×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Fototapeta

Fototapety zdecydowanie powróciły do sławy. Obecnie, dzięki rozwojowi technik i technologii fotograficznych, drukarskich oraz dekoratorskich - współczesne fototapety stanowią doskonałą oprawę dla każdego, eleganckiego wnętrza. Wkomponują się doskonale we wnętrza o różnym stylu, czy to orientalnym - z kolorową, kwitnącą wiśnią w tle, czy też nowoczesnym - z czarno - białym zdjęciem wieży Eiffla zrobionym przez nas podczas ostatniego pobytu we Francji. Dzięki fototapecie uzyskamy naprawdę niepowtarzalny styl, klimat w naszym mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad jej odpowiednim wyborem. Fototapeta to znakomity pomysł na szybką oraz efektowną dekorację naszych wnętrz i co ważne - niezbyt kosztowny i do tego stosunkowo łatwy do zrealizowania.

Jakie są rodzaje fototapet?
  • papierowe – są najtańsze i najbardziej popularne
  • winylowe – są najtrwalsze, wodoodporne
  • tekstylne – jedne z najdroższych, lecz również są najbardziej efektowne
  • z włókna szklanego - charakteryzują się dużą wytrzymałością, zalecane są do takich pomieszczeń jak kuchnia, czy łazienka

Wybierając format fototapety musimy uwzględnić szerokość rolek, która waha się średnio od 60 do 125 cm. Przed jej położeniem pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Musimy ją dokładnie oczyścić ze starej tapety lub farby; całą powierzchnię umyjmy wodą, a wszelkie dziury i zagłębienia wypełnijmy szpachlą wypełniającą, by ściana stała się gładka.

Sama czynność przyklejania fototapety na ścianie wymaga kilku zabiegów pomiarowych. Rozrysujmy arkusze na ścianie, tak by stanowiły spójną całość, a brzegi arkusza pokrywały się z kolejnymi fragmentami widoku, wzoru na fototapecie. Następnie każdy arkusz nasmarujmy klejem i po około 3 minutach, kiedy materiał nasiąknie odpowiednio zacznijmy przykładać na powierzchnię fototapetę wygładzając ją delikatnie od góry do dołu arkusza. Pojawiające się bąbelki powietrza przygładźmy z kolei suchą ścierką od środka do zewnątrz fototapety. W ten sposób położony arkusz najlepiej wyschnie, gdy w pomieszczeniu będzie około 20 stopni Celsjusza i nie będzie żadnych przeciągów.

Pamiętajmy, że nie musimy od razu tapetować całej ściany, żeby uzyskać interesujący, ciekawy efekt. Wybór wzoru, motywu czy też grafiki zależy tylko od naszego gustu i wyobraźni. Fototapetę dobierzmy także odpowiednio do wielkości naszego pomieszczenia. Często, na przykład, zwykłe postacie, czy przedmioty są na fototapecie dużo większe, niż w rzeczywistości. Wtedy może to dać wrażenie lekkiej abstrakcji, jako niezamierzonego efektu.

Zdjęcia z reguły drukuje się na pasach o szerokości jednego metra, które trudno jest dokładnie ze sobą połączyć, pamiętajmy, że musimy tego dokonać by obraz wyglądał prawdziwie i schludnie.

Podsumowując, fototapetę możemy zastosować we wszystkich pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem jest także ich zastosowanie w pokojach u najmłodszych domowników, ze względu na różnorodne, piękne, bajkowe wzory mogące umilić im chwile. Na rynku dostępne są także fototapety na meble, czy drzwi. Dobór grafiki, wzoru są dokładnie takie same, jak w przypadku ściennych oklein.

Gdzie szukać inspiracji w wyborze projektu odpowiedniego wzoru fototapety? Przeglądnijmy własne, piękne zdjęcia lub zasugerujmy się mnogością ciekawego wyboru w sklepach, także tych internetowych.


autor: Anna Kokesz

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Tynkowanie / Prace elewacyjne, Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo
Podobne: Czym wykończyć ścianę w łazience cz. I, Tynk czy siding, Jak urządzić małe wnętrze aby optycznie je powiększyć?, Urządzamy pokój dla dziecka, Rodzaje zagrzybień murów i walka z tym problemem
Słowa kluczowe: praca tynkarz, tynki, tynki zewnętrzne, zlecenia budowlane, malowanie, aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza,