×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj na forum:
Treść lub nagłówek:
słowa kluczowe odzielone spacją
Autor:
autor wypowiedzi lub wątku
Klinika Psychomedic organizuje staż dla studentów ostatnich lat psychologii oraz absolwentów...
karina, wczoraj 10:04
Od niedawna przeprowadziłem się do Warszawy. Poszukuję sprawdzonego warsztatu samochodowego...
reipel, 24 wrz 23:02
Co w tym temacie polecicie? Podobają mi się takie wykończenia jak...
maksik, 22 wrz 10:57

art-eco Projekty zieleni
idź do strony: »

Czy remont na własną rękę jest opłacalny?

Zaloguj się aby umieścić komentarz w tym wątku.

18 sty 2012 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #1
usługi

Wypowiedzi: 2
Czy remont na własną rękę jest opłacalny?
Przyjemnie mieszka się w ładnym i zadbanym domu. Niestety aby tak było wnętrza co pewien czas wymagają remontu. Część prac wykonać można we własnym zakresie. Odmalowanie ścian, zmiana tapety oraz inne drobne prace remontowe nie muszą stanowić problemu nawet dla osób niezbyt doświadczonych. Jednak bardziej zaawansowana renowacja najczęściej wymaga zaangażowania fachowej ekipy.
Remont wykonywany przez wynajętą firmę nie musi być wcale kosztowny. Dodatkowym kosztem, który ponosi zleceniodawca, a którego nie ponosiłby samodzielnie wykonując pracę, jest robocizna. Warto jednak zwrócić uwagę na oszczędność czasu. Ekipa świadcząca usługi remontowe i budowlane ma określony termin na wykonanie wszystkich zleconych prac. Nie trzeba zatem samemu się trudzić i przede wszystkim można mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane fachowo – a właśnie to jest najważniejsze. Usługi remontowe i wykończeniowe wymagają precyzji oraz umiejętności, których nabywa się w praktyce. Dlatego też, choć wydaje się, że remont na własny koszt jest tańszy, to w rzeczywistości okazać się może, że konieczne będą poprawki. Wtedy koszty materiałów będą poniesione podwójnie. Nie mówiąc już o straconym czasie i… nerwach.

zdjęcie do wypowiedzi 1
 Wyślij wiadomość 

11 mar 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #2
Tomm

Wypowiedzi: 315
Potrafimy coś zrobić w budowlance, nic nie popsujemy, mamy doświadczenie, czas to nie widzę przeszkód. Nawet mały zakres, to są już oszczędności.
 Wyślij wiadomość 

29 lip 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #3
amaro80

Wypowiedzi: 2
zależy, co się umie i co jest do zrobienia, bo czasami można popełnić tak okropne błędy, że w ogólnym rozrachunku naprawdę taniej wyszłoby zatrudnić specjalistę. jakby ktoś szukał speca od projektowania wnętrz, to polecam firmę Perfect Space - możecie zobaczyć realizacje i poczytać o nich na perfectspace.pl, naprawdę warto.
 Wyślij wiadomość 

13 gru 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #4
AgJust

Zarejestrowana:
13 gru 2014
Wypowiedzi: 19
Moim zdaniem tak, mój mąż sporo sam planuje zrobić.
 Wyślij wiadomość 

16 gru 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #5
Karolina30

Zarejestrowana:
24 lis 2014
Wypowiedzi: 84
My też sami zabraliśmy się za remont sypialni i powolutku jakoś nam to idzie. Teraz nie wiemy czy takie http://www.5materace.pl/pl/c/lozka-tapicerowane/1 to dobry pomysł?Ktoś już takie kupował?
 Wyślij wiadomość 

21 gru 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #6
Dembik

Wypowiedzi: 98
AgJust:
Moim zdaniem tak, mój mąż sporo sam planuje zrobić.

A moim zdaniem wszystko zależy jaki remont i ile się zarabia. Bo jak ktoś zarabia 10 zł na godzinę to pewnie, że można poświęcić czas po pracy i robić remont samemu, ale jak ktoś zarabia 30 czy 40 zł na godzinę to nie zawsze wykonywanie remontu samemu będzie opłacalne. Na forum budowlanym podobnie jak tutaj masz dział ze zleceniami dotyczącymi usług budowalnych ostatnio właśnie szukaliśmy firmy która by wykonała nam docieplenie i powiem Wam, że naprawdę dostaliśmy bardzo fajną ofertę. Także czasami warto poszukać bo można znaleźć jakiegoś emeryta który chce sobie dorobić i wykona nam pracę bardzo dobrze.
 Wyślij wiadomość 

22 gru 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #7
Tomm

Wypowiedzi: 315
O emeryta coraz trudniej będzie, 67 lat do układania płytek, może mu strzykać w krzyżu :)
 Wyślij wiadomość 

24 gru 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #8
andrzejJS

Wypowiedzi: 5
Jeśli się człowiek choć trochę na tym zna, to jak najbardziej jest opłacalny ;)
 Wyślij wiadomość 

27 gru 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #9
magda906

Zarejestrowana:
20 mar 2014
Wypowiedzi: 46
Moim zdaniem warto remontować tylko z głową. warto także pomyśleć o remoncie w wolnych chwilach ale także o odpowiednim sprzęcie, ponieważ to jest ważne. A remontujecie w sezonie zimowym lub chłodnym? Jak tak to czy używacie osuszaczy powietrza? Czytałam na: http://chlodnictwo.net.pl/wplyw-osusz..towo-budowlanych-i24-b0p1.html że dzięki takim osuszaczom powietrza można zdziałać wiele fajnych remontów w czasie chłodnych dni, a do tego potem nie mamy nei miłych niespodzianek np. wilgoci w domu.
 Wyślij wiadomość 

2 sty 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #10
wanda30

Zarejestrowana:
19 gru 2014
To zależy co konkretnie chcesz remontować?My np. sami robiliśmy łazienkę i chyba najwięcej kłopotu było z wanną. My kupowaliśmy taką narożną coś jak
http://www.kabiny-wanny.pl/13-wanny-naroznikowe...
 Wyślij wiadomość 

4 sty 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #11
Creato9

Ja jestem zdania, że lepiej to zlecić komuś kto się na tym dobrze zna...
 Wyślij wiadomość 

9 lut 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #12
fitszarlottka

Zarejestrowana:
27 sty 2015
Wypowiedzi: 55
A ja uważam, że lepiej zrobić remont na własną rękę. Firmy budowlane są drogie a nie zawsze porządnie wykonują swoją pracę. Mój mąż trochę się zna na remontach i sam wykończył nasze mieszkanie, bardzo mi się podoba. Wynajął narzędzia z http://mpa-narzedzia.pl/ bo stwierdził, że dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy i miejsce w piwnicy. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość powinien sam wziąć się za remont.
 Wyślij wiadomość 

27 lut 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #13
anastazy

Wypowiedzi: 6
to też zależy jak bardzo znamy się na rzeczy... według mnie najlepiej jest zrobić samemu to, czego jesteśmy pewni jak to zrobić, a z resztą nie kombinować, tylko zlecić komuś, kto się na tym zna.
 Wyślij wiadomość 

4 mar 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #14
milkami

Zarejestrowana:
4 mar 2015
Wypowiedzi: 1
No dokładnie! Trzeba się znać na remontach bo można nieźle namieszać i później żałować :) U mnie mąż zajmuje się zawodowo remontami i wszystko w domu robi sam. Ostatnio wymyślił, że wynajmie agregat do malowania z http://bmbserwis.eu/ i odświeżymy ściany :) Ciesze się z tego remontu jak dziecko bo mieszkanie wygląda już nieciekawie :)
 Wyślij wiadomość 

8 mar 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #15
olala

Zarejestrowana:
5 mar 2015
Wypowiedzi: 42
Remont na własną rękę? Zależy, co ta ręka (a w zasadzie ręce) potrafi. Jak niewiele to lepiej od razu ściągnąć fachowców niż spaprać samemu a dopiero potem martwić się co dalej. Ja swojemu menowi pozwalam najwyżej żarówkę wymienić. :)
 Wyślij wiadomość 

9 mar 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #16
gugals90

Wypowiedzi: 4
w większości przypadków jest lepszym rozwiązaniem niż wynajęcie firmy, chociaż to zależy co chcemy robić.
 Wyślij wiadomość 

10 mar 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #17
OlaOla

Zarejestrowana:
4 kwi 2014
Wypowiedzi: 69
Moim zdaniem jeśli ktoś wie co robi to śmiało może brać się za remont samodzielnie, są osoby, które nawet bez doświadczenia zaczynają coś remontować i wychodzi im to fantastycznie, są też osoby, które w żadnym wypadku nie powinny dotykać narzędzi ze względu na bezpieczeństwo swoje i otoczenia. Pozostaje tylko każdemu sumiennie określić, którym typem się jest.
 Wyślij wiadomość 

8 cze 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #18
olala

Zarejestrowana:
5 mar 2015
Wypowiedzi: 42
OlaOla:
Moim zdaniem jeśli ktoś wie co robi to śmiało może brać się za remont samodzielnie, są osoby, które nawet bez doświadczenia zaczynają coś remontować i wychodzi im to fantastycznie, są też osoby, które w żadnym wypadku nie powinny dotykać narzędzi ze względu na bezpieczeństwo swoje i otoczenia. Pozostaje tylko każdemu sumiennie określić, którym typem się jest.

U mnie w domu takie rzeczy już dawno określono i do remontu ściągnęliśmy fachowców z http://www.modernbud.com.pl/. Tak to już jest jak na dwie osoby przypadają cztery lewe ręce. :)
 Wyślij wiadomość 

24 sie 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #19
benny

Wypowiedzi: 50
Jestem zdania,że tak. Jeśli mamy odpowiednią ilość czasu oraz znamy sie na remontach. Wtedy jesteśmy pewni,że wszystko zostanie wykonane porządnie oraz należycie. Ekipa niekiedy potrafi sobie olewać. Za to jeśli robimy remont samodzielnie możemy dopilnować poszczególne elementy.
Na stronie obecnie znajduje się dobry artykuł o tym jak przeprowadzić remont mieszkania z głową;
http://www.trenddecor.pl/remont-mieszkania-z-glowa/

Na co zwrócić uwagę, na czym można zaoszczędzić.

Jeśli nie macie doświadczenia w remontowaniu proponuję jednak skorzystać z ekipy remontowej..
 Wyślij wiadomość 

30 mar 2016 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #20
daniel89

Wypowiedzi: 71
Trzeba mieć cały ogrom wiedzy, żeby się w ogóle za jakiekolwiek remontowanie brać. Sam korzystałem z takich porad odnośnie chociażby tapetowania http://www.majsterdamian.pl/tapetowanie-porady/wspolne-tapetowanie/ :)
 Wyślij wiadomość 

Zaloguj się aby umieścić komentarz w tym wątku.

idź do strony: »