, ogrzewanie podłogowe, kotły co, rodzaje grzejnków, grzejniki płytowe, grzejniki żeberkowe, grzejniki do kuchni, sprawność grzejnika, grzejnik retro