×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Oragnizacja przestrzeni garażowej - sprawdzone rozwiązania

Garaż można urządzić samodzielnie lub z pomocą specjalistycznej firmy, która opracuje najpierw projekt, a później go zrealizuje. Wybór – jak zawsze, należy do właściciela obiektu. Obecnie rynek oferuje wiele gotowych rozwiązań w zakresie wyposażenia garażu, które są łatwe w montażu, a poszczególne ich elementy można dowolnie zestawiać ze sobą zarówno w pionie jak i w poziomie. Jeżeli w danym pomieszczeniu gospodarczym nie można ich zastosować w całości, to warto przynajmniej część z nich zakupić lub podpatrzyć i później samemu wykonać podobne w domowym warsztacie. Wszak dobry pomysł, to połowa sukcesu, a więc należy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, do których zaliczają się te niżej przedstawione.

 1. Jeżeli garaż ma kanał samochodowy, to dobrze jest na jednej z jego ścian zamocować półkę - poręczne miejsce na narzędzia i drobne przedmioty, które dzięki niej będą cały czas pod ręką.
 2. Przy urządzaniu garażu warto zainwestować w metalowe półki, boksy lub regały gospodarcze z regulowanym rozstawem; mają dużą nośność, są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.
 3. Przeznaczenie dłuższej ściany garażu w całości – od podłogi po sam sufit - do zabudowy szafą wnękową pozwala uzyskać większą powierzchnię magazynową.
 4. Zastosowanie wiszących szafek umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni na podłodze.
 5. Szafki stojące z szufladami i półkami, których wysokość można regulować, pozwalają modyfikować przestrzeń magazynową odpowiednio do aktualnych potrzeb.
 6. Drzwi przesuwne we wszystkich szafach i szafkach – zarówno stojących jak i wiszących - nie zajmują miejsca i są bezpieczniejsze niż drzwi rozwierane.
 7. Wykorzystanie specjalnych paneli do umieszczania na nich specjalnych uchwytów i zaczepów do wieszania rzeczy (np. narzędzi ogrodniczych, sprzętów niezbędnych do utrzymania czystości posesji, roweru, hulajnogi) nie mieszczących się na półkach pozwala zaoszczędzić miejsce na podłodze.
 8. Wieszak sufitowy zapewniający pewny i trwały montaż przedmiotów o wadze do 25 kg to przydatne urządzenie, dzięki któremu można łatwo rozwiązać problem braku miejsca na podłodze, a zarazem utrzymać porządek w garażu.
 9. Uchwyt magnetyczny na narzędzia - idealne rozwiązanie problemu ciągle znikających narzędzi niezbędnych akurat w danym momencie pracy.
 10. Ochraniacze naścienne - zabezpieczają przed wgnieceniami i zarysowaniami równocześnie ściany garażu i drzwi otwieranego pojazdu.
 11. Składany blat roboczy przymocowany z jednej strony do ściany jest niezbędny w każdym warsztacie domowym, ale na co dzień nie musi zajmować niepotrzebnie miejsca.
 12. Palety drewniane i stojaki na opony – potrzebne w każdym garażu; najlepszym rozwiązaniem, polecanym przez fachowców, jest przechowywanie opon zamontowanych na tarczy w pozycji leżącej na palecie (nie bezpośrednio na posadzce), natomiast opony bez felg można przechowywać wyłącznie w pozycji stojącej na stojaku, pamiętając o regularnym i cyklicznym ich obracaniu celem zapobiegnięcia odkształceń. Wieszanie opon bez felg na hakach wbitych w ścianę jest nie tylko niewskazane, ale wręcz zabronione.
 13. Wieszak segmentowy do przechowywania kompletu opon lub kół samochodowych – alternatywna propozycja do powyższej - w postaci jednosegmentowej półki mocowanej do ściany, z dwustopniową regulacją umożliwiającą właściwe ustawienie drążków nośnych odpowiednio do średnicy składowanych kół.
 14. Pojemniki warsztatowe, czyli półki z małymi szufladkami, to idealne miejsce do przechowywania rzeczy drobnych – śrubek, nakrętek, uszczelek itp. Można je z powodzeniem zastąpić zwykłymi słoikami, puszkami, pudełkami po produktach domowych.
 15. Odkurzacz garażowy zawieszony pod sufitem, to doskonałe urządzenie umożliwiające łatwy dostęp do wnętrza samochodu oraz każdego kąta i zakamarka pomieszczenia gospodarczego – łatwe w montażu, przyjazne w obsłudze, niezbędne w każdym pomieszczeniu gospodarczym.

To tylko kilkanaście propozycji wartych uwagi. Możliwości jest o wiele więcej, bowiem inwencja twórcza nie zna granic. Ambitny i pracowity majsterkowicz ma zawsze głowę pełną pomysłów i ręce chętne do ich realizacji.

Samochód jest dumą i skarbem każdego mężczyzny i niektórej kobiety też. Wypada więc, aby był on przechowywany w miejscu godnym jego wartości. Takim będzie garaż dobrze zorganizowany i odpowiednio urządzony. Sposobów na to jest tak wiele, że podobnie jak dom może on być niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.
autor: Elżbieta Teleśnicka

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Inne
Podobne: Lustro w łazience, Egzotyczne rośliny w domu, Pomysły na komfort w małym mieszkaniu, Domowa siłownia i sala do ćwiczeń, Wyspa kuchenna
Słowa kluczowe: porządek, sprzątanie, organizacja, zagospodarowanie, garaż, urządzenie, wyposażenie