×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Nowoczesne wnętrze

naszmajster.plTermin "nowoczesność" może mieć różne znaczenie dla każdego, jednakże otaczająca nas rzeczywistość XXI wieku i jej trendy architektoniczne, wytyczają pewien kanon, wszystko to daje pewne wskazówki, jak przytulnie i "na czasie" urządzić swoje mieszkanie, dom. Chcemy w nim czuć się przytulnie, wygodnie, modnie oraz pragniemy dumnie zapraszać do niego gości.

Wydaje się, iż obecnie w każdej sferze naszych poczynań - nowoczesność wymaga podążania za trendami, żąda wprowadzania ciągłych zmian i dostosowywania się do wymagań otoczenia.Tak, więc najwyższa pora na zmianę wystroju swoich domowych "zakamarków" i dostosowania ich zgodnie ze swoim gustem, wedle nowoczesnych wskazówek. Stwórzmy świadome wnętrze z charakterem.

Zacznijmy od kolorów.
We wnętrzu musi panować harmonia i ład. To podstawa. Unikajmy łączenia ze sobą jaskrawych kolorów. Zwłaszcza jeśli mowa o dużych powierzchniach. Ściany w kolorach: białym, jasno kremowym, jasno szarym też mogą wyglądać pięknie i elegancko, zwłaszcza jeśli się je połączy z ciekawymi kolorystycznie dodatkami. W rogu dużego, przestrzennego salonu urządźmy kącik na spoczynek, czyli ustawmy tam wygodną sofę w kolorze, na przykład, czarnym. Takie miejsce będzie z pewnością zachęcało do skorzystania z niego. Kawę wypijmy na ciemnym, dębowym stoliku i oglądajmy zawieszony, czarno-biały, spokojny plakat na jasnej w kolorze ścianie. Pamiętajmy jednak o tym, iż nie możemy w tym przypadku wstawiać do wnętrza dużych mebli, antycznych, ciężkich oraz dużej ilości bogatych zdobień. Musimy mieć na uwadze, że wszystkie elementy naszego nowoczesnego wnętrza powinny być dobierane rozważnie, gdyż jeden niewłaściwy krok może się przyczynić do zepsucia efektu całości.

W mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym dominują więc jasne kolory, głównie białe ściany i odpowiednio dopasowane meble, natomiast większość dodatków wykonywanych jest ze szkła lub z metalu. Dlatego też często spacerując po tak modernistycznie urządzonych pomieszczeniach odnosi się wrażenie chłodu i prostoty. Nowoczesność w tym przypadku to forma prosta i powściągliwa i to jest istotą jej piękna. Tutejsza pustka ścian oraz przestrzeni, dominacja bieli wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Takie minimalistyczne potraktowanie wnętrza zostało zainspirowane zenowską estetyką Japonii. Gdzie piękno i doskonałość tkwią w ograniczeniu formy i dążenia do pustki, usuwając to, co wydawało się być zbędne. W japońskich wnętrzach - przestrzeń jest bardzo ważnym elementem całego pomieszczenia. Wszystko opiera się na geometrii, na zasadzie współistnienia danych elementów. W obecności minimalizmu ożywają nasze zmysły, a jednocześnie w jego pustce dużo łatwiej się wyciszyć i odnaleźć spokój. Dlatego też tak dużo ludzi decyduje się na taki wystrój.
Niech tak zaprojektowane nasze mieszkanie będzie dla nas pewnym lustrem, w którym nie będziemy widzieć siebie potykających się o meble, lecz w którym zobaczymy własnych siebie, gdzie pustka ścian oraz przestrzeni będzie dla nas idealną oprawą dla emocji i zdarzeń.
Harmonia.


autor: Anna Kokesz

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo
Podobne: Urządzamy pokój dla dziecka, Błędy popełniane przy urządzaniu własnego mieszkania, Ergonomia w kuchni - kształt zabudowy kuchennej, Oświetlenie w kuchni, Mała łazienka może być funkcjonalna cz. II
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza,