×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Meble kuchenne na wymiar

Kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To nie tylko pomieszczenie, w którym przygotowuje się, czy spożywa posiłki, ale bardzo często staje się także świadkiem rodzinnych, czasem bardzo intymnych rozmów. To miejsce, do którego nie zawsze zaprasza się postronnych ludzi. Jednocześnie, najważniejszymi czynnościami, jakie się w niej wykonuje, jest przygotowywanie i spożywanie posiłków. I może właśnie dlatego to pomieszczenie wymaga specjalnego potraktowania przede wszystkim w kwestii umeblowania. Liczy się tu zarówno funkcjonalność, jak i estetyka.

Producenci oferują ogromny wybór gotowych zestawów mebli do kuchni. W ich skład wchodzi wszystko to, co potrzebne jest w tym pomieszczeniu, czyli szafki na zlewozmywak, szafki wiszące, stojące, szafki z szufladami, na przyprawy, zamykane i otwarte półki. Większość z nich wykonuje się w standardowych wymiarach. Jednak, podobnie jak z ubraniami, standardowe parametry nie pasują do każdej kuchni. Nie zawsze też gotowe komplety mebli odpowiadają nam pod względem wymiarów, kształtu, elementów wchodzących w skład zestawu, czy koloru. Rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wykonanie mebli na specjalne zamówienie.

Jeszcze kilkanaście lat temu zamówienie mebli na wymiar było luksusem, na który nie mógł sobie pozwolić każdy. Jednak tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością i korzysta z nich coraz większa liczba ludzi. Nie są już oznaką luksusu, czy fanaberią, na którą stać tylko najbogatszych, ale przywilejem i wygodnym rozwiązaniem, z którego korzystać może każdy.

Najważniejszą zaletą mebli kuchennych na wymiar, jest właśnie to, że są one wykonywane na wymiar. Ich wielkość, wysokość, szerokość, pojemność, liczbę półek, elementy, które mają wejść w skład kompletu, ustalane są indywidualnie, w zależności od potrzeb i upodobań. Dzięki takiemu podejściu, z łatwością można umeblować każdą kuchnię, niezależnie od jej wielkości, czy kształtu. Współczesne budownictwo tworzy czasem rozwiązania, które, podczas wyposażania mogą sprawiać poważne kłopoty. Nie jest to tylko mała, czy też bardzo duża powierzchnia kuchni, ale także niespotykane skosy, załamania i wnęki, nieregularne kształty.

Decydując się na indywidualne rozwiązania możemy mieć pewność, że zakupiony zestaw mebli będzie idealnie pasował do kuchni, spełniał nasze wymagania pod względem funkcjonalności, ale także wyglądu. Meble na wymiar dają także możliwość dogodnego i ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni kuchennej, gdyż można je wykonać w dowolnych kształtach, wysokościach, szerokościach i pojemnościach. Specjaliści zajmujący się projektowaniem kuchni, podczas ustalania projektu, podpowiadają jakie zastosować rozwiązania, by kuchnia była naprawdę funkcjonalna, ale także elegancka. Oczywiście inspiracji można poszukiwać w zestawach gotowych mebli kuchennych, a nawet wykonać takie same egzemplarze w wymiarach i kolorach nam odpowiadających.

Dowolność wyboru dotyczy nie tylko wielkości i kształtu szafek kuchennych, ale także ich koloru i materiału, z jakiego mają zostać wykonane. Meble kuchenne wykonane na wymiar mogą mieć jeszcze jedną przewagę nad meblami standardowymi. Gotowe zestawy znajdujące się w salonach lub sklepach produkowane są w większych ilościach, standardowo, taśmowo, dlatego też mogą posiadać pewne wady fabryczne, niedociągnięcia, rysy lub być niestarannie zrobione. Wykonanie indywidualnego projektu mebli zleca się zazwyczaj odpowiedniemu stolarzowi, który każdy projekt traktuje indywidualnie. Jednemu kompletowi mebli poświęca więcej czasu, poszczególne elementy wykonywane są z większą starannością, a co się z tym wiąże, meble takie są trwalsze i czasem posiadają bardziej estetyczny wygląd. Sami też możemy wybrać materiał, z których mają zostać wykonane, więc możemy wybrać trwalsze materiały.

Wadą tego rodzaju rozwiązań jest niestety, często wyższa cena usługi, samych mebli, a także dłuższy czas oczekiwania na realizację koncepcji. Gotowe rozwiązania już w kilka godzin po zakupie trafiają pod wskazany adres, podczas gdy zamówienie na meble na wymiar może trwać nawet kilka tygodni. Dlatego też, decydując się na indywidualnie wykonane komplety, warto jest zamówić projekt wcześniej.


autor: Joanna Zając

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Meble: montaż / na zamówienie
Podobne: Miejsce do nauki w pokoju dziecięcym, Zabudowa wnękowa, Jak wykorzystać przestrzeń pod skosami?, Meble kolonialne, Nowe, stare meble
Słowa kluczowe: stolarz, meble, meble kuchenne, kuchnie,