×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Domowa siłownia i sala do ćwiczeń

Trening czyni mistrza

Posiadanie własnej siłowni jest idealne dla osób, których cechuje samodyscyplina i duż doza motywacji. Nie jest, bowiem łatwo zdecydować się na codzienny trening w samotności. Może być on po prostu zbyt nudny. Jednak, jeśli cechuje nas duże samozaparcie warto zastanowić się nad wydzieleniem osobnego pomieszczenia, w którym będzie można zorganizować własny, domowy trening. Może nim zostać oddzielny pokój, poddasze czy nawet część garażu. Ważne jest, aby miejsce do ćwiczeń posiadało odpowiednią wentylację i łatwy dostęp do świeżego powietrza. Rozwiązaniem idealnym będzie umiejscowienie sali do ćwiczeń w niedalekiej odległości od łazienki – ze względów higienicznych. Oprócz odpowiedniej wentylacji, domowa siłownia powinna mieć dostęp do światła dziennego. To naprawdę umili nam czas spędzany podczas ćwiczeń.

Odpowiednia podłoga jest jednym z najważniejszych elementów sali do ćwiczeń. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby nie była ona śliska. To zagwarantuje nam większe bezpieczeństwo podczas treningów. Musi być ona również łatwa w utrzymaniu czystości. Na siłowniach ogólnie dostępnych montowane są podłogi wykonane z granulatu gumowego. Dzięki temu są one odporne na uderzenia jak i również ograniczają możliwości kontuzji uczestników treningu. Co do samych ścian to warto zastanowić się nad kolorami pastelowymi, które nie będą nas drażnić i rozpraszać podczas ćwiczeń. Warto zastanowić się nad umieszczeniem na nich luster, które pozwolą nam kontrolować swoją sylwetkę podczas ćwiczeń.

Kiedy znajdziemy miejsce do ćwiczeń i urządzimy je na wzór prawdziwego salonu do ćwiczeń musimy zająć się kompletowaniem potrzebnego sprzętu. Będzie on zależny od tego, co chcemy osiągnąć poprzez korzystanie z domowej siłowni. Jeśli liczymy na utratę wagi i poprawę wyglądu sylwetki powinniśmy zastanowić się nad wyborem sprzętu do treningów fitness. W tej grupie znajdą się wszelkiego rodzaju rowerki, orbitreki, wioślarze, ławeczki itd. Zakup odpowiedniej bieżni będzie uzależniony od tego ile mamy miejsca i jak duże jest pomieszczenie, które przeznaczyliśmy na siłownię. Jeśli zagospodarowane zostaje całe poddasze lub ogromny pokój można pokusić się o zakup sprzętu o nazwie atlas kulturystyczny. Będzie on sprawdzać się zarówno w ćwiczeniach wykonywanych przez panie jak i panów. Podczas kompletowania sprzętu powinniśmy zwrócić uwagę również na zakup różnych piłek do ćwiczeń (najlepiej dmuchanych, o zróżnicowanych rozmiarach), drążków do podciągania jak i również najzwyklejszych skakanek.

Co do kosztów związanych z wyposażeniem i urządzeniem domowej siłowni można mówić wiele. Wszystko jest zależne od naszych oszczędności. Granice cenowe są tak rozległe, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i na swoją kieszeń. Im bardziej skomplikowane technologicznie urządzenie, im bardziej znana firma, która go wyprodukowała tym większy koszt jego zakupu. Ceny profesjonalnych sprzętów mogą sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie musimy jednak szaleć i możemy całkiem dobrze i wygodnie urządzić swoją domową siłownie nieco taniej.

Domowa siłownia sprawdzi się idealnie dla osób cierpiących na brak wolnego czasu. W każdej chwili będąc w domu możemy do niej podejść i poćwiczyć choćby chwilę. Taki trening nie wiąże się z wieloma przygotowaniami i czasochłonnym dojazdem do fitness clubu, czy siłowni dostępnej dla wszystkich. Kiedy boimy się przegapić nasz ulubiony program możemy śmiało przenieść telewizor do siłowni i postawić go przed bieżnią lub rowerkiem. Oglądając ciekawy film zapomnimy o żmudnym i męczącym treningu, a sam czas jego trwania na pewno się wydłuży.

W przypadku, kiedy interesuje nas konkretna dziedzina i sposób treningu możemy zaopatrzyć własną siłownię w ściśle określone sprzęty, które będą niezbędne do jego wykonywania. I tak decydując się na trening pilates warto zakupić różne taśmy, maty, wałki i piłki. Będą one dużo tańsze od bieżni, czy atlasu. A w przypadku, kiedy wykonujemy tylko ten rodzaj treningów okażą się one niezastąpione. Dla osób trenujących sztuki walki, domowa siłownia wraz z workiem treningowym będzie idealnym miejscem do podszkolenia swoich umiejętności.

Domowa siłownia to nie tylko ogromna oszczędność wolnego czasu. Jest ona również sporym wyzwaniem dla osób pragnących udoskonalić swoją samodyscyplinę. Przeciwnicy treningów w zaciszu domowym za główny argument podają nudę, która towarzyszy ćwiczeniom w pojedynkę. Jest i na to rada. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry sprzęt grający lub telewizor, który pozwoli nam „zabić czas” i tym samym wytrwać w postanowieniu trenowania we własnym domu.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Inne
Podobne: Styl ekologiczny, Pralka w małym lokum, Mała łazienka może być funkcjonalna, Wykończenie ścian kuchennych cz. II, Czym przesłonić okno połaciowe
Słowa kluczowe: siłownia, wyposażenie, trening, sprzęt, ćwiczenia