×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
Artykuł sponsorowany

Jak wyposażyć ogród zimowy

Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?

Dlaczego ogród, dlaczego zimowy?

Tego typy dobudówkę możemy nazwać również oranżerią: tutaj bowiem, przy odpowiednich warunkach, rosną egzotyczne rośliny, które zwykle słabo przyjmują się w innych pomieszczeniach naszego domu. Jest to więc rodzaj ogrodu, który żyje, rośnie, zieleni się również w zimie, gdy rośliny na zewnątrz dawno już obumarły.

Po co budujemy ogród zimowy

Przeważnie po to, by powiększyć przestrzeń naszych domów czy mieszkań, a dodatkowo uzyskać stylowe, otwarte na świat miejsce odpoczynku i relaksu. Ogrody zimowe w większości temu właśnie służą: ich przeszkolone ściany pozwalają podziwiać piękno krajobrazu, a odpowiednia aranżacja wnętrza umożliwia komfortowe spędzanie czasu o każdej porze roku.

Rośliny do ogrodu zimowego

Jeżeli zapewnimy w naszej dobudówce odpowiednie warunki, jeśli chodzi o temperaturę, nasłonecznienie, wentylację czy wilgotność powietrza, możemy ulokować w niej wiele ciekawych gatunków roślin. Sprawdzą się tutaj chociażby fikus Benjamina, fikus pnący, oleander, kroton, paprocie, sępolia, zamiokulkas, hibiskus, drzewko cytrynowe, anturium czy filodendron czerwieniejący i azalia indyjska. Dobór roślin zależy głównie od naszego zaangażowania w ich pielęgnację, a także od warunków panujących w dobudówce.

Meble

To niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu zimowego. Warto postawić tu wygodne fotele lub nawet niewielką sofę. Przyda się także stolik do kawy lub większych rozmiarów stół, przy którym zjemy śniadanie i zaserwujemy kawę. Najlepszym wyborem będzie tu postawienie na wygodę i komfort - w końcu urządzana dobudówka służyć będzie głównie odpoczynkowi. Gabaryty mebli dopasujmy do dostępnej przestrzeni, pamiętając by móc swobodnie poruszać się pomiędzy nimi i roślinami. Możemy dodatkowo ułożyć na nich miękkie poduchy, które umilą czas spędzany w oranżerii.

Oświetlenie

Sztuczne oświetlenie zdecydowaniem przyda się w ogrodzie zimowym, zwłaszcza w zimowe lub pochmurne wieczory. Umożliwi przebywanie w dobudówce, a jeśli zdecydujemy się na oświetlenie punktowe, będziemy mogli również spędzić długie godziny, np. na czytaniu. Możemy więc zdecydować się na lampkę, którą ustawimy na stole, lub na oświetlenie sufitowe, nawet w postaci żyrandolu. Oferta tego typu produktów jest tak bogata, że za jej pomocą stworzymy w naszym ogrodzie zimowym niepowtarzalny nastrój.

Wasze komentarze ...

  • kasia123 świetny pomysł :) - 27 mar 2015
  • porom Fajna wskazówka :) - 14 gru 2016

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Inne, Inne
Podobne: Domowa siłownia i sala do ćwiczeń, Mieszkamy z psem, Namioty ogrodowe, Wnętrza z drewnem, Budowa stajni dla koni
Słowa kluczowe: