×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj na forum:
Treść lub nagłówek:
słowa kluczowe odzielone spacją
Autor:
autor wypowiedzi lub wątku
Witam, tak jak w temacie, ponieważ ostatnio szklane elementy w wystroju wnętrz są modne i my...
majka21, dziś 19:39
W najbliższym czasie będę zmuszona do skorzystania z usług firmy, która zajmuje się...
rychu23, 22 maj 17:24
Szukam firmy od dezynfekcji. Ktoś korzystał może z usług...
rychu23, 22 maj 17:23

idź do strony: »

Salon z aneksem kuchennym.

Zaloguj się aby umieścić komentarz w tym wątku.

16 kwi 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #1
bilo

Wypowiedzi: 54
Salon z aneksem kuchennym.
Salony urządzone w stylu nowoczesnym wydają się być przestronniejsze niż w rzeczywistości, a to za sprawą otwartego planu mieszkania według którego poszczególne pomieszczenia pozbawione są ścian i tak pokój sąsiadujący z kuchnią staje się przestronnym pokojem dziennym z aneksem kuchennym, tylko jak to zaaranżować aby wszelkie funkcje użytkowe były zachowane w równowadze?
 Wyślij wiadomość 

25 kwi 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #2
księżyc

Zarejestrowana:
24 sty 2013
Wypowiedzi: 53
Podstawą tego stylu jest przestrzeń czyli minimalizm i prostota, jak sam piszesz pomieszczenia nie są duże a maja wydawać się większe niż są. Istotne jest oświetlenie salonu, gdzie dużą rolę odgrywają lampy ścienne i sufitowe, światła punktowe oraz taśmy ledowe, możliwości jest wiele a jasne przestrzenie równa się optycznie duża przestrzeń. Również kolor biały jest czysty i dobrze odbija światło, więc daje taki oczekiwany efekt przestrzenny do tego efekty dekoratorskie i gotowe.
 Wyślij wiadomość 

16 maj 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #3
lany

Wypowiedzi: 80
Można połączyć te dwa pomieszczenia ale zaznaczyć ich odrębność budując np. taki murek z klinkieru i blat na wierzchu, na którym można spożywać śniadanie i przygotowywać potrawy.
 Wyślij wiadomość 

19 maj 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #4
magda906

Zarejestrowana:
20 mar 2014
Wypowiedzi: 46
na temat kuchni otwartej na salon fajny poradnik znalazłam http://www.ihouse.pl/news/detal/urzad..kuchni-otwartej-na-salon/359/1 , możesz poczytać, fajne rozwiązania wielu pomieszczeń tam znalazłam.
 Wyślij wiadomość 

9 lip 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #5
Tomm

Wypowiedzi: 291
Nie przygotowywac posiłków, tylko odgrzewać, bo cały dom przejdzie zapachami.
 Wyślij wiadomość 

4 paź 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #6
tadek25

Wypowiedzi: 1
Moi znajomi tak mają i nie przeszedł im cały dom zapachami...maja małe mieszkanko i to rozwiązanie bardzo się sprawdziło...tez tak chcę zrobić u siebie...

================
Najlepszy architekt wnętrz zielona góra
 Wyślij wiadomość 

7 paź 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #7
ewelina39

Zarejestrowana:
7 paź 2014
Mi się takie rozwiązanie bardzo podoba..mieszkanie jest wtedy bardziej przestronne, też planuję u nas tak zrobić...

==============
skuteczne pranie dywanów lublin
 Wyślij wiadomość 

9 paź 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #8
Kurek

Wypowiedzi: 31
Z tego co patrzę na te meble kuchenne to widać, że aneks kuchenny to dosyć popularne rozwiązanie wśród producentów mebli. Widać więc musi się taki pomysł sprzedawać :).
 Wyślij wiadomość 

10 paź 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #9
OlaOla

Zarejestrowana:
4 kwi 2014
Wypowiedzi: 69
Bo jest popularny. Natomiast ja po kilku latach posiadania salonu z kuchnią marzę o tym by to rozdzielić. Znalazłam sobie drzwi przesuwne na http://www.drzwistudio.pl/ i mam plan żeby nimi kuchnię od salonu jednak oddzielić. Przesuwne dadzą mi przestrzeń, ale jednocześnie może się uda odizolować kuchnię na czas prac kuchennych.
 Wyślij wiadomość 

16 paź 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #10
marek22

Zarejestrowana:
16 paź 2014
My mamy dom i mamy salon z kuchnia i jesteśmy zadowoleni nikomu to nie przeszkadza i jak mamy gości to nie znikamy w kuchni tylko spokojnie możemy nadal uczestniczyć w spotkaniu...wiadomo musi być posprzątane bo wtedy wszystko na widoku, ale nie mamy z tym problemu i osobiście uważam ze to super rozwiązanie..ale wiadomo każdy woli inaczej.

===============
Tanie jazdy doszkalające warszawa oferta
 Wyślij wiadomość 

16 paź 2014 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #11
robertsmiglo

Wypowiedzi: 2
Trzeba dokladnie zaprojetkowac kuchnie, tak, zeby wszytsko sie zmiescilo, bylo ukryte w szafkach, ponieważ majac salon z aneksem, niestety nie chcemy widziec rzeczy na wierzchu z kuchni. Ja zawsze robie projekt i wykonuje drukowanie 3d aby dokladnie wyobrazic sobie przestronne ulozenie. Nowoczesne kuchnie sa sliczne, bardzo podobaja mi sie szafki, ktore siegaja do sufitu takie duze, biale i z polyskiem.
 Wyślij wiadomość 

28 kwi 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #12
Olga

Zarejestrowana:
10 cze 2014
Wypowiedzi: 14
Bez dobrego okapu w takim salonie z aneksem się nie obejdzie.
 Wyślij wiadomość 

4 maj 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #13
piotr.michal

Zarejestrowana:
4 maj 2015
Wypowiedzi: 49
Akurat ja mam taki rozkład. Urządzeniem mieszkania zajęła się firma http://www.kurpas.com.pl Teraz mieszkanie wydaje się jasne i przestronne. Co ciekawe, po moim remoncie tak samo urządzali sobie moi znajomi. To rozwiązanie jest jak najbardziej korzystne. Pomiędzy kuchnią a salonem mam stół i część jadalną. Zamontowany mam dobry okap, więc zapachy gotowania mi nie przeszkadzają. Polecam tym, którzy chcą uzyskać więcej miejsca w mniejszych pomieszczeniach.
 Wyślij wiadomość 

13 maj 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #14
krimo8

Wypowiedzi: 13
Połączenie salonu z aneksem świetnie sprawdza się w kawalerkach albo dwukondygnacyjnych mieszkankach, osobiście postawiłem na meble kuchenne na wymiar i meble do salonu również robione na miarę, dzięki czemu oszczędziłem sobie nerwów przy wyborze dwóch kompletów pasujących do siebie (spójnych wizualnie).
 Wyślij wiadomość 

20 maj 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #15
jabur

Wypowiedzi: 4
A ja radze się poważnie zastanowić przed decyzją o otwarciu kuchni na salon. Wygląda to owszem fajnie i świetnie sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi i imprez, ale na co dzień bywa różnie. Konieczność stałego utrzymywania porządku (bo "gary" na wierzchu, kuchenne zapachy w salonie, brak intymności (żona chce przysiąść na kawę w kuchni z koleżanką, ja pooglądać w tym czasie tv itd), jeśli ktoś pali - brak możliwości wydzielenia kuchni do tego celu (u nas akurat to nie problem, ale wiem że u wielu osób tak to funkcjonuje) i tak dalej. Dla mnie - nigdy więcej.
 Wyślij wiadomość 

27 maj 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #16
damian.pietia

Wypowiedzi: 11
dokładnie - jestem tego samego zdania co poprzednia osoba, takie rozwiązanie fajnie wygląda i ułatwia poruszanie się po domu, ale tak poza tym jest bardzo niepraktyczne, głównie ze względu na to, że trzeba cały czas mieć posprzątane, bo każdy kto wejdzie do salonu ma od razu wgląd w kuchnię, wtedy nawet jeżeli brudne naczynia nie leżą porozrzucane po kuchni tylko są w zlewie to i tak nadal panuje jakiś nieład. Ja miałem w jednym mieszkaniu i mój zachwyt szybko minął.. ;) ale jak szukasz inspiracji to polecam http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-..dy/jak-urzadzic-salon,ak4.html my znaleźliśmy tam wiele fajnych rozwiązań :)
 Wyślij wiadomość 

27 cze 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #17
fitszarlottka

Zarejestrowana:
27 sty 2015
Wypowiedzi: 55
My mamy salon z aneksem i jestem zdania, ze to swietna opcja:) Wszystko jest pod ręką i mieszkanie wydaje się takie nowocześniejsze. W najbliższym czasie planuję położenie fototapety w salonie i pomalowanie ścian. A w kuchni widziałabym nową lodówkę z http://www.mixmedia.pl/lodowka-do-zab..herr-ik-3510-comfort,id-101195 bo stara ma z 10 lat i coś zaczyna szwankować.
 Wyślij wiadomość 

6 lip 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #18
krimo8

Wypowiedzi: 13
No właśnie funkcjonalność swoją drogą ale ktoś, kto jest ciągle w biegu i nie ma czasu sprzątać na bieżąco może mieć problem, gdy np. wpadną niespodziewani goście. Z drugiej strony wszystko można ogarnąć, jeżeli w kuchni będzie zmywarka, to brudne naczynia szybko wrzucamy do zmywarki, odpowiednie, pojemne szafki pomieszczą wszystko i będzie ok. Wszystko zależy od organizacji :) Ja sobie z tym jakoś radzę, nie mam problemu z taką formą kuchni.

16 lip 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #19
Tomm

Wypowiedzi: 291
Proste rozwiązanie są najlepsze. Naszej wyobraźni przychodzi na pomoc internet, jakie kupić modne lampy stołowe , jakie dobrać tapety. Wystarczy przejrzeć tematyczne portale.
Uwaga: post edytowany przez autora 16 lip 2015
 Wyślij wiadomość 

28 sie 2015 Zgłoś tę wypowiedź moderatorowi - #20
Kazek

Wypowiedzi: 6
Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, dzięki któremu wnętrze optycznie jest większe. Ponadto ja bym w takim nowoczesnym salonie widział jeszcze kominek na biopaliwo. Efekt wow gwarantowany.
 Wyślij wiadomość 

Zaloguj się aby umieścić komentarz w tym wątku.

idź do strony: »