×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Sprzęt kuchenny

naszmajster.plNowoczesna kuchnia to przede wszystkim nowe metody przyrządzania potraw, a z tym w parze idą odpowiednie urządzenia. Na przestrzeni ostatnich lat mamy do czynienia z istnym boomem technologicznym w kuchni. Kto z nas dzisiaj wyobraża sobie życie bez lodówki, piekarnika, czy ekspresu do kawy. Producenci ciągle wprowadzają nowe urządzenia. Zmienia się nie tylko design, ale również i ich przeznaczenie. Zakup kuchennego AGD to inwestycja na lata. Im nowocześniejszy i bardziej energooszczędny sprzęt zakupimy tym mniejsze będą nasze rachunki. Wybór jest ogromny, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Sercem każdej kuchni jest miejsce do gotowania. Tradycyjne piecyki wypierane są przez nowoczesne kuchenki. Z roku na rok rozwiązań przybywa. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszyła się wymiana kuchenek gazowych na elektryczne wraz z płytą ceramiczną. Dziś produkt ten powoli zastąpiony zostaje płytą indukcyjną. Jest ona doceniana przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo użytkowania. Ciekawym zjawiskiem jest łączenie wielu funkcji w jednym urządzeniu i tak możemy kupić piekarnik, który będzie pełnić również rolę kuchenki mikrofalowej. Pamiętajmy, że każde miejsce, gdzie gotujemy potrawy powinno być zaopatrzone w odpowiedniej wielkości okap kuchenny. Będzie on idealny do neutralizowania zapachów powstałych podczas przygotowywania posiłków. Zwolennicy zdrowego żywienia i gotowania na parze mogą znaleźć również coś dla siebie. Urządzenia parowe do zabudowy to dobry pomysł, aby nie zagracać swojej kuchni.

Jeśli już o zabudowie mowa to należy wspomnieć, że większość urządzeń kuchennych jest podzielona na dwie grupy. Część z nich przeznaczona jest do zabudowy. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy, aby wnętrze tworzyło spójną całość i wolimy ukryć różnorodne urządzenia. Druga część to sprzęty wolnostojące. Są one ciekawsze pod względem kolorystyki i wyglądu niż te przewidziane do zabudowy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby łączyć te dwa typy urządzeń. I tak decydując się na zabudowaną lodówkę możemy wybrać ciekawy kształtem, kolorowy piekarnik, który będzie niecodziennym akcentem dekoracyjnym w naszej kuchni.

Jeśli chodzi o gotowanie to nie można zapomnieć o myciu naczyń. A tu z pomocą służyć nam będą, stosunkowo nowe, zmywarki. Decyzja o ich instalacji zwykle pada w momencie gruntownego remontu kuchni. Do jej użytkowania konieczna jest, bowiem instalacja wodno-kanalizacyjna. Ze względu na coraz lepsze parametry zużycia wody oraz prądu zmywarki stają się coraz popularniejszym sprzętem AGD w polskiej kuchni.

Lodówka, a częściej już lodówko-zamrażarka to urządzenie, o którego nie da się pominąć. Dzięki niej potrawy mogą świeże być i przechowywane na dłużej. Wybierając odpowiednią lodówkę dla swojej kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na jej energooszczędność. Jest to, bowiem część wyposażenia, bez którego nie możemy się obejść i które będziemy używać przez 24 godziny na dobę. Nie wyłączymy przecież lodówki na noc, aby zaoszczędzić trochę prądu! Warto, zatem wybrać to urządzenie jak najlepsze i sprawdzonej firmy. Jeśli chodzi o jej wielkość powinna zostać dopasowana do miejsca, w którym ma się znajdować. W przypadku, gdy mamy dużą rodzinę mała lodówka może nie wystarczyć. Warto wtedy zastanowić się również nad osobną zamrażarką, w której będziemy mogli przechowywać produkty dłużej niż w samej lodówce.

Elektryczny czajnik na wodę, ekspres do kawy, toster, maszynka do mielenia mięsa, mikser, frytkownica, sokowirówka, robot kuchenny to drobne AGD. Decyzję, co wybrać powinniśmy podjąć wedle naszych preferencji, co do gotowania. Jeśli nie lubimy spędzać czasu w kuchni, nie wyobrażamy sobie własnej osoby, jako znakomitego kucharza - nie powinniśmy gromadzić zbędnych sprzętów. Będzie to niepotrzebny wydatek i zagracanie wolnego miejsca. Za pieniądze wydane na przykład na blender możemy zjeść kilkakrotnie obiad w dobrej restauracji. To, co można jednak polecić i tym, którzy od gotowania trzymają się z daleka to młynek do odpadków. Urządzenie zamontowane pod zlewem kuchennym mieli wszystkie resztki i pozwala zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci. Rozwiązanie ekologiczne i bardzo przydatne. Niestety pomimo tego, że nie jest to nowość może zniechęcać nadal swoją ceną.

Wybór odpowiedniego sprzętu kuchennego powinien zostać dostosowany do naszych potrzeb. Nie przesadzajmy z elektroniką, jeśli nie zamierzamy w kuchni spędzać więcej czasu niż tylko tego, który potrzebny jest na przygotowanie kawy. Jednak miłośnicy gotowania mają pełne pole do popisu. Wybór urządzeń jest ogromny, a kuchnia może zamienić się w prawdziwe królestwo.


autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo, Inne
Podobne: Miejsce do nauki w pokoju dziecięcym, Tynki ozdobne i farby dekoracyjne, Mała łazienka może być funkcjonalna, 7 zasad urządzenia zdrowej kuchni, Prysznic bez brodzika
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza,