×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Kable grzejne

Umiejętne korzystanie z energii elektrycznej to nie tylko niższe rachunki, ale to także łatwiejsze życie. Dziś energię elektryczną nie wykorzystujemy tylko do tego by obejrzeć telewizję lub by mieć w domu możliwość świecenia światła. Dziś wykorzystujemy ją do grzania mieszkań, domów a także do systemów przeciwoblodzeniowych.

Kable grzewcze to produkt, który dopiero niedawno uzyskał naszą aprobatę. Rozwój systemu budownictwa oraz dążenie do coraz lepszego komfortu sprawił, iż kable grzewcze znajdują coraz częstsze zastosowanie. Zastosowanie kabli grzewczych w odpowiednim miejscu może zdecydowanie wpłynąć na łatwiejsze życie.

Istnieje wiele sposobów na usunięcie zalegającego śniegu i lodu z powierzchni zewnętrznych, jakimi są schody, chodniki czy podjazdy. Oczywiście można to robić za pomocą dostępnych środków chemicznych, lub usunąć w sposób mechaniczny, ale można też zainstalować elektryczne ogrzewanie w postaci kabli grzejnych. Trzeba jednak podkreślić, że rozwiązania tego typu nie są najtańsze, ale posiadają inne walory, są efektywne, trwałe i przyjazne dla środowiska naturalnego. O zaletach kabli grzejnych mogli się przekonać właściciele domów posiadających system przeciwoblodzeniowy na swoich dachach w ubiegłorocznej zimie. Właściciele domów z takimi rozwiązaniami nie musieli się martwić, iż woda powstająca z topniejącego na dachu śniegu zamarznie w rynnach i rurach spustowych. W zimie możemy się przekonać jak wiele strat może spowodować woda z topniejącego na dachach śniegu a następnie zamarzająca w systemie odprowadzania wody. Porą zimową często kłopotów dostarczają nam powstające wiszące sople, które mogą stwarzać zagrożenie dla przechodniów. Aby temu zapobiec możemy zastosować elektryczne ogrzewanie w postaci kabli, które skutecznie usunie powstające problemy. Prawidłowo umieszczone w naszych rynnach i ich spustach sprawią, iż nie będziemy się musieli martwić o uszkodzenia spowodowane nadmiernym lodem.

Podczas zimy i występujących dużych temperatur ujemnych zachodzić może niebezpieczeństwo zamarzania rurociągów, w których znajduje się woda. Pomimo wykonania izolacji cieplnej długo utrzymujący się mróz po pewnym czasie przenika przez warstwę izolacji powodując zamarzanie wody, a czasami uszkodzeniem zaworu rurociągu lub innej armatury. Aby uniknąć takich sytuacji możemy również wykorzystać elektryczne przewody grzejne. Dzięki wykorzystaniu kabli grzewczych ogrzewać możemy zarówno rury metalowe jak i wykonane z tworzyw sztucznych.

Kable grzejne oprócz zastosowania na zewnątrz znajdują również zastosowanie w środku budynku. W wewnątrz budynku znajdują zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym. Wykorzystanie kabli grzejnych to rozwiązanie najtańsze, jeżeli chodzi o inwestycję w ogrzewanie podłogowe w porównaniu do innych dostępnych systemów grzejnych.

Aby ogrzewanie elektryczne było skuteczne, komfortowe i zarazem ekonomiczne w eksploatacji wymagane jest prawidłowe dobranie rodzaju kabla o stałej lub zmiennej mocy. Te pierwsze stało oporowe posiadają stałą moc grzewczą niezależnie od czynników zewnętrznych są również konfekcjonowane w określonych już długościach.

Kolejny rodzaj dostępnych kabli grzejnych to samoregulujące. Od przewodów stało oporowych różnią się one tym, że przewody samoregulujące samoczynnie dopasowują się do temperatury, w jakiej się znajdują. Gdy temperatura wokół przewodu podnosi się przewód grzeje słabiej i oszczędza energię elektryczną. Taka automatyczna samoregulacja pobierania przez przewód ilości energii elektrycznej znacznie obniża koszty eksploatacyjne. Przewody te maja także inną zaletę nie przegrzewają się, co pozwala na ich krzyżowanie, a także stosowanie w miejscach zagrożonych pożarem np. na dachach krytych papą. Możliwość cięcia przewodu na dowolne odcinki daje oszczędności materiałowe, co obniża koszty wykonania instalacji grzewczej. Aby ogrzewanie było zarazem skuteczne i ekonomiczne w eksploatacji wymagane jest zastosowanie odpowiednich urządzeń sterujących. Urządzenia te przez odpowiednią kontrolę parametrów pracy urządzeń grzejnych zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Dostępne nowoczesne rozwiązania sprawiają, iż poprawia się komfort naszego życia. Decydując się na zastosowanie proponowanych rozwiązań, należy dokładnie przemyśleć czy to już na początku naszej budowy domu, czy też przy generalnych remontach, jakie rozwiązanie nas interesuje by dokonać prawidłowego wyboru. Należy jednak pamiętać by wszystkie prace montażowe instalacji grzejnej prowadzonej na zewnątrz budynku były dokonane porą suchą.
autor: Katarzyna Kafel

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Centralnego ogrzewania
Podobne: Grzejnikowe ABC, Dom pasywny, Kaloryfery kontra ogrzewanie podłogowe, Ogrzewanie pompowe czy grawitacyjne?, Przygotowanie domku letniskowego do zimy cz. II
Słowa kluczowe: centralne ogrzewanie, piece co, ogrzewanie podłogowe, kotły co, kable grzewcze, systemy przeciwoblodzeniowe, ogrzewanie podłogowe