×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
Artykuł sponsorowany

Profesjonalna ekipa budowlana

Wybór projektu i starania o wydanie pozwolenia na budowę mamy już za sobą. Pozostaje tylko budować. Komu powierzyć tak ważne zadanie, aby roboty były przeprowadzone solidnie, terminowo i bez większych problemów?

Budowę możemy prowadzić w różny sposób. Do wyboru mamy system gospodarczy lub zlecony.

System gospodarczy polega na samodzielnym nadzorowaniu prowadzenia budowy. Inwestor zatrudnia różnych fachowców do wykonania określonych robót, a nawet niektóre prace wykonuje samodzielnie. System zlecony to dużo wygodniejsze rozwiązanie – wtedy budowa zlecana jest tylko jednej ekipie, która kompleksowo stawia dom – zaczynając od fundamentów, a na wykończeniu domu pod klucz kończąc. Jest to o tyle korzystniejsze rozwiązanie dla inwestora, bowiem prace prowadzone są konsekwentnie przez jedna ekipę więc według jednego sposobu, a na budowie musi on pojawiać się tylko od czasu do czasu, sprawdzając postęp prac.

Niezależnie od wyboru sposobu budowania – musimy zatrudnić wykonawców. Pracując systemem gospodarczym dość często będziemy dokonywać takiej decyzji. Istnieje szansa, że jeśli za pierwszym razem trafimy na niekompetentnych fachowców to później – ucząc się na własnych błędach – następną ekipę wybierzemy lepiej ale może okazać się inaczej, a za każde kolejne ryzyko przyjdzie nam dodatkowo zapłacić w złotówkach. Trudniejszy wybór stoi przed inwestorem chcącym budować systemem zleconym. Tutaj wykonawcę wybiera się tylko raz i nie można się pomylić - od tego bowiem zależy powodzenie naszego projektu.

Wybór wykonawcy powinien być poprzedzony zebraniem możliwie jak największej ilości informacji o danej ekipie. Porównujemy zatem dane na temat zrealizowanych robót, referencje z poprzednich budów, czasem warto też porównać ceny.

Ilość zrealizowanych prac
Wykonawca, który zrealizował wiele inwestycji posiada duże doświadczenie. Możemy więc wnioskować, że oprócz wiedzy teoretycznej będzie umiał rozwiązać problemy, których na budowie może być niemało np. nagła zmiana pogody czy złe warunki gruntowe.

Referencje
Po każdej zrealizowanej budowie firma może otrzymać od zleceniodawcy referencje świadczące o jakości wykonanych prac i komforcie współpracy. Przeglądając referencje warto zwrócić uwagę nie tylko na samą ocenę wystawioną przez poprzedniego inwestora, ale sprawdzić również zakres wykonywanych robót oraz czas trwania poprzedniego zlecenia. Będzie to dla nas bardzo ważne źródło informacji o zakresie umiejętności, jak i terminowości wykonawcy. Może się bowiem zdarzyć, że firma posiada kilkanaście referencji jednak głównie zajmowała się murowaniem, a wtedy uzasadnione będą nasze wątpliwości czy pomimo zapewnień ze strony firmy wykona prawidłowo bez doświadczenia na przykład konstrukcję dachu. Czas trwania poprzedniego zlecenia też jest bardzo ważną informacją – jeśli jest on wyjątkowo długi – a wykonawca nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego aż tyle trwały prace budowlane to najlepiej zrezygnować z wyboru takiej firmy, aby później nasza budowa nie ciągnęła się w nieskończoność.

Oferty cenowe
Porównując wyceny kilku potencjalnych wykonawców, warto pamiętać, iż czasem najniższa oferta może oznaczać kłopoty. W końcu, aby zarobić - wykonawcą będzie musiał na czymś zaoszczędzić! Porównując ceny możemy tez sprawdzić uczciwość firmy. Jeśli oferta jest zbyt wysoka w stosunku do cen rynkowych – należy spodziewać się, że firma będzie chciała nas oszukać i wyłudzić dodatkowe pieniądze bazując na naszej niewiedzy.

Jeśli właśnie czeka Cie wybór firmy budowlanej, której powierzysz budowę swojego wymarzonego domu – to polecamy zapoznanie się z ofertą naszej ekipy. Zakład Remontowo – Budowlany J.Jantos oferuje Państwu swoje usługi w zakresie wykonywania pojedynczych prac remontowo – budowlanych, jak również budowę kompleksową. Wykonujemy rzetelnie i uczciwie powierzone nam prace. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Referencje wystawiane przez inwestorów, którzy zlecili nam prace świadczą niezbicie o profesjonalizmie Zakładu Remontowo - Budowlanego J.Jantos.

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Budowa
Podobne: Najlepszy materiał na ścianę fundamentową, Ściana kolankowa, Budowa systemem gospodarczym, 10 zasad ekobudowy, Wybór ekipy budowlanej
Słowa kluczowe: projekt domów, projekty domów, budowa domu, dom budowa, budowa domów,