×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Fontanny ogrodowe

naszmajster.plPomysłowy ogród jest najwspanialszą wizytówką każdego domu. Jednak nie tylko same rośliny mogą decydować o jego niepowtarzalności. Elementy małej architektury są dobrym sposobem, aby przyozdobić każdy przydomowy zieleniec. Fontanna to jeden z wielu sposobów na dekorację ogrodu. Jeden z wielu, ale jedyny tak niepowtarzalny. Dzięki niej każda kolacja na przydomowym tarasie może stać się niezwykła. Delikatny szum wody, nawilżenie powietrza i fantastyczny efekt wizualny to tylko kilka z wielu jej atutów.

Często nie jesteśmy świadomi jak wiele może zdziałać takie małe urządzenie, którym jest fontanna. Efekt wizualny może być naprawdę zaskakujący. Przez większość osób fontanny uznawane są jedynie za ozdoby parków miejskich, urzędowych placów itd. Co za tym idzie wielu uważa, że posiadanie własnej, ogrodowej fontanny jest inwestycją przekraczającą standardowe wydatki. Nic bardziej mylnego! Obecnie na rynku jest dostępnych tyle rozwiązań, że posiadaczem takiej dekoracji może być każdy. Firmy produkujące fontanny prześcigają się w różnorodności wzornictwa, a co za tym idzie i w różnorodności proponowanych cen. Istnieje również możliwość posiadania fontanny według własnego pomysłu. Producenci wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów, dlatego większość z proponowanych ofert jest ściśle dostosowana do potrzeb. Fontanny można kupić we wszelakich kształtach i wielkościach. Sposób wydostawania się strumienia wody nie jest jeden. Ograniczeniem może być jedynie nasza wyobraźnia.

Co ważne, większość z oferowanych fontann wyposażone jest w oświetlenie. To otwiera kolejne możliwości w dekorowaniu ogrodu. Kolory światła są dopasowane do upodobań klienta. Warto więc zastanowić się nad kompozycją, która będzie współgrać z zabudową znajdującą się w ogrodzie. Fontanna to nie tylko dekoracja imitująca antyczne dzieła sztuki. Dla tych, którzy nie są zainteresowani sikającym aniołkami propozycji jest wiele. Nadmienić można, że kompozycja światła wraz z fontanną może być bardzo nowoczesnym akcentem w naszym ogrodzie. Prosta, purystyczna forma z ciekawym oświetleniem skoncentruje na sobie uwagę wszystkich domowników jak i gości. Szum wody jest idealnym relaksem pod koniec każdego dnia.

Jeśli zastanawiamy się nad dekoracją ogrodu, która będzie przyjazna naszym dzieciom i w tym przypadku producenci wyjdą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Forma fontanny może idealnie współgrać z miejscem przeznaczonym do zabawy naszych pociech. Może mieć fantastyczne, bajkowe kształty, które będą elementem uzupełniającym całego placu zabaw. Dodatkowo w upalnie dni taka fontanna stanie się idealnym miejscem dla ochłody. Jeśli zdecydujemy się posadzić kolorowe rośliny wokół naszej fontanny możemy sprawić, że miejsce w którym się ona znajduje z czasem przemieni się w bajkową dżunglę. To tylko pobudzi wyobraźnię najmłodszych domowników, którzy pokochają swój domowy plac zabaw.

Materiał, z którego wykonuje się fontanny ogrodowe to przede wszystkim kamień oraz beton. Dostępne są również takie, które wykonane są z miedzi, tworzywa sztucznego itp. Wszystkie materiały proponowane przez producentów są odporne na warunki atmosferyczne. Fontanny mogą zostać wyposażone w pompki z kompletem trójników i wężyków. Każde z takich urządzeń pracuje w obiegu zamkniętym. Jest to kluczowa informacja, dla osób które obawiają się zbędnych kosztów co do nadmiernego zużycia wody. Średnia dla fontann przeznaczonych do naszych ogrodów to zużycie 10-15 l wody i 10-20 W co do zużycia prądu. Wszystko zależeć będzie od wielkości i wykonania urządzenia. Co do samej wody, warto zaznaczyć, że w przyszłości wymagane będzie uzupełnianie niedoboru wody, która odparowała. Warto poradzić się specjalisty przy doborze urządzeń wspomagających fontannę. Ważne jest odpowiednie dobranie mocy pompy w fontannie, tak aby strumień wody nie rozpryskiwał się poza zbiornik. Kształt samego strumienia jest zależny od rodzaju dyszy zamontowanej w fontannie.

Każdy zadbany ogród nabierze niepowtarzalnego uroku, kiedy znajdzie się w nim woda. Jest ona nieodłącznym elementem przyrody. Dzięki niej nasz ogród nabierze naturalniejszego wyglądu. Często jednak nie mamy, aż na tyle w nim miejsca, żeby zdecydować się na ciekawe oczko wodne, czy nawet mały staw. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem stanie się fontanna ogrodowa. Jej niebanalna forma, odpowiednio dobrane oświetlenie i roślinność pomogą ożywić każdy skraj zieleni. A szum wody będzie idealnym sposobem na wieczorny relaks po pracy.


autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie ogrodów, Inne
Podobne: Jedzenie z własnego ogródka – czy jest zdrowe?, Ogród japoński, Przydomowa oczyszczalnia ścieków, Ogrody angielskie, Zakładanie kompostownika
Słowa kluczowe: ogrody, ogród, projektowanie ogrodów, skalniaki, aranżacje ogrodów,