×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Metalowe ogrodzenie

Ogrodzenie metalowe. Eleganckie ogrodzenie to podstawowa wizytówka naszej posesji. Im piękniejsze, ciekawsze rozwiązanie ono prezentuje, zapewne tym lepiej będziemy się czuć na naszej domowej przestrzeni. Obecnie jest wiele sposobów na zbudowanie wymyślnego płotu wokół rezydencji. Wykorzystujemy do niego często kamień, czy też drewno. Odmiennym rodzajem materiału do stworzenia wyjątkowego, funkcjonalnego ogrodzenia jest metal.

Jednym z najbardziej efektownych rozwiązań jest ogrodzenie kute. Ten typ ogrodzeń nie tylko jest praktyczny w swojej formie, ale także bardzo wytworny. Dzięki ich budowie nasza posesja niewątpliwie zyska na walorach estetycznych, prestiżu. Warto więc zainwestować, udać się do zakładu kowalskiego i zastosować trochę metaloplastyki w urządzaniu naszego domowego skrawka ziemi. W wyborze pomogą nam gotowe projekty z katalogów, a jeśli chcemy stworzyć własny - indywidualne zamówienia również są realizowane. Nasza rezydencja na pewno będzie się wyróżniać na tle sąsiednich, będzie wyglądać nadzwyczajnie.

Decydując się na ogrodzenia kute zwróćmy uwagę, w jaki sposób łączone są poszczególne jego elementy, ponieważ także wpływa to na jakość płotu. W konstrukcjach wykonanych prostszą metodą - stosuje się typowe spawanie, przy tradycyjnych ogrodzeniach - nitowanie na gorąco. Ogrodzenia metalowe, w tym kute, muszą zostać także zabezpieczone antykorozyjnie. W tym celu poleca się ich ocynkowanie (cynkowanie ogniowe), chromowanie lub pomalowanie farbą antykorozyjną oraz farbą do metalu.

Kolejnym typem ogrodzenia metalowego są płoty żeliwne. Są one odlewane w specjalnych formach, w związku z czym nie wymagają dużego nakładu pracy, więc są tańsze niż ogrodzenia kute. Żeliwne płoty są również zabezpieczone przed korozją.

Siatka - to jednak wciąż najbardziej popularny sposób na ogrodzenie naszej działki. Na szczęście siatka nie jest kojarzona już ze zwykłym, splecionym, zardzewiałym drutem. Obecnie są one wykonane z drutu stalowego, czy też powlekanego poliestrem lub tworzywem sztucznym. Przytwierdza się je do słupków usadowionych w fundamentach betonowych. Siatki są dostępne w różnych wielkościach, o zróżnicowanym kształcie oczek i ich mnogich kolorach, jak zielony, biały, czy też niebieski. Wszystko po to, by idealnie mogła współgrać z architekturą naszej posesji. Ogrodzenie wykonane w tym stylu jest odporne na warunki atmosferyczne, jak i na korozję.

Aby stworzyć lepszą ochronę przed zewnętrznymi intruzami siatka ogrodzeniowa posiada, na górze i dole wzmocnienia dodatkowym drutem poziomym, który ma karbowanie na każdych oczkach. Jeśli po naszej działce biegają energiczni, czteronożni przyjaciele warto zastanowić się nad podmurówką, da nam to gwarancję, że ich podkopy będą bezskuteczne; ogrodzenie pozostanie nienaruszone, a nasi zwierzęcy podopieczni nie uciekną.

Jak możemy zauważyć, współcześnie występuje ogromny rodzaj ogrodzeń. Oprócz tu opisanych - metalowych, dostępne są także kamienne, czy też drewniane i ich różne odmiany oraz połączenia. Dokonując jednakże wyboru sposobu otoczenia naszej rezydencji zwróćmy uwagę głównie na trwałość ogrodzenia, byśmy nie musieli go wymieniać po zaledwie kilku sezonach. Zainwestujmy w nasze bezpieczeństwo.
autor: Anna Kokesz

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Ogrodzenia / Bramy
Podobne: Kamienne ogrodzenie, Ogrodzenie, czyli nierozłączny element każdej posesji, Zastosowanie automatyki w działaniu bram, Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku , Rodzaje bram i rodzaje materiałów
Słowa kluczowe: ogrodzenia, brama, bramy garażowe, siatka ogrodzeniowa, kowalstwo artystyczne, bramy , siatka, płot, ogrodzenie kute, orodzenie posesji, podmurówka