×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Relaks w łazience

SPA 'sanus per aquam', czyli ' zdrowie przez wodę'.
Zalety kąpieli i wypoczynku w wodzie doceniano już w starożytności. Będąc już wtedy przekonanym, iż woda jest dla ciała tym, czym marzenia dla duszy. Relaksuje lub stymuluje do działania. Do dzisiaj akronim SPA oznacza spokój ciała i ducha. Poniżej zaprezentujemy kilka ciekawych sposobów, jak możemy sami stworzyć nasze domowe, prywatne SPA. Łazienka - miejsce relaksu. Projektując ją pamiętajmy, że wystrój wnętrza ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego nie zapominajmy o wyposażeniu łazienki w odpowiednią armaturę oraz zadbajmy o miłe dodatki, aby całość była harmonijna i estetyczna.

Miłośnicy sztuki Feng shui dosłownie: sztuki 'wiatru i wody' sądzą, że ma ona duży wpływ na pomyślność w naszym życiu. Woda symbolizuje płodność, oczyszczenie, odrodzenie. Armatura łazienkowa nie tylko daje nam możliwość czerpania ze źródeł życia, ale jednocześnie stanowi o harmonii łazienkowej architektury.

Wanna z hydromasażem
Wybierając wannę z hydromasażem, nawet mała łazienka może stać się miejscem upragnionego relaksu, odpoczynku po całym dniu. Wanny z hydromasażem produkowane są z akrylu - materiału, który bardzo łatwo da się uformować w przeróżne kształty. Stąd taki ich wybór w formie: okrągłej, prostokątnej, symetrycznej i asymetrycznej, ze specjalnie wyprofilowanymi siedziskami, podłokietnikami. Mają także specjalne miejsca na kosmetyki. Większość proponowanych przez producentów armatury łazienkowej wanien z hydromasażem cechuje uniwersalność zarówno we wzornictwie, jak i sposobie instalacji. Często, artykuły zostają tak ciekawie zaprojektowane, że umożliwiają montaż prawo lub lewostronny. Produkty takie jak na przykład mydelniczka, czy uchwyt ze szklanką mogą zostać zamontowane tak, by element szklany znalazł się z prawej lub lewej strony, dzięki czemu doskonale dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wanny mogą być montowane zarówno przy ścianie lub w narożniku. Obecnie wybrać można także modele wolno stojące, niesamowicie efektowne, przeznaczone do dużych powierzchni łazienkowych. W zależności od upodobań, możemy zdecydować się na wybór wanny mniejszej o długości 1,2 metra lub większej 2,5 metrowej. Występują również większe. Wybór odpowiedniej wanny wiąże się także z ilością w niej dysz. Od nich zależy jakość wodnego masażu. Zdarzają się nawet wanny z 35 dyszami. Standardowa powinna posiadać minimum 3 do 4 dysze. Dodatkowe, owszem, można zamontować, ale za dodatkową opłatą. Kupując wannę z hydromasażem, dowiedzmy się, co stanowi jej wyposażenie podstawowe, a co dodatkowe, by uniknąć niepotrzebnych rozczarowań z zakupu.

Do wyposażenia z reguły zalicza się między innymi: pompę, sterowanie ręczne lub elektroniczne, aluminiowy stelaż, poduszki, uchwyty, relingi, szafki, schodki, oświetlenie podwodne, automatyczną dezynfekcję, rączkę prysznicową, system odpływowy, kolumnę z mieszaczem termostatycznym. Miłym i zaskakującym elementem jest również dołączenie do zakupu - płyty CD z muzyką dopasowaną do każdego z programów masażu lub zestaw olejków do kąpieli.

Panele prysznicowe
Panele prysznicowe są polecane głównie dla małych łazienek. Ze względu na wygodę oraz komfort z ich korzystania są coraz bardziej popularne. Panel prysznicowy jest nowoczesnym sprzętem, który przewyższa klasyczne baterie. Bowiem poza typową słuchawką prysznicową posiada wiele mechanizmów, zwiększających możliwości oraz komfort użytkowania.
Panele prysznicowe najczęściej produkowane są z aluminium, stali nierdzewnej i akrylu. Pojawiają się także modele z hartowanego szkła, czy też z egzotycznego drewna.

Ze względu na kolorystykę - wybór jest bardzo duży, głównie jednak wciąż dominuje chrom oraz chrom w połączeniu z kolorem złotym lub bielą. Jedną z najważniejszych cech paneli prysznicowych jest ich funkcjonalność. Jeżeli lubimy dłuższe kąpiele polecamy niewątpliwie panel z siedziskiem. Gdy potrzebujemy bezpiecznego i komfortowego korzystania z ciepłej wody, to doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie w panelu baterii termostatycznej.

Jeżeli zależy nam na pełnym relaksie podczas kąpieli ważnym kryterium wyboru staje się rodzaj hydromasażu. Przy użyciu paneli natryskowych można znakomicie zrobić sobie wodny masaż biczowy, skierowany dzięki dyszom, słuchawkom i głowicom natryskowym, na określony odcinek ciała. Panele prysznicowe posiadają różną wielkość oraz przeróżne funkcje. Podstawowy zestaw zawiera płytę, dwa rodzaje natrysku: górny i natrysk ręczny oraz dysze do hydromasażu, zawory do regulacji strumienia i temperatury wody. Bardziej urozmaicone panele posiadają większą liczbę dysz, nawet zwiększoną do kilkunastu. Ważnym jest fakt, iż w niektórych rodzajach paneli - dysze mogą dawać strumień wody z różnym nasileniem, można je także włączać i wyłączać osobno lub kilka na raz. Niektóre dysze mają także funkcję blokady kierunku, która chroni przed zmianą kąta ustawienia w momencie dużego, gwałtownego wzrostu ciśnienia wody. Zestawy paneli prysznicowych składają się również z półki na przybory do kąpieli, zawierają siedzisko, oświetlenie, lustra oraz czujniki temperatury z nowoczesnym, elektronicznym wyświetlaczem.

Na koniec ciekawostka. Jeśli lubicie słuchać muzyki pod prysznicem zachęcam do posłuchania 'wodnego' radia H2O będącego nowym wynalazkiem zasilanym płynącą wodą w rurach. Generatorem energii jest mikroturbina ukryta w odbiorniku. Sprytny pomysł. Wystarczy, że odkręcimy strumień wody, podłączymy to brytyjskie urządzenie i mamy już kompletny relaks po całym dniu. 'Sanus per aquam' w XXI wieku.


autor: Anna Kokesz

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Urządzenia sanitarne / Armatura, Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo
Podobne: Styl eklektyczny, Kamień, cegła – jak je wykorzystać?, Błędy popełniane przy urządzaniu własnego mieszkania, Architekt wnętrz – nowa moda, czy prawdziwa potrzeba, Bateria naścienna czy podtynkowa?
Słowa kluczowe: roca, cersanit, ferro, armatura, instalator, hydraulik, aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza,