×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
idź do strony: »

Uprawnienia i czynności kontrolne nadzoru budowlanego

2 kwi 2014

Czyli co może inspektor nadzoru budowlanego w ramach pełnienia swoich obowiązków. więcej »

Scalenie i podział gruntów

31 sty 2014

Procesu scalenia i podziału gruntów dokonuje się w celu przekształcenia niekorzystnie ukształtowanych terenów i ponownego ich wykorzystania zgodnie z przewidywaniami planu miejscowego. więcej »

Warunki techniczne - bezpieczeństwo konstrukcji

21 sty 2014

Na codzień nie zastanawiamy się nad ewentualnym "niebezpieczeństwem" grożącym nam "ze strony" budynku. Może dlatego, że nad tą kwestią pracowało wcześniej grono inżynierów i techników. więcej »

Warunki techniczne - oszczędnośc energii i izolacyjnośc cieplna

7 sty 2014

Budynek i jego instalacje ogrzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby ilość energii cieplnej potrzebnej do użytkowania budynku była utrzymana na racjonalnie niskim poziomie. więcej »

Samodzielne funkcje techniczne

23 wrz 2013

Zgodnie z Prawem budowlanym za samodzielną funkcję techniczną w budownictwie uważa się działalność związaną z koniecznością fachowej oceny zjawisk technicznych lub samodzielnego rozwiązania zagadnień architektonicznych i technicznych. więcej »

Odpowiedzialność zawodowa w budownictwie

30 sie 2013

Osoby sprawujące samodzielne funkcje techniczne podczas przebiegania procesu budowlanego są odpowiedzialne za poszczególne jego etapy. Ponoszą one konsekwencje zaniedbań i uchybień w zakresie wykonywanych prac. więcej »

Obowiązki nadzoru budowlanego

20 sie 2013

Nowelizacja w Prawie budowlanym wprowadziła podział administracji publicznej, dotyczącej sfery budownictwa, na dwa oddzielne organy: administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego. więcej »

Wymiana okien z prawnego punktu widzenia

9 sie 2013

Remont, czy przebudowa, a może bieżąca konserwacja? Do jakiego rodzaju prac budowlanych zalicza się wymianę stolarki okiennej? więcej »

idź do strony: »