×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Styl ekologiczny

Ekologia. Z języka greckiego jest to połączenie dwóch słów: 'oikos' - 'dom' i 'logia', czyli 'nauka'. Nauka o domu. W ostatnim czasie, coraz bardziej zaczęliśmy dbać o to, jak żyjemy, jak się zdrowo żywimy, nawet jak się ubieramy, w jaki sposób odpowiednio spędzamy nasz wolny czas, w jak przyjaznym środowisku pracujemy. Coraz częściej powracamy do tego, co jest zdrowe oraz naturalne. Pora by zadbać także o nasze, bardziej skryte, bardziej prywatne, bo domowe życie i zaczerpnąć inspiracji z natury w urządzaniu mieszkalnego wnętrza. I tutaj wkracza pojęcie ekologii, jako inspiracji do stworzenia interesującego, aranżacyjnego stylu, jako jednego z najmilszych sposobów na uzyskanie ładu, spokoju w mieszkaniu.

Styl ekologiczny jest łatwy do zaaranżowania musimy tylko mocno zatęsknić za naturalnością i prostotą, jako aury sprzyjającej harmonii i relaksu. Wnętrze zainspirowane naturą musi swoimi stonowanymi kolorami nawiązywać do żywiołu ziemi. Dominują tu takie odcienie, jak brązy, biele, zielenie, beże, żółcie i delikatne błękity. Na ścianach pojawić się mogą wyciszone, delikatne wzory łąk, kwiatów, lasu. Wystrój ekologiczny pomieszczenia cechuje głównie minimalizm oraz użycie naturalnych materiałów, takich, jak surowe drewno - najlepiej w jasnych odcieniach - ceramika, bawełna, len, czy wełna. Rattan, czy też bambus są wspaniałym pomysłem na wykorzystanie ich w takich wnętrzach. Ten ostatni będąc materiałem bardzo wytrzymałym, przy tym lekkim, jak i mocno elastycznym ma także w kulturach Azji południowo-wschodniej znaczenie symboliczne. Wytwarza pozytywną energię do życia, przynosi szczęście i symbolizuje silny, dobry charakter; a w Feng shui jest uważany za uzdrawiający lek. Może, więc, warto powiesić w eko - mieszkaniu chociażby rolety bambusowe?

Nie zapominajmy też o skromnych dodatkach. Dywany wykonane, na przykład, z trzciny, czy też kosze wiklinowe będą znakomitą ozdobą ekologicznego pomieszczenia. Wspomniana wcześniej cecha ekologicznych, domowych przestrzeni - minimalizm - jest kolejną, ważną zasadą do wykreowania ekologicznych wnętrz.

Minimalizm, czyli potraktowanie mieszkania, jako niezbędnej do domowego życia - powierzchni, w której nie potykasz się o niepotrzebnie wstawione meble, nie rozglądasz się niecierpliwie po wielu ułożonych drobiazgach. Minimalizm zainspirowany zenowską estetyką Japonii, w którym to dążenie do niezbędnej pustej przestrzeni jest podstawą wyciszenia i spokoju staje się także jedną z zasad stylu ekologicznego. Stylu, który niewielkim kosztem, z lekką dozą kreatywności stworzymy samemu. Zaznaczyć też warto, iż wykorzystanie naturalnych przedmiotów, mebli oprócz tego, iż są one bardzo praktyczne, to także nieskomplikowane w konserwacji oraz łatwo dostępne do zakupienia. Na pewno każdy wybierze wyposażenie, które idealnie wkomponuje się w ekologiczne, domowe wnętrze. Wnętrze, które nada przytulną i harmonijną atmosferę każdego dnia.
autor: Anna Kokesz

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo, Inne
Podobne: Antresola w domu, Jak urządzić salon, Czym wykończyć ścianę w łazience cz. II, Prysznic bez brodzika, Styl orientalny
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza, wystrój eko, trzcina, bambus, wiklina, wełna, kamień, nautralny wystrój, materiały ekologiczne, wyposażenie