×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj na forum:
Treść lub nagłówek:
słowa kluczowe odzielone spacją
Autor:
autor wypowiedzi lub wątku
Klinika Psychomedic organizuje staż dla studentów ostatnich lat psychologii oraz absolwentów...
karina, wczoraj 10:04
Od niedawna przeprowadziłem się do Warszawy. Poszukuję sprawdzonego warsztatu samochodowego...
reipel, 24 wrz 23:02
Co w tym temacie polecicie? Podobają mi się takie wykończenia jak...
maksik, 22 wrz 10:57

Najlepsze projekty domow
idź do strony: »

Jak budować by poźniej mieć małe opłaty?

Zaloguj się aby umieścić komentarz w tym wątku.

15 kwi 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #1
bilo

Wypowiedzi: 54
Jak budować by poźniej mieć małe opłaty?
Poszukuję sprawdzonych sposobów na oszczędzanie mediów w domu( energia,woda, ogrzewanie). Albo jakieś pomysły. Przed rozpoczęciem budowy mając wiedzę na temat możliwego zaoszczędzenia mogę od początku budować tak aby później nie przerabiać lub uniknąć nietrafionych lub niepotrzebnych zakupów.
 Wyślij wiadomość 

15 kwi 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #2
lany

Wypowiedzi: 80
W moim domu mam kilka sposobów. Chyba najwięcej bo nie liczyłem tego dokładnie to oszczędzam na studni głębinowej mam ją od początku więc nie liczyłem ile bym tracił korzystając tylko z wodociągu. Mam tą studnię i podlewam z niej ogród i myje samochody. Koszty wprawdzie nie są małe ale z pewnością się zwrócą. Baterie z końcówkami, które zmniejszają przepływ wody. O oszczędności informuje podana ilość litrów wody na minutę. Baterie termostatyczne, zanim ustawimy odpowiednią temperaturę pod prysznicem dużo wody puszczamy na marne. A tak praktycznie od razu leci ciepła woda. Dobra zmywarka, zaoszczędzi wodę a przede wszystkim czas. Strefa intensywna jaką mają zmywarki bosch pozwala myć wszystkie gary, mocno brudne i delikatnie zabrudzone. A więc nie trzeba poprawiać w zlewie i marnować wodę.
 Wyślij wiadomość 

19 kwi 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #3
księżyc

Zarejestrowana:
24 sty 2013
Wypowiedzi: 53
Jeżeli chcemy zaoszczędzić warto spojrzeć na swoje urządzenia (pralki, lodówki, kuchenki itd.) pod kątem ich mocy. Możemy też zwrócić uwagę na oświetlenie do łazienki i rozważyć zakup energooszczędnych żarówek lub opraw ledowych z wbudowanymi żarówkami, które obecnie coraz częściej są produkowane przez firmy. Możemy montować ściemniacze w pomieszczeniach i jak najdłużej używajmy
światła dziennego.
 Wyślij wiadomość 

23 kwi 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #4
Patrycj_a

Zarejestrowana:
23 kwi 2013
Wypowiedzi: 1
Warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe, może i na początku są to wyższe koszta inwestycyjne niż tradycyjna instalacja grzejnikowa, ale później comiesięczne wydatki związane z ogrzewaniem podłogowym są znacznie niższe. Ciekawe rozwiązania ma firma TECE, mają teraz promocje- przy kupnie rozdzielacza ogrzewania podłogowego lub modułu głównego można otrzymać odzież roboczą http://www.tece.pl/pl/aktualno%C5%9Bc..omocja+TECEfloor+_237_633.html
 Wyślij wiadomość 

30 wrz 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #5
bounty

Wypowiedzi: 57
Jeżeli nowy dom i mieszkanie to najlepiej sprzęt agd kupić dobrej klasy energetycznej, gdzie jest to możliwe to energooszczędne oświetlenie led i z pewnością rachunki za prąd będą niższe.
 Wyślij wiadomość 

16 paź 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #6
Ginewra

Zarejestrowana:
16 paź 2013
Wypowiedzi: 3
Z pewnością dobrze rozwiąż kwestią ogrzewania, żeby marnować jak najmniej energii i ograniczyć przyszłe koszty. Może panele słoneczne na dachu?

---------------------------------------------------------------------- ---
lubisz czytać, to sprawdź katolicka księgarnia internetowa Rafael
 Wyślij wiadomość 

20 paź 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #7
damka

Zarejestrowana:
20 paź 2013
Wypowiedzi: 27
Ja mam w domu piec, którym ogrzewam też wodę. To naprawdę kolosalna oszczędność ponieważ palić muszę w sezonie tak, czy tak, a przy okazji woda jest ciepła. Poza tym trzeba pamiętać o dobrym dociepleniu budynku i energooszczędnym oświetleniu. A studnia to już w ogóle kapitalna rzecz, ale niestety moja jest nieczynna, może kiedyś uda się ją uruchomić :)
 Wyślij wiadomość 

23 gru 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #8
bounty

Aby zaoszczędzić kupujmy sprzęt agd dobrej klasy energetycznej A+++ i lepszy. Oszczędność i życie w przyjaźni z naturą. Surowce się kończą niestety.
 Wyślij wiadomość 

23 gru 2013 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #9
bounty

Aby zaoszczędzić kupujmy sprzęt agd dobrej klasy energetycznej A+++ i lepszy. Oszczędność i życie w przyjaźni z naturą. Surowce się kończą niestety.
 Wyślij wiadomość 

17 lut 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #10
Tomm

Wypowiedzi: 315
Urządzenia elektrooszczedne, małe okna, bez poddasza, bez piwnicy i koszta mniejsze.
 Wyślij wiadomość 

1 kwi 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #11
Driss

Zarejestrowana:
20 lut 2015
Wypowiedzi: 75
Wszyscy skupiają się na sprzęcie i poborze mocy, ale można również zaoszczędzić na innych rzeczach. Poszukaj sobie po firmach która zajmują się chociażby sprawami związanymi z wodą jej gromadzeniem czy dystrybucją. Szamba PEHD przez wielu niedoceniane, a w rzeczywistości jak porównasz je z kanalizacją można oszczędzić, wspomniane systemy do gromadzenia wody opadowej wejdź sobie - http://www.aquatechnika.com.pl/ i poczytaj na ten temat bo naprawdę jest co. Możliwości jest sporo nie tylko w samym domu, ale także w jego najbliższym otoczeniu.
 Wyślij wiadomość 

9 kwi 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #12
Kurek

Wypowiedzi: 31
W kwestii samych technik budowania i projektowania domu (co jest bardzo istotne), wpływ na ekonomię użytkowania ma też dach. Tutaj jest artykuł na ten temat napisany przez rasowych profesjonalistów: http://www.dominanta.pl/?go=blog&postid=119 .
 Wyślij wiadomość 

18 gru 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #13
Karolina30

Zarejestrowana:
24 lis 2014
Wypowiedzi: 84
W takim przypadku chyba najlepiej sprawdzą się takie projekty domów parterowych. Przynajmniej nie zajmują wiele miejsca i koszty ogrzewania też maleją...

Wyślij wiadomość 

22 gru 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #14
adamos

Ja natomiast polecam Ci rozważyć panele fotowoltaiczne. To nowoczesne rozwiązanie, które jest mega opłacalne i sprawi, że potem będziesz mniej płacił za prąd.
 Wyślij wiadomość 

22 gru 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #15
adamos

Poczytaj trochę o tym w sieci i myślę, że sam się przekonasz, że to na prawdę słuszne rozwiązanie.
Uwaga: post edytowany przez autora 22 gru 2015
 Wyślij wiadomość 

28 gru 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #16
waldek73887

Wypowiedzi: 1
Generalnie ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem bo czynników trochę sie znajdzie chociażby jeśli chodzi o dach takiego domu panele słoneczne są wskazane przez co w lecie na pewno zaoszczędzisz jeśli chodzi o inne kwestie to ja mogę od siebie dodać ze inwestycja w cieplejsze i lepsze okna również przynosi efekty w postaci późniejszych oszczędności. Prywatnie zainwestowałem w okna pcv. Wrocław to miasto gdzie ja sie budowałem kilka lat temu i muszę powiedzieć że teraz w kilka lepszych podzespołów w budowie domu zainwestował bym bez wahania gdyż później sa tego efekty.
Uwaga: post edytowany przez autora 28 gru 2015
 Wyślij wiadomość 

16 wrz 2016 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #17
Miro3

Wypowiedzi: 13
Niestety musisz poświęcić czas na sprawdzanie jaki rodzaj ogrzewania będziesz instalował oraz jaki opał będziesz konsumował. W tym celu możesz przeczytać artykuł http://centrumpr.pl/artykul/ogrzewanie-olejowe,89025.html Warto przeczytać
 Wyślij wiadomość 

26 wrz 2016 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #18
Wannae

Wypowiedzi: 11
Jeśli zatrudniamy ekipę wszechstronną, która zajmuje się pracami budowlanymi i instalacją, zapłacimy za usługi nawet 20 proc. więcej. Lepiej szukać oddzielnie specjalistów z różnych dziedzin. Ekipy często nie chcą podpisywać umów, by nie płacić podatku. Bez umowy jest taniej. Ale radziłbym podpisać umowy przynajmniej na te etapy prac, które mogą wiązać się z komplikacjami - na wykonanie instalacji albo więźby dachowej. Warto porównywać ceny u różnych wykonawców. I targować się, bo nawet złotówka mniej na przykład na metrze kwadratowym tynku daje kilkaset złotych oszczędności.
 Wyślij wiadomość 

27 wrz 2016 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #19
rychu23

Wypowiedzi: 185
Samemu moze być bardzo ciężko oszacować takie koszty. Zastanawiałam się co będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Pomyślałam, ze warto było by poczytać takie artykuły jak na tym blogu http://www.mgprojekt.com.pl/blog/, dzieki temu można się dużo więcej dowiedzieć.
 Wyślij wiadomość 

16 gru 2016 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #20
Tarvaris

Wypowiedzi: 55
Warto poczytać o obniżaniu kosztów ogrzewania. Znalazłem ostatnio taki artykuł na ten temat: http://blog.chelchowski.pl/2016/12/15..jak-obnizyc-koszty-ogrzewania/
Myślę, że warto się z nim zapoznać.
 Wyślij wiadomość 

Zaloguj się aby umieścić komentarz w tym wątku.

idź do strony: »