×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
idź do strony: »

Warunki techniczne - oszczędnośc energii i izolacyjnośc cieplna

7 sty 2014

Budynek i jego instalacje ogrzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby ilość energii cieplnej potrzebnej do użytkowania budynku była utrzymana na racjonalnie niskim poziomie. więcej »

Cechy fizyczne i chemiczne materiałów izolacyjnych

2 sty 2014

Współczesne materiały budowlane o wysokiej jakości muszą spełniać wymagania różnej natury. Są to m.in. odpowiednia izolacyjność termiczna i akustyczna oraz ochrona przed wilgocią. więcej »

Ochrona drewnianego stropu przed ogniem

8 lis 2013

Stopy pełnią rolę bariery, która chroni przed przedostaniem się ognia na sąsiednie kondygnacje. W przypadku drewnianych konstrukcji, które szczególnie łatwo mogą przenosić ogień, konieczne jest wykonanie odpowiednich zabezpieczeń. więcej »

Jak uniknąć mostków termicznych?

21 paź 2013

Wydawać by się mogło, iż w dobie tak bardzo rozwiniętej technologii budowania mostki termiczne nie powinny mieć miejsca. Rzeczywistość jednak jest inna. Mostki termiczne, w mniejszym lub większym stopniu występują w większości budynków. więcej »

Ochrona przeciwsłoneczna pomieszczeń a klimatyzacja

12 cze 2013

Często dopiero na etapie użytkowania pomieszczeń okazuje się, że zaprojektowana w nich klimatyzacja nie jest tak wydajna, jak to założono na etapie projektu lub, że jej wykorzystanie w 100% nie jest możliwe. więcej »

Ekologiczna przyszłość budownictwa

19 kwi 2013

Już dziś można zauważyć, iż coraz większa liczba ludzi decyduje się na energooszczędną budowę domu, mając na uwadze nie tylko własne korzyści, ale również dobro otaczającego ich środowiska naturalnego. więcej »

Niepodpiwniczone domy

7 kwi 2013

Ludzie coraz częściej decydują się na budowę domu, w którym nie ma miejsca na piwnicę. Jest to głównie podyktowane względami finansowymi. Czy rezygnacja z tej najniższej kondygnacji jest rzeczywiście opłacalna? więcej »

Jaki materiał jest najlepszy do izolacji dachu?

8 mar 2013

Dach zwany też „piątą elewacją budynku” jest jedną najtrudniejszych do izolowania częścią domu, gdyż to właśnie tędy ucieka najwięcej ciepła. Dodatkowo musi być skutecznie wentylowany aby zapobiec zawilgoceniu drewnianej konstrukcji nośnej. więcej »

idź do strony: »