×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Efektowny sufit podwieszany

Sufit podwieszany może nie tylko pełnić rolę maskującą elementy instalacyjne we wnętrzu. Niekoniecznie też musi swoim wyglądem przypominać tradycyjny biały i płaski sufit. Oświetlenie znajdujące się tuż nad naszą głową, może stać się atrakcyjną ozdobą każdego wnętrza. Pamiętajmy, że nie zawsze biel jest idealnym rozwiązaniem. Ciekawa konstrukcja sufitu, nietuzinkowe kolory i oświetlenie na pewno zmienią charakter całego pomieszczenia, a nawet jego proporcje.

Obecnie sufity podwieszane przeżywają swój renesans. Pozwalają one zamaskować niestaranne wykonanie budynku, krzywe stropy, przewody instalacyjne, kable itp. Używa się ich nie tylko na klatkach schodowych, czy w przedpokojach. Coraz częściej zastępują one tradycyjne rozwiązania w kuchni, łazience, a nawet salonie.

Jedną z wielu zalet każdego podwieszanego sufitu jest możliwość jego demontażu. To poprawia wygodę w użytkowaniu całego budynku jak i jego modernizację. Dodatkowo pozwala nam na bezpieczne dojście do instalacji.

Sufit podwieszany niesie ze sobą mnóstwo rozwiązań dekoratorskich we wnętrzach. Oprócz nietypowego kształtu, idealnie dopasowanego do klimatu pomieszczeń może również zostać połączony z oświetleniem. A to ma już ogromny wpływ na odbiór wnętrza i jego cały wygląd.

Światło ukryte, które będzie znajdować się w suficie może zostać tak umieszczone, że zacznie odbijać się od jego płaszczyzny i wypełni całe pomieszczenie. Efektem tego będzie dodanie wnętrzu pewnej lekkości. Kolor natomiast podkreśli kształt i obudowę oświetlenia. Za pomocą różnych zabiegów, można również sterować intensywnością światła w pomieszczeniu. Odpowiednie jego umieszczenie tuż nad sufitem podwieszanym sprawi, że światło będzie delikatne i prawie niewidoczne, albo stanie się mocnym akcentem w całym wnętrzu. Ogromną zaletą sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem jest ich neutralność. Pasują one do każdego rodzaju wnętrza, jak i również sprawdzają się w wielu stylach architektonicznych. Dla osób ceniących sobie bardziej awangardowe dekoracje w przypadku, gdy umiejętnie zaczniemy bawić się światłem będziemy w stanie uzyskać niebanalne formy przestrzenne. A tu jedyną przeszkodą stanie się nasza wyobraźnia.

Rozwiązań i sposobów oświetlenia jest bardzo dużo. Wszystko zależeć będzie od charakteru i rodzaju wnętrza. Obecnie najpopularniejsze są sufity wielopoziomowe, w których umieszcza się źródła światła. Można również skorzystać z węży świetlnych, które sprawiają wrażenie, że to nie punkty, a cały sufit zaczyna świecić. Oświetlenie diodowe jest nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim energooszczędne. Coraz częściej zastępuje ono tradycyjne halogeny. Dlatego sufit może być oświetlony nawet przez całą noc, bez uszczerbku na naszych domowych rachunkach. Oprócz funkcji użytkowej będzie on również piękną dekoracją całego pomieszczenia.

Wadą umieszczania oświetlenia w suficie podwieszanym jest ryzyko podkreślenia niedoskonałości w pomieszczeniu. Nierówności, uszkodzenia, wszelkie braki będą widoczne jak na przysłowiowym świeczniku. Dlatego też wykonanie tego rodzaju instalacji powinniśmy zlecić wyspecjalizowanym firmom remontowym. Dzięki swojemu doświadczeniu będą oni w stanie wykonać każdą naszą wizję bez żadnej skazy.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Inne
Podobne: Przegląd dachu, Jakie prace budowlane, remontowe możemy prowadzić zimą?, Bezpieczeństwo pożarowe domu, Jak walczyć z kurzem i pyłem podczas remontu?, Rolety zewnętrzne
Słowa kluczowe: sufit podwieszany, maskowanie przewodów, oświetlenie sufitowe