×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Fotografia we wnętrzu

Fotografia towarzyszy człowiekowi od XIX wieku… i stale ewoluuje. Zmienia się sposób jej postrzegania oraz wykorzystania, a wysoko rozwinięta technologia umożliwia tworzenie niesamowitych obrazów rysowanych światłem. Nowości branżowe pozwalają cieszyć się pasją fotografowania, dzięki temu niezależnie od posiadanych umiejętności i jakości sprzętu uzyskać można spektakularny efekt. Do wykonania ciekawego zdjęcia, które następnie będzie ozdobą mieszkania, wystarczą dobre chęci, wyobraźnia i pomysł. Fotografia stanowi dla wielu osób nieodłączny element życia, poprawiając przy okazji odbiór nierzadko szarej rzeczywistości. Dlatego też, warto wykorzystać jej terapeutyczne działanie i przy pomocy kilku dobrych kadrów poprawić nasze wnętrze.

Sposobów na wykorzystanie tej dziedziny sztuki w wystroju wnętrz jest wiele. Począwszy od przyzwoitych i znanych od dziesięcioleci zdjęć w ramkach po fotografie w formacie tapety ściennej. Jedną z metod na stworzenie wnętrza oryginalnego i nietuzinkowego, jest pomysł wykorzystania płytek ceramicznych cyfrowo pokrytych nadrukiem z wybranym z prywatnej kolekcji zdjęciem. Skutkiem użycia takiej technologii jest wysokiej jakości efekt, z pełnym odwzorowaniem szczegółów fotografii i kolorów. Pomysł ten wywodzi się z Francji, gdzie powstały pierwsze projekty pilotażowe, a w ślad za nimi pełne kolekcje kafelków, które z upodobaniem trafiły w gusta klientów kontynentu. Niejedna osoba znudzona ogólnodostępnymi, typowymi wzorami sięgnie po to rozwiązanie.

Oczywiście nie chodzi o sam fakt wyłożenia łazienki ceramiką z wizerunkiem puchatego zwierzątka czy górskiego widoku, a na skorzystaniu z tej innowacyjnej technologii tak, aby wnętrze nas otaczające wyróżniało się pomysłowością. Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom klienta oferują coraz większą ilość wzorów, faktur czy rozmiarów terakoty, a także możliwość umieszczenia zdjęcia z prywatnej kolekcji na płytkach. Nadruk taki zostaje zabezpieczony lakierem bezbarwnym chroniącym przez zniszczeniem, zawilgoceniem czy mechanicznym uszkodzeniem ceramiki. Dzięki temu, pomysł ten może zostać wykorzystany w łazience, kuchni lub innym wybranym miejscu w mieszkaniu.

Fotografia może posłużyć również do ozdobienia lustra czy lustrzanych kafelków (zwykle pod konkretne zamówienie klienta na wymiar), co stanowi kolejny pomysł na spersonalizowanie wnętrza dzięki tej metodzie. Dbając o jakość produktu, nadruk taki zostaje zabezpieczony laminatem oraz specjalistycznymi lakierami chroniącymi go przed ewentualnym zniszczeniem, starciem, etc. Otrzymany efekt z powodzeniem ożywi wnętrze oraz będzie wyrazistym elementem wystroju mieszkania. Należy jednak pamiętać, że ze względu na użytą technologię nadruku i typ powierzchni, mogą być wykorzystane jedynie do montażu wewnątrz. Bardzo ciekawym efektem może być połączenie klasycznych płytek ceramicznych z kaflami lustrzanymi. To rozwiązanie z powodzeniem trafi w gusta osób, które mają „pomysł” na własną przestrzeń.

Należy pamiętać jednak o tym, że nie każda nasza fanaberia zostanie spełniona, ponieważ standardowe propozycje firm obejmują określone wymiary dekorów, np.: powierzchni nie większej jak 250 x 125 cm (maksymalne pole zadruku maszyn drukarskich). Przy większych powierzchniach dekorów, trzeba je podzielić na kilka formatek ze względu na ograniczenia i możliwości nadruku. Mimo tych ograniczeń, firmy dopasowują się jak mogą do potrzeb najbardziej wybrednych klientów.

Kolejną propozycją są naklejki formacie przez nas wybranym, które można nanieść np. na drzwi wejściowe, meble, a nawet urządzenia typu laptop. Możliwości jest wiele, dzięki temu, że technologie nanoszenia fotografii na nietypowe powierzchnie są ciągle udoskonalane i przede wszystkim dostępne dla każdego z nas. Proponowane są już w ilościach kilku sztuk, a nie hurtowych tak jak to było jeszcze kilka lat temu. Spośród kilku oferowanych opcji naklejek największym powodzeniem cieszą się te najbardziej klasyczne, z nadrukiem na białych i przeźroczystych foliach winylowych samoprzylepnych. Zwykle są wykorzystywane do wyklejania powierzchni takich jak szkło czy różne rodzaje tworzyw sztucznych. Są odporne na warunki atmosferyczne oraz utrzymują wysoką jakość nadruku dzięki swojej trwałości, np.: kolory pozostają żywe mimo działania na nie promieni UV.

Coraz bardziej popularne stają się również naklejki 3D – wypukłe, pokryte specjalną żywicą nadającą efekt szklistości. Pokrywane są zwykle nimi meble lub urządzenia elektroniczne (np. laptopy).

Jedną z najprostszych form udekorowania mieszkania fotografiami są zwykle ramki. Umieszczenie zdjęć w ramkach to zabieg nie wymagający dużego nakładu finansowego, a jedynie pomysłu do ich rozmieszczenia na ścianie. Uzyskany efekt może być zdumiewający, ponieważ czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Mimo to ciągle szukamy nowych możliwości. I tak, do wachlarza oferowanych produktów w wersji zadrukowanej, dodać można zabieg polegający na nanoszeniu fotografii na płótno malarskie lub tkaninę. Dostarczając swój plik ze zdjęciem firma nanosi je na płótno, w efekcie uzyskując oryginalny obraz z osobistym przekazem. Jeśli jednak ta propozycja nie przypadnie nam do gustu, skorzystać można z opcji drukowania na tkaninach. Dzięki wysokiej jakości druku cyfrowego i termosublimacyjnego na materiale, można go wykorzystać jako obrus, narzutę, obicia mebli, poszewki czy zasłony. Inwencja twórcza zależy od zamawiającego oraz wybranej firmy oferującej tę usługę.

Przy tworzeniu swojego przytulnego kąta warto pamiętać o nowoczesnych technikach drukowania, o możliwościach nanoszenia fotografii na tworzywa sztuczne, szkło, drewno, płyty meblowe, aluminium czy tkaniny. Sprawdzając oferty firm w całym kraju oraz zakres oferowanych przez nie usług, zawsze znajdzie się firma, która zrealizuje nasz pomysł.

 
autor: Anna Wołoszyńska

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo
Podobne: Wnętrza według Feng Shui, Kamień, cegła – jak je wykorzystać?, Relaks w łazience, Karnisz, Urządzenie sypialni
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza, fotografia, ramki fotograficzne, dekorowanie ścian, nadruki foto