×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Oszczędne ogrzewanie, czyli dlaczego warto mieć kominek

naszmajster.plStale rosnące ceny gazu oraz prądu przyczyniają się do poszukiwań alternatywnych form ogrzewania domu. Jedną z najlepszych możliwości obniżki kosztów ogrzewania jest instalacja kominka. Obecnie nie są to już otwarte paleniska, a zamknięte i trwałe obudowy. Dzięki temu oraz dzięki systemowi dystrybucji gorącego powietrza kominkiem można ogrzewać już nie jedno, a wiele pomieszczeń. Należy zwrócić uwagę, że istnieją również elektryczne systemy kominkowe, które nadają się do mieszkań. Dlatego też kominek nie jest już jedynie opcją, na którą mogą sobie pozwolić jedynie mieszkańcy domów.

Ogrzewanie za pomocą kominka to nie jedynie efektowny sposób na zapewnienie ciepła w całym domu. Jest to również sposób bezpieczny. Jest on całkowicie niezależny od innych, używanych źródeł energii. Kominek może być podstawowym źródłem ogrzewania, jak i może stać się tylko dodatkiem do istniejącego już systemu. Dodatkowo tylko on pełni funkcję dekoracyjną.

Tradycyjne rozwiązania to kominki z kasetami kominkowymi lub wkładami. Na rynku dostępnych jest wiele modeli obu wyżej wymienionych rozwiązań. Wkład, czy kaseta to przede wszystkim eksploatacja całego kominka. Należy więc wziąć pod uwagę parametry wkładu i komfort jego użytkowania. Jeśli kominek jest dobrze wykonany, mamy szansę na mniejsze zużycie drewna. Jest to ogromny komfort dla użytkującego ponieważ nie ma potrzeby uzupełniania drewna przez wiele godzin.

Kominki nowoczesne oprócz wkładu posiadają również wymiennik ciepła. Jest to urządzenie potrafiące w zależności od modelu, wielokrotnie zwiększyć produkcję ciepła. Dodatkowo wymienniki ciepła przeznaczone dla kominków są głównie produkowane z zastosowaniem akumulujących ciepło specjalnych zbiorników. Jest to wielki plus dla takiego systemu ogrzewania. Dzięki temu kominki wyposażone w wymiennik są w stanie odzyskać ciepło nawet z prawie 90% sprawnością z jednorazowego załadunku drewna do kominka. W związku z tym niewielka ilość ciepła pozwala na pokrycie nawet połowy dobowego zapotrzebowania na ogrzewanie w domu o powierzchni około 150 m². Jest to rewolucyjny sposób na obniżenie kosztów jak i czasu pracy związanych z pracą kominka. Dobrze zamontowany kominek z odpowiednim wkładem utrzymuje ciepło nawet do 12 godzin. Jest to bardzo wygodnie w sytuacji, kiedy pracujemy i nie przebywamy przez cały dzień w domu. Mamy okazję wrócić do ciepłych pomieszczeń i nie musimy od razu dokładać do kominka.

Cena montażu i zakupu odpowiedniego kominka nie jest wysoka. Jest to cena całkowicie konkurencyjna do innych systemów grzewczych opartych na prądzie, czy gazie. Dodatkowo w nowoczesnych kominkach istnieje łatwy sposób połączenia z innymi ekologicznymi systemami ogrzewania takimi jak pompy cieplne, czy solary.

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów kominkowych. Dzięki nim jesteśmy w stanie wybrać urządzenie całkowicie dopasowane do naszych potrzeb i budowy domu. Tego rezultatem będzie całkowicie ekologiczne ogrzewanie oraz niskie koszty eksploatacji. A liczby mówią same za siebie. Przykładowy koszt ogrzewania za pomocą kominka około 150 m² domu w ciągu 6 miesięcy jest niższy o nawet 3000 zł niż przy metodach tradycyjnych! Nic więc dziwnego, że dobór odpowiednich materiałów jest aż tak ważny. Dobrym pomysłem jest poradzić się specjalisty przed kupnem odpowiedniego modelu. Doradzi on które rozwiązanie jest dla naszego domu najkorzystniejsze.

Warto zatem zastanowić się czy komfortowy i ozdobny kominek znajdujący się w salonie, nie powinien również pełnić funkcji głównego źródła ciepła dla całego domu. Jeśli dopiero zaczynamy budowę domu zastanówmy się nad renomowaną firmą, która mogłaby wybudować dla nas nowoczesny kominek. To pozwoli zaoszczędzić nam zbędnych kosztów na początku jak i w trakcie eksploatacji.


autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

  • bartok w ostatnim roku kupiłem kominek u http://www.kominkiwaligora.pl/ i rzeczywiście rachunki się obniżyły:), więc polecam tę formę oszczędności:) - 27 sty 2014

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Kominki
Podobne: Izolacja kominka, System rozprowadzania ciepła z kominka, Budujemy kominek, Kominek bez komina, Na co zwrócić uwagę wybierając wkład kominkowy
Słowa kluczowe: kominki, kominek,