×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Fotokafelki

Nowoczesny wystrój wnętrz wymaga śledzenia najnowszych trendów architektonicznych. Oryginalnych projektów nie brakuje, ale jak wybrać te, które jesteśmy w stanie zastosować do swoich własnych wnętrz? Nie każdy będzie się dobrze czuć stawiając wannę obok własnego łóżka. Nie dla każdego minimalistyczne wnętrze będzie wydawać się przytulne. Przykładów można by było mnożyć w nieskończoność. Dlatego powstaje pytanie na czym tak właściwie powinno się skupić żeby być „na czasie”, ale w miarę swoich możliwości.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, wymyślonych przez francuską firmę Okhyo są fotokafelki. A co to takiego? Najprościej rzecz ujmując projektanci wpadli na pomysł umieszczania cyfrowego nadruku na płytkach ceramicznych. Jest to do tej pory jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań na naprawdę indywidualne wnętrza. Fotokafelki umieszczane w kuchni, łazience, czy pomieszczeniach, w których mile widziane są zmywalne powierzchnie, są ciekawym sposobem na odmianę całego domu. To co warto zauważyć to fakt, że fotografie umieszczane na tego typu kaflach nie zawsze muszą być z góry narzucone przez producenta. Chyba największą ich zaletą jest to, że możemy do tego celu użyć własnych zdjęć. I tu zaczyna się prawdziwa zabawa…

Kto z nas nie chciałby aby jego mieszkanie miało całkowicie niepowtarzalny i osobisty charakter? Jeśli tylko dysponujemy odpowiednim zbiorem fotografii nie ma nic lepszego od umieszczenia tych najciekawszych na własnej ścianie. Styl dekoracyjny fotokafelek jest podobny do tego jaki uzyskujemy dzięki fototapecie. Własne zdjęcie powiększone do rozmiarów XXL jest naprawdę fantastyczną dekoracją domu, w którym mieszkamy. Fotokafle różnią się od fototapety nieco inną techniką wykonania i oczywiście umieszcza się jej na zupełnie innym materiale.

W przypadku kiedy zdecydujemy się na własne fotokafelki nie powinniśmy mieć żadnych obaw co do ich trwałości. Być może na pierwszy rzut oka wydaje się że są one mniej trwałe od zwykłych płytek, ale to nieprawda. Ich ścieralność jest taka sama jak wszystkich „zwykłych” kafli ściennych. Oczywiście producenci zastrzegają sobie, że nie należy ich myć środkami ściernymi. Wtedy nie mamy co liczyć na ich ładny wygląd i długą żywotność.

Montaż fotokafelek nie jest skomplikowany. Wygląda on identycznie jak przy płytkach ogólnie dostępnych na rynku. Wiercenie, dopasowywanie kształtów, cięcie materiału – wszystko to odbywa się w taki sam sposób. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli decydujemy się umieścić zdjęcie na kafelkach powinniśmy przewidzieć wielkość nadruku i jego miejsce. To pozwoli uniknąć sytuacji kiedy okaże się że będziemy musieli przyciąć kafle w najmniej odpowiednim do tego miejscu.

Montaż kafelek jest możliwy praktycznie na każdym rodzaju podłoża. Pomocne będzie użycie klejów do glazury. W przypadku, gdy fotokafelki chcemy umieścić na powierzchniach metalowych, powinniśmy zakupić klej specjalistyczny. Jeśli nie jesteśmy pewni co do zdjęć umieszczonych na płytkach, lub gdy chcielibyśmy mieć możliwość częstej ich zmiany mamy możliwość montażu fotokafelek na zatrzask. Pozwoli to na łatwą zmianę dekoracji. Wystarczy wymienić kafle z nadrukiem na inne. Jest to całkiem dobry pomysł dla osób, które uwielbiają zmiany we własnym otoczeniu.

Płytki wraz ze zdjęciami mogą być umieszczane wewnątrz budynku jak i również na zewnątrz. Producenci zastrzegają, że warunki klimatyczne nie mają na nie wpływu. Co do zastosowań wewnętrznych to nasuwają się one same. Przede wszystkim kuchnia oraz łazienka. Umieszczenie fotokafelek na zewnątrz budynków jest mniej spotykane w przypadku osób, które dekorują własny dom. Częściej jest to propozycja wykorzystywana przez firmy, które dzięki fotokafelkom mają możliwość umieszczenia własnego logo na zewnątrz budynku.

Dla osób lubiących własne i indywidualne wnętrza fotokafle będą idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać takie efekty dekoracyjne we wnętrzu, które nie są możliwe bez zastosowania nowoczesnych technologii. Dotyczy to zarówno wnętrz o charakterze bardziej tradycyjnym jak i również tych uznawanych za nowatorskie.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Płytki / Glazura / Terakota
Podobne: Wykończenie ścian kuchennych cz. II, Jak wykonać parapety zewnętrzne z płytek klinkierowych?, Jak położyć kamień na ścianie, Jak kleić płytki ceramiczne do płyt GK i OSB, Jak wykończyć podłogę - panele, płytki czy parkiet?
Słowa kluczowe: płytki, opoczno, glazura, cersanit, zdjęcia na płytkach, płytki foto, nadruk, fotokafelki