×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Kominek bez komina

Kominek kojarzy się każdemu z nas z ciepłem domowego ogniska, miejscem nastrojowym, w którym można odpocząć, ogrzać się w zimowe wieczory. Dodatkowo, stanowi element dekoracyjny, tworząc ciekawy punkt odniesienia do stylu domu czy mieszkania. Przy wyborze rodzaju kominka decydują głównie kwestie związane z optymalizacją ogrzewania powierzchni mieszkalnej czy dodatkowo ogrzewanie wody poprzez zastosowanie kominka z płaszczem wodnym. Są jednak i tacy, którzy chęć posiadania kominka traktują jako brakujący element wystroju wnętrza.


Marzenie o posiadaniu kominka dotyczy każdego z nas. Ze względu jednak na bardzo rygorystyczne przepisy prawa budowalnego na ten luksus pozwolić sobie mogą ci, którzy zamieszkują domki jednorodzinne, domy w zabudowie szeregowej czy mieszkanie w budynku wielorodzinnym o niskiej zabudowie. Oczywiście do tego, aby móc zainstalować kominek musi być spełnionych szereg innych wymogów związanych z przepisami techniczno-budowlanymi. Ze względu jednak na to, że nie jest to wątkiem głównym artykułu, spróbuję odnieść się do kwestii najbardziej interesującej, a mianowicie zastąpienia typowego kominka, kominkiem elektrycznym lub tzw. biokominkiem. Mieszkańcy popularnych blokowisk, czyli większość z nas musi zadowolić się tym, co tylko przypomina prawdziwy kominek.

Kominki elektryczne
Producenci dwoją się i troją, aby sprostać wysokim wymaganiom klientów. Wprowadzając nowe rozwiązania i technologie, które zadowolą najbardziej wymagających, znajdują coraz większą rzeszę klientów zainteresowanych kupnem kominka elektrycznego. Nowoczesne kominki elektryczne doskonale imitują prawdziwe kominki opalane drewnem. Swoim designem mogą zadowolić najbardziej wybredne osoby. Firmy specjalizujące się w produkcji tego typu kominków, dają klientom szeroki wachlarz możliwości wyboru, podążając za trendami z rynku wnętrzarskiego. Proponują kominki do zabudowy, naścienne, narożne czy wolnostojące w nowoczesnym lub klasycznym designie. Imitacja palącego się ognia nie zachwyca w ten sam sposób co tradycyjny kominek z prawdziwymi płomieniami, jednak pozwala za sprawą efektu palącego się drewna wprowadzić w odpowiednią atmosferę rozluźnienia i relaksu.
Osobom sceptycznie podchodzącym do kominków elektrycznych przedstawię jeszcze kilka korzyści, płynących z ich wykorzystania. Po pierwsze nie trzeba usuwać popiołu, magazynować drewna na opał czy organizować kominiarzy do oczyszczania komina. Po drugie etap instalacji zajmuje dużo mniej czasu i może ją zrobić każdy. Mimo, że są to kominki zasilane energią elektryczną to zgodnie z duchem czasu i proekologiczną polityką skonstruowane tak, aby pobierały jej minimalną ilość. Dodatkowym udogodnieniem jest pilot, który z pozycji ciepłego i wygodnego fotela pozwala na zmianę ustawień kominka. Bardzo istotne jest to, że funkcja ogrzewania jest niezależna od funkcji płomieni. Takie rozwiązanie sprawia, że można się cieszyć nastrojem o każdej pory roku, korzystając z unikatowego klimatu jaki daje komfort posiadania kominka elektrycznego.
Technologia i nowatorskie rozwiązania nie omijają rynku kominków, również napędzanych kilowatami. Do najnowszych modeli kominków elektrycznych renomowanych firm wprowadzona została technologia wytwarzania efektu w 3D Opti- Myst. To nowatorskie rozwiązanie stwarza realną wizję płomieni, a ogień wydaje się być naturalny i przestrzenny. Spotkało się ono z ciepłym przyjęciem przez konsumentów, czego efektem jest wprowadzenie nowych modeli na polski rynek.

Biokominek
Jeśli spośród szerokiej gamy wyżej opisanych kominków elektrycznych nie udało się wybrać najbardziej dla nas odpowiedniego, można rozważyć zakup tzw. biokominka. Przeglądając ofertę producentów na pewno zwrócimy uwagę na fakt, że one również nie wymagają instalacji dostosowanej do tradycyjnego kominka. To produkt pro ekologiczny, czyli nie wydzielającym dymu, gazów czy czadu do atmosfery. Jest wygodny i łatwy w użytkowaniu. Zaspokaja nasze zmysły estetyczne, ponieważ stanowi element wystroju wnętrza jak również ogrzewa nasze mieszkanie i poprawia jego nastrój. Montaż kominka odbywa się tuż po wyjęciu go z firmowego kartonu i nie wymaga specjalnej ekipy specjalistów do jego uruchomienia, a jedynie pomocy w postaci instrukcji obsługi. Zasilane są specjalnym ekologicznym paliwem, dzięki czemu przez długi czas możemy się cieszyć oddawanym przez niego ciepłem. Do użytkowania biokominka nie potrzeba zezwoleń budowalnych, a przez użytą technologię samozagaszania nie stanowi zagrożenia pożarowego. Popularne biokominki za Oceanem, małymi krokami zdobywają również rynek europejski. Tym większa ilość potencjalnym klientów interesuje się produktem, im bardziej zostają zaostrzone normy europejskie dotyczące emisji gazów w cieplarnianych do atmosfery.
Dzięki tego typu rozwiązaniu jakim jest kominek elektryczny, każdy z nas może sprawdzić czy jest zwolennikiem ciepła płynącego ze „ściany”. Luksus w postaci kominka, dotychczas zarezerwowany dla posiadaczy domów w końcu trafił do mieszkań i ludzi, którym może nie być dane korzystać z ciepła prawdziwego paleniska.


autor: Anna Wołoszyńska

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Kominki
Podobne: System rozprowadzania ciepła z kominka, Budujemy kominek, Na co zwrócić uwagę wybierając wkład kominkowy, Izolacja kominka, Oszczędne ogrzewanie, czyli dlaczego warto mieć kominek
Słowa kluczowe: kominki, kominek,