×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchniaNowoczesny design to dziś jeden z najmodniejszych trendów w przypadku urządzania kuchni. Styl ten łączy w sobie nie tylko przyjemny dla oka wygląd pomieszczeń, ale również ich ogromną funkcjonalność. Kuchnia nowoczesna to taka, która śmiało może konkurować z najpiękniejszym salonem. Często styl ten pojawia się właśnie w przypadku połączenia pokoju z przestrzenią kuchenną.

Meble znajdujące się w takim pomieszczeniu są oszczędne w swych formach. Szafki najczęściej mają najprostsze kształty. Elementem przykuwającym uwagę jest ich gładka i harmonijna powierzchnia. W przypadku wersji niestandardowych, fronty meblowe wykonywane są z egzotycznych gatunków drewna. Wówczas eksponuje się ich fakturę lub słoje, co daje naprawdę ciekawe efekty wizualne. Inną grupą frontów są te, które wykonuje się na połysk. Mają one ciekawe kolory, często idealnie komponujące się z meblami w innych pomieszczeniach.

Zabudowa kuchenna jest prosta w swojej formie. Geometryczne formy skupiają w sobie przede wszystkim linie proste. Brak jakichkolwiek uchwytów to coraz częstsza tendencja w projektach kuchni nowoczesnej. Rozwiązaniem są szafki, których drzwi przyciska się do wewnątrz i tym sposobem zostają otwarte.

Stal nierdzewna to nierozłączny dodatek w kuchni nowoczesnej. Mogą być z nich wykonane całe szafki jak i również same dodatki. Zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych na ścianach mocowane są panele ze stali nierdzewnej. Innym dominującym materiałem jest szkło. Co ważne niekoniecznie musi być do szkło przezroczyste. Tafle szklane w kolorze srebra, bieli czy czerni to tylko kilka z możliwych sposobów na funkcjonalną dekorację.

Kolor, który dominuje w nowoczesnej kuchni to intensywna czerwień, biel jak i również najmodniejszy w tym sezonie venge oraz czekoladowy brąz i co zaskakujące co raz częściej…czerń. To właśnie z tym ostatnim najefektowniej wyglądają szklane i metalowe dodatki. Kolor, który wybierzemy może powtórzyć się na przykład w meblach znajdujących się w salonie. Często firmy zajmujące się projektowaniem mebli kuchennych wykonują również akcesoria do innych pomieszczeń. Można zatem zastanowić się nad podobnym stylem szafek, krzeseł, stołów w jadalni, salonie oraz kuchni. Im mniejsze zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi wnętrzami w domu, tym lepiej dla osiągnięcia pełnej harmonii i jednakowego stylu w całym domu.

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim nowoczesne dodatki. Płyty gazowe i ceramiczne wypierane są przez płytę indukcyjną. Wygrywa ona pod względem niskiego zużycia energii jak i łatwością oraz bezpieczeństwem w obsłudze. Okapy w formie kryształowych żyrandoli, marmurowe blaty kuchenne, zabudowane ekspresy do kawy, odkurzacze centralne, sortowniki do śmieci, młynki na odpadki umieszczane w zlewie to tylko klika z tysiąca możliwości, które mogą pojawić się w nowoczesnej kuchni. Swoje triumfy święci wyspa kuchenna, która właśnie dzięki płycie indukcyjnej staje się tzw. centrum dowodzenia.

Nowoczesny i stylowy design to morze pomysłów. Wszystko zależeć będzie jedynie od naszej wyobraźni. Dobra rada? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wcześniej zapoznać się z cenami, które oferują producenci. Tak jak piękno nowej kuchni może nas zaskoczyć, tak i ceny poszczególnych produktów mogą przyprawić nas o szybsze bicie serca.


autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże:
Podobne: Tapetowanie nowych ścian, Fotografia we wnętrzu, Obróbki blacharskie dachu, Osiadanie budynku, Rekuperacja - czyli odzysk ciepła
Słowa kluczowe: