×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Namioty ogrodowe

Lato, czy ciepła i słoneczna jesień nastraja do korzystania z uroków własnego ogrodu. Nie ma nic przyjemniejszego jak posiłek na wolnym powietrzu, czy miłe spotkanie z grupą znajomych. Często impreza taka pozostawia nasz dom „do góry nogami”. Dzieje się tak z wielu powodów, jednym z nich jest po prostu brak miejsca. A z tym akurat nie ma problemu, jeśli chodzi o domowy ogród.

Altana to miejsce idealne na posiłek, czy spotkania z rodziną. Niestety nie zawsze znajduje się ona w wygodnym dla nas miejscu, nie zawsze spełnia swoją rolę. Często przy planowaniu własnego ogrodu, altanę umieszczamy w jego najodleglejszym zakątku – tak, aby ładnie wyglądała na tle roślin, a nie była wygodnym połączeniem z własną kuchnią. Niestety zdarza się również, że nie możemy wybudować kolejnego zadaszenia, a bardzo chcemy wolny czas spędzać w ogrodzie. W tych i wielu innych przypadkach pomocne okażą się…namioty ogrodowe! Dawniej kojarzone jedynie z uprawą warzyw pod folią, a dzisiaj? Idealne, co najważniejsze przenośne miejsce naszego wypoczynku. Niekoniecznie musimy używać ich w ogrodzie, okażą się idealne na każdą imprezę plenerową.

W przypadku, kiedy dopiero, co stawiamy fundamenty pod własny kąt, taki namiot ogrodowy okaże się niezastąpiony. Już na etapie budowy będziemy mogli korzystać z własnego ogrodu. I co najważniejsze niepogoda nie będzie żadną przeszkodą. Spokojnie zorganizujemy grilla dla znajomych, jak i sami będziemy mogli zjeść posiłek podczas przerwy w pracach budowlanych.

Ogromną zaletą namiotów ogrodowych jest ich mobilność. Możemy skorzystać z nich zawsze i wszędzie, gdzie tylko znajdziemy miejsce na ich rozłożenie. Co więcej poza sezonem namiot można złożyć i schować. Jest to o tyle ważne, że uchronimy go przed niekorzystnymi działaniami mrozów, wiatrów, śniegu, czyli wszystko, co rujnuje ładny wygląd tradycyjnej, drewnianej altany.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór zadaszeń, namiotów pod względem ich rozmiarów i kolorów. Namioty ogrodowe nie tylko mogą pełnić funkcję schronienia przed słońcem podczas upałów. Producenci oferują również namioty, które mogą zastąpić niejedną salę bankietową. Kiedy uwielbiamy bankiety, duże rodzinne imprezy, a nasze miejsce w domu jest ograniczone, lub kiedy znudziliśmy się spotkaniami w restauracjach, możemy zaopatrzyć się w namiot, który został specjalnie przygotowany pod tego typu zabawy. Ściany wraz z oknami, podłoga, odpowiednie oświetlenie, a nawet ogrzewanie…czyli wszystko czego dusza zapragnie. Warto uwzględnić tutaj fakt, że coraz modniejsze staje się urządzanie przyjęć weselnych właśnie pod takim namiotem i to we własnym ogrodzie. Kiedy dopisuje pogoda parkiet taneczny może znaleźć się pod gołym niebem, ale nasz kapryśny klimat powoduje, że zawsze powinniśmy być przezorni.

Co do wielkości samego zadaszenia to jest ona bez ograniczeń. Dzięki swojej konstrukcji jest możliwe swobodne ich łączenie. Najczęściej stosuje się materiałowe rynienki, które odpowiadają za odprowadzanie wody na zewnątrz namiotu. Jeśli dokuczają nam komary, można zamówić namiot wraz z przewiewnymi moskitierami.

Niestety namioty ogrodowe nie są wcale takie tanie. Cena zależy przede wszystkim od wielkości i rodzaju namiotu. Niepełne zadaszenie będzie dużo tańsze niż profesjonalny namiot z oknami i podłogą panelową. Jednak, czy nie warto zaopatrzyć się w przenośną ogrodową altanę, którą z łatwością zabierzemy ze sobą zawsze i wszędzie? Ogromny komfort związany z jej użytkowaniem, szybko przysłoni nam poniesione wcześniej koszty zakupu.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Garaże / Altany, Inne
Podobne: Garaż czy wiata – miejsce na samochód, Oświetlenie działki, Szczepienie drzew, Budujemy plac zabaw dla dzieci, Egzotyczne rośliny w domu
Słowa kluczowe: altana, garaże blaszane, alta, namiot ogrodowy, przyjęcie w ogrodzie, ochrona przed słońcem, ochrona przed deszczem, zadaszenie