Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Ogród w stylu kolonialnym

Własny ogród kolonialny to nie tylko eleganckie, ale i egzotyczne miejsce obok domu. Cechuje się on dużą uwagą na detal. W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi. Na przypadek nie ma tutaj miejsca. Własnoręczne urządzenie ogrodu w stylu kolonialnym jest niezwykle trudne. Należy dysponować odpowiednią wiedzą i przede wszystkim doświadczeniem w uprawie również nietypowych roślin. Jeśli nie posiadamy tych cech, a marzymy o takim stylu zawsze możemy skorzystać z profesjonalnej firmy ogrodniczej. Nie tylko wykona dla nas odpowiedni projekt, ale również skutecznie wprowadzi go w życie. W przypadku urządzania ogrodów na wzór tych, z którymi mamy do czynienia w cieplejszym klimacie, warto poradzić się nawet co do gatunków roślin. Nie wszystkie nasze pomysły przetrwają mroźne, polskie zimy.

Taras i jego wyposażenie

Taras to miejsce nie tylko przeznaczone na wypoczynek, ale również w okresie letnim nasza druga jadalnia. Zatem powinien być on nie tylko ładny, ale i funkcjonalny. Często pełnić będzie ważną rolę zarówno dla domu jak i ogrodu. Miejsce najważniejsze, mające ogromny wpływ na całość. Powierzchnia tarasu powinna zostać wykonana z naturalnych materiałów kamiennych lub płyt imitujących kamień. Stonowane odcienie nawiązujące do kolorów neutralnych są podstawą.

Jeśli mowa już o samym tarasie to nie można przy tym pominąć jego wyposażenia. Wygodne meble kolonialne są podstawą co do wygody samego tarasu. Charakteryzują się one ciemniejszą barwą, egzotycznym drewnem i ciekawym kształtem. Wykonane bywają z mahoniu, palisandru, teak’u i innych nieeuropejskich drzew. Drewniane meble są idealne w przypadku urządzania tarasu, gdyż w takim miejscu łatwiej będzie je osłonić przed deszczem, czy wiatrem. Dla osób ceniących sobie nietuzinkowość polecane są meble łączone z wielu gatunków drewna. I tak na rynku dostępne są ażurowe krzesła, czy nawet stoły wykonane jednocześnie z wikliny, bambusa i drewna w kolorystyce ciemniejszej. Odpowiedni wystrój tarasu będzie wspaniałym przedłużeniem salonu, lub innego pomieszczenia obok, którego się znajduje.

Dekoracje

Elementem typowo ozdobnym w ogrodzie kolonialnym będą różnego rodzaju rzeźby, czy posągi o tematyce Dalekiego Wschodu. Dodatkowo można pokusić się o zestawy mebli wykonanych z kamienia, które odnajdą swoje miejsce w mniej uczęszczanej części ogrodu. Wokół ławek warto posadzić pnącza, które zacienią nieco część ogrodu.

Rośliny

Kwiaty oraz krzewy nadają charakter każdemu ogrodowi, który liczy na miano kolonialnego. Są one niespotykane i robią naprawdę duże wrażenie. Niestety nasz klimat nie wpływa korzystnie na ich rozwój, a mroźna zima jest prawdziwym zagrożeniem. Dlatego decydując się na odmiany typowo ciepłolubne powinniśmy wcześniej zastanowić się nad posadzeniem ich w odpowiednich skrzyniach i donicach, które przed zimą będzie można schować w cieplejsze miejsce. Dla tych, którzy nie lubią chować połowy ogrodu do piwnicy na zimę, powinni zastanowić się nad roślinami nadającymi się do hodowli w polskim klimacie. W takim przypadku można pokusić się o nieco bardziej widoczne kolory kwiatów, ich wielkości, czy nawet ilość.

Jeśli lubimy odróżniać się od innych, jeśli typowe polskie ogrody nas nudzą nic nie stoi na drodze, aby stać się szczęśliwym posiadaczem ogrodu w stylu kolonialnym. Jest on przede wszystkim uporządkowany i wygodny. Łączy w sobie swobodę oraz regularność stylu francuskiego.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie ogrodów
Podobne: Fontanny ogrodowe, Twój ogród też może być ekologiczny, Mała architektura w ogrodzie, Patio, Odrobina prywatności na małej działce
Słowa kluczowe: ogrody, ogród, projektowanie ogrodów, skalniaki, aranżacje ogrodów, ogród kolonialny, wybór roślin, cechy charakterystyczne