×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Hydroizolacja w łazience

Zadając sobie pytanie, czy hydroizolacja w łazience jest nam w ogóle potrzebna, musimy być świadomi faktu, że na pewno nie ustrzeże nas ona przed takimi nieszczęściami jak skutki pękniętej rury, nieszczelności kanalizacji, czy innymi tego typu awariami skutkującymi zalaniem. Nie zapobiegnie też zalaniu przez wodę sąsiada, czy naszego mieszkania. Niektórzy zatem zastanawiają się po co ją robić?, jakie funkcje spełnia? - bo biorąc pod uwagę powyższe kwestie, może się wydawać, że jest zbędna.

Wieloletnia praktyka budowlana i analiza różnych rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, wykazuje, że stosowanie hydroziolacji w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, czy wody jest bardzo ważne.
Wprawdzie na rynku obecnie jest szeroki wybór materiałów cechujących się niską nasiąkliwością lecz nadal pozostaje nierozwiązany problem zabezpieczenia styków ich łączeń, zabezpieczenia dylatacji, narożników, czy przenikania wody przez niewidoczne gołym okiem spękania. Newralgicznym miejscem są poza tym podłogi czy ściany w okolicy prysznica czy umywalki. Szczególnie są one narażone na zawilgocenia, mogące dotrzeć do warstwy podkładowej czy konstrukcyjnej, a w konsekwencji do sąsiednich pomieszczeń albo do sąsiada.

Zabezpieczenie powierzchni poziomych obejmuje kilka etapów. Po pierwsze należy przygotować odpowiednie podłoże: oczyścić, osuszyć, odtłuścić i uzupełnić wszystkie ubytki. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się płyty gipsowo-kartonowe (powinny to być płyty o zwiększonej odporności na wpływ wody) zachodzi potrzeba ich dodatkowego zagruntowania. Najpopularniejszą obecnie warstwą izolacji przeciwwodnej jest folia w płynie. Oprócz właściwości wynikających z jej przeznaczenia oraz z jej szczelności, dodatkowo jest ona paroprzepuszczalna. Zalecane jest zastosowanie dwóch warstw folii, a w miejscach ciągle narażonych na niekorzystne działanie wody - trzech.

Bardzo ważne jest, aby pozostałe materiały dobrane na wykończenie zewnętrzne charakteryzowały się podobnymi właściwościami, jak warstwa izolacyjna. Oprócz bardzo niskiej nasiąkliwości powinny mieć wysoką paroprzepuszczalność. Jeśli chcemy wykończyć pomieszczenie farbami, pamiętajmy o tym, że najwłaściwsze do łazienek to te, które są odporne na wilgoć a oprócz tego są zmywalne (akrylowe, lateksowe lub emulsje z dodatkiem silikonu). W przypadku płytek ważną informacją jest konieczność zastosowania klejów o zwiększonej elastyczności i przyczepności, zalecanych do pomieszczeń wilgotnych.
Również przejścia instalacji wodno-kanalizacyjnych wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Używa się w tym przypadku kołnierzy kauczukowych, których krawędzie zatopione zostają w płynnej folii.

Wszystkie te zabiegi są stosowane po to, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania, bez przykrych niespodzianek w postaci wykwitów wodnych na ścianach czy sufitach. Zastosowanie takiej ilości zabezpieczeń z pewnością to zapewni, pod warunkiem, że podczas ich wykonawstwa nie zostały popełnione błędy, a wszystkie narożniki i dylatacje wykonała fachowa ekipa.


autor: Eliza Banyś

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Hydroizolacje
Podobne: Niepodpiwniczone domy, Zabezpieczamy się przed wilgotnymi ścianami, Materiały hydroizolacyjne, Agresywnośc wód gruntowych i gruntów a konstrukcje stalowe, Podłoga na gruncie
Słowa kluczowe: izolacja fundamentów, izolacja, osuszanie budynków,