×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Lustro w łazience

Odpowiednie lustro jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Nie tylko spełnia ono funkcję typowo użytkową, ale również może być ciekawą dekoracją dla całego pomieszczenia. Jeśli chcemy mieć więcej luster powinniśmy ich wielkość oraz miejsce zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem remontu w łazience. W przypadku gdy nasza łazienka nie posiada żadnego okna, to właśnie lustra będą sposobem na wprowadzenie do niej odrobiny światła.

Wybór lustra łazienkowego powinien być uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim musimy zastanowić się jaka jego wielkość będzie odpowiednia dla naszego wnętrza. Jeśli łazienka jest ciemna, bez dostępu promieni słonecznych warto wybrać duże, ścienne lustro. Pozwoli ono po pierwsze dodać trochę światła, po drugie przy odpowiednim umieszczeniu źródeł światła rozjaśni całe wnętrze, a po trzecie optycznie powiększy łazienkę. Dla osób ceniących nietuzinkowe rozwiązania, producenci proponują nieograniczoną ilość form i kształtów. Wskazane jest jeśli zostaną one odpowiednio dobrane do stylu wnętrza. I tak w przypadku pomieszczeń nawiązujących swym stylem do minionych epok możemy pokusić się o zakup lustra w zdobionej ramie. Nie musi to być nawet antyk, tylko jego dobra imitacja.

W przypadku luster łazienkowych najważniejszy okazuje się przede wszystkim nasz pomysł. Z jego pomocą możemy tworzyć ścianki działowe w łazience, nawet takie dwustronne. Małe lustrzane kawałki mogą być całkiem ciekawą mozaiką na ścianie lub obudowie wanny. Warto pamiętać, że oprócz głównego lustra przydać się może również i takie mniejsze, które zostanie przymocowane na ruchomym uchwycie do ściany. Jest ono pomocne w przypadku wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych wymagających dużej precyzji. Często można spotkać małe lustra, które są dwustronne i w jednej z części powiększające. W przypadku makijażu jest to miłe udogodnienie.

Jeśli już zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu czeka nas problem co do jego montażu. Sprawa jest o tyle prostsza o ile lustro jest małych rozmiarów. W przypadku wielkich, szklanych tafli będziemy musieli trochę się nagłówkować. Najpopularniejszym sposobem montażu jest wklejenie lustra prosto w glazurę. Do tego celu wykorzystuje się kleje, które są odporne na wilgoć. W przypadku gdy wybierzemy przyklejanie lustra wprost na tynk, pamiętajmy, że musi być on suchy. Świeży tynk nie jest powierzchnią, która będzie w stanie utrzymać ciężkie szkło. Jeżeli nasze lustro jest duże lub nieregularnych kształtów warto skorzystać z pomocy fachowca. Wtedy będziemy mieli pewność, że uda się je bezpiecznie zamocować.

Kolejną metodą montażu jest przyklejenie lustra za pomocą taśmy klejącej. W sklepach można zakupić taśmę dwustronną przeznaczoną specjalnie dla luster i tworzyw sztucznych. Produkt ten jest odporny na działanie zmiennych warunków panujących w łazience.

Innym dość popularnym sposobem wieszania luster jest montaż za pomocą kołków rozporowych. Jednak w tym przypadku muszą być one wyposażone w odpowiednie zawieszki, dzięki którym mocowanie będzie możliwe.

Piękne lustro to nie wszystko. Abyśmy mogli w pełni korzystać z jego uroków musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Wieszanie zwierciadła naprzeciwko okna nie jest zbyt udanym pomysłem, tym gorszym im więcej słońca mamy w łazience w ciągu dnia. Najodpowiedniejsze światło dla lustra to takie, które jest umieszczone na każdej z jego krawędzi. Nie bez powodu garderoby gwiazd mają lustra z ogromem lamp. Niestety aż taka ich ilość jest nieopłacalna do zamontowania we własnym domu. Dlatego też powinniśmy zadbać, aby źródła światła były równo rozmieszczone nie rzucając żadnych cieni na osobę stojącą przed lustrem.

Wygodna i funkcjonalna łazienka zależy od wielu detali. Im uważniej je potraktujemy tym później stanie się ona dla nas komfortowa. Lustro to element wyposażenia bez którego pomieszczenie to nie może istnieć. Dotyczy to mieszkań i domów, w którym żyją rodziny, ale również tych z których korzystają single. Odpowiednia wielkość, styl i oświetlenie lustra decydują o jego użyteczności. Nawet te najpiękniejsze i najbardziej designerskie pozostaną w cieniu, jeśli nie będą mieć odpowiedniej oprawy.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Szklarstwo, Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo, Inne
Podobne: Mieszkamy z psem, Garderoba, Kamień, cegła – jak je wykorzystać?, Schowki i zakamarki w domu, Komfortowy układ pomieszczeń
Słowa kluczowe: szklarz, okna, szyby, szkło, aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza,