×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
Artykuł sponsorowany

Instalacja kanalizacyjna

Podczas budowy nowego domu jest wiele pytań i zagadnień, które przyprawiają nas o ból głowy. Jedną z takich kwestii, której podjąć się musi każdy inwestor indywidualny, jest właściwe rozwiązanie problemów odprowadzenia ścieków kanalizacyjnych oraz zagospodarowania wód opadowych.

Już na etapie projektowania domu jednorodzinnego należy odpowiednio zaplanować zarówno sam układ instalacji kanalizacyjnej jak i odwadniającej. Powinniśmy również wstępnie dokonać wyboru rodzaju produktów, które będą użyte do wykonania kompletnego i sprawnego systemu. Jeśli jednak na etapie projektowania nie poświęcimy należytej uwagi przy jego wyborze, to w trakcie użytkowania mogą pojawić się problemy, które zwykle bywają bardzo uciążliwe. System kanalizacyjny to układ, który, na co dzień nie jest przez nas dostrzegany. Może takim pozostać pod warunkiem, że funkcjonuje on bez zarzutu. Należy pamiętać, że niezawodny system kanalizacyjny powinien przede wszystkim zapewnić bezpieczne i bezzapachowe odprowadzenie ścieków kanalizacyjnych.

Prawidłowe przeprowadzenie instalacji kanalizacyjnej jest skomplikowanym procesem, dlatego jego wykonania nie powinniśmy powierzać w ręce pseudo fachowców lub by pozornie zaoszczędzić przeprowadzać go samodzielnie, gdyż efekty mogą nas kosztować więcej niż myślimy. Możemy uzyskać odwrotne od oczekiwanych, opłakane rezultaty: instalacja może się zapychać, syfony bulgotać, a z wanny, brodzika i kratki w podłodze może wydobywać się na całe pomieszczenie nieprzyjemny zapach. I jakby jeszcze tego było mało, po domu może się nieść hałas wywoływany odgłosem spuszczanej wody. Jednym słowem: w domu ze źle zrobioną instalacją kanalizacyjną niezbyt przyjemnie się żyje. Tam zaś, gdzie do jej wykonania „przyłożył rękę” fachowiec, jest tak cicho i spokojnie, jakby jej nie było.

W domach jednorodzinnych kanalizacja wewnętrzna działa grawitacyjnie, ale możliwe są też układy mieszane. Działanie grawitacyjne polega na tym, że ścieki pod własnym ciężarem spływają do zbiornika zewnętrznego szamba, co jest powszechnie stosowane zwłaszcza w małych miejscowościach ewentualnie, w dzisiejszej dobie propagowania ekologii, spływa do coraz częściej powstających na wsiach zbiorników kanalizacji ulicznej. Z kolei w przypadku układu mieszanego, ścieki z pomieszczeń znacznie oddalonych od pionu lub poziomu przetłaczane są do zbiorników za pomocą sił urządzeń rozdrabniająco – przepompowujących. Jednak nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. W obu układach, aby ścieki mogły swobodnie spływać, rury kanalizacyjne muszą mieć odpowiednio dobrane średnice, a podejścia do urządzeń sanitarnych i tak zwane poziomy (rury odpływowe wewnątrz i na zewnątrz budynku) muszą być prowadzone z odpowiednim spadkiem.

Jeśli więc chcemy, aby instalacja kanalizacyjna w naszym domu nie była uciążliwa, abyśmy jej nie słyszeli oraz nie czuli, oraz aby przede wszystkim sprawnie działała – to warto prace instalacyjne zlecić rzetelnemu wykonawcy. Firmą , która od lat zajmuje się instalatorstwem jest krakowski Zakład Instalacji Budowlanych M. Radwan. Firma oferuje usługi doświadczonych specjalistów w zakresie wykonywania nowych instalacji w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym jak i modernizacji i remontów starych, istniejących rozwiązań. Zakład Instalacji Budowlanych wykonuje instalacje w większości znanych technologii stosując markowe materiały i narzędzia. Posiadając wieloletnie doświadczenie gwarantuje swoim klientom wysoką jakość usług, na wykonane prace udziela gwarancji, a także oferuje obsługę serwisową w późniejszych latach.

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Instalacje
Podobne: Solary i pompy ciepła
Słowa kluczowe: instalator, instalatorzy, instalacje elektryczne, ogrzewanie, instalacje gazowe, instalacja gazowa,