×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Garderoba

Garderoba to bardzo wygodne i użyteczne pomieszczenie, które może znaleźć swoje miejsce w każdym domu. Kto raz zdecydował się na taki sposób przechowywania ubrań będzie mu wierny już na zawsze. Dzięki niej mamy szansę zapanować nad bałaganem i bez wysiłku utrzymywać porządek. Dzięki jednej dobrze zaprojektowanej garderobie możemy zlikwidować wszystkie skrytki, komórki, szafeczki, w których często gnieżdżą się rzeczy nieużywane i niepotrzebne. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest łatwość użytkowania i swobodny dostęp do wszystkich ubrań, butów, czy innych drobiazgów.

Warto zastanowić się gdzie chcielibyśmy umieścić swoją garderobę, niekoniecznie w domu musi być tylko jedna. Może to być miejsce niedaleko drzwi wejściowych, albo pomieszczeń gospodarczych, gdzie będziemy chować ubrania sezonowe. Idealnie jest, kiedy na garderobę możemy pozwolić sobie również w sypialni i w innych pokojach. Pokój dziecinny wyposażony w garderobę jest na pewno łatwiejszy do okiełznania niż wnętrze, w którym brak odpowiedniego miejsca na ubrania, a nawet drobiazgi. Osoby, które dopiero, co projektują swój dom lub urządzają mieszkanie są w tej lepszej sytuacji, że już na samym początku mogą wydzielić przestrzeń pod tego typu realizację. Należy jednak pamiętać, że sprytnie urządzona garderoba znajdzie swoje miejsce nawet w kawalerce.

Aby garderoba spełniała swoje zadanie powinna być większa niż szafa. Osobno wydzielone pomieszczenie lub część pokoju musi być na tyle duża, abyśmy mieli swobodny dostęp do wszystkich rzeczy. Idealna wielkość to taka, w której jest również miejsce na to, aby się przebrać. Kwadrat to jeden z lepszych kształtów, który powinniśmy wybrać. Dzięki niemu mamy naprawdę dużo miejsca, a sama garderoba będzie pojemna.

Kwestią bezsporną, która decyduje o wygodzie tego pomieszczenia jest jego wyposażenie. W dobrze urządzonej garderobie powinny znaleźć się drążki na wieszaki, uchwyty, szuflady, kosze, półki na buty, czy nawet miejsce na małą, podręczną deskę do prasowania. Tą ostatnią rzecz łatwo ukryć w jednej z szuflad. Co do umiejscowienia poszczególnych elementów wyposażenia zależeć ono będzie od tego, jaki kształt i ile miejsca mamy w garderobie. Warto zainstalować więcej niż jeden drążek na wieszaki. Pozwoli to przesegregować ubrania i umieścić osobno koszule, osobno marynarki, sukienki itd. Jest to bardzo wygodne nie tylko w utrzymaniu porządku, ale również i w korzystaniu z garderoby. Warto zakupić pokrowce na ubrania oraz buty. Pamiętajmy, że niektórych rzeczy nie używamy, na co dzień i mogą się one niszczyć przez zalegający kurz.

Lustra. Jeśli nasza garderoba będzie na tyle duża, że będziemy mogli się w niej przebierać to warto zainstalować w niej lustra. Jest to pomieszczenie typowo użytkowe, więc luster może być kilka i to dużej wielkości. Kiedy jednak garderoba będzie służyć jedynie przechowywaniu ubrań, lustra mogą zostać zamontowane na drzwiach. To pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca, a nam da ten komfort, że będziemy mogli mieć wgląd na całą swoją sylwetkę.

Odpowiednie oświetlenie to sprawa priorytetowa. Powinniśmy dobrze widzieć wszystkie swoje rzeczy, a kiedy planujemy również przebierać się w garderobie nie możliwością jest to robić w półmroku. Kiedy jesteśmy na etapie budowy domu można zastanowić się czy jaki rodzaj oświetlenia będzie najlepszy. Powinien być energooszczędny i jasny. Uważajmy jednak żeby nie przesadzić, zbyt mocne światło będzie bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Najlepszym rozwiązaniem jest taka garderoba, w której zmieszczą się wszystkie nasze ubrania. Niestety brak wolnego miejsca powoduje, że musimy zrezygnować z niektórych udogodnień. Warto wtedy postarać się o taką garderobę, która chociaż pomieści ubrania sezonowe. Będzie to dużo wygodniejsze niż poszukiwania stroju kąpielowego pośród kurtek i płaszczy zimowych.

Garderoba na pierwszy rzut oka to pomieszczenie, które zajmuje trochę miejsca. Dlatego też wydaje się ona trudną do realizacji inwestycją. Jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że dzięki niej pozbędziemy się zbędnych mebli i szaf w innych pomieszczeniach swojego domu, jej posiadanie nabiera innego znaczenia. Garderoba to nie tylko miejsce, które będą uwielbiać kobiety. Jest to pomocne rozwiązanie również dla gospodarzy, a nawet i dzieci.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Meble: montaż / na zamówienie, Inne
Podobne: Dobrej nocy...czyli jakie łóżko wybrać do sypialni, Mała łazienka może być funkcjonalna, Spiżarnia – zbytek czy wygoda?, Nowe, stare meble, Egzotyczne rośliny w domu
Słowa kluczowe: stolarz, meble, meble kuchenne, kuchnie,