×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Tkanina w domu

Co zrobić, aby zmienić wnętrza swojego domu bez zaangażowania w to ekipy remontowej? Co w przypadki, gdy znudziło Ci się już Twoje „stare” mieszkanie? Odpowiedź jest prosta: uszyj nowe na miarę! Tkanina we wnętrzu jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią nowe wyzwania, ale bez burzenia murów. Może ona nie tylko ozdobić na nowo stare meble, ale również być głównym elementem dekoracyjnym całego wnętrza.

Materiał w domu to przede wszystkim okna. Od nich zaczyna się cała zabawa z tkaniną. Nie każdy lubi rozłożyste firany, dlatego producenci, co chwilę wymyślają nowe rozwiązania. Styl firany, wygląd karnisza i sposób mocowania materiału do niego, wybrać należy w zgodzie z wystrojem całego wnętrza. Jeśli przeszkadzają nam dodatki w oknach można zdecydować się jedynie na delikatną mgiełkę, która doda trochę romantyzmu na przykład klasycznej sypialni. Pamiętajmy, że firany i zasłony to przede wszystkim kolory!

Każde pomieszczenie nabierze rumieńców jak tylko dodamy do niego trochę fantazji. Producenci wychodzą naprzeciw nawet najbardziej zwariowanym pomysłom. Kryształy w oknach, włochate zasłony, czy wściekła czerwień przed oczami wścibskich sąsiadów z domu obok…czemu nie? Wystarczy tylko dobrać odpowiednią długość i szerokość, a metamorfoza gotowa. W przypadku, gdy nasze okna są ogromne i wysokie możemy pobawić się w iście królewskim stylu. Atłasowe zasłony, poduchy na parapecie w tym samym materiale i firany do samej podłogi.

Wszystko zależeć będzie jedynie od naszej wyobraźni, może jeszcze tylko od zasobu portfela. Bowiem nieograniczone możliwości łączą w sobie również nieograniczone koszty. Warto, więc przed samym zakupem nowych, okiennych ozdób skonsultować swój wybór z projektantem, architektem wnętrz. Osoby takie po pierwsze pomogą dobrać odpowiedni rodzaj i kolor materiałów, (co ułatwi wybór w sklepie), po drugie dokładnie wymierzą ile tkaniny tak naprawdę potrzebujemy, a po trzecie i najważniejsze poradzą gdzie udać się na zakupy, aby nie były one ostatnie w tym miesiącu.

Jeśli chcemy wydzielić jakąś nową przestrzeń w naszym mieszkaniu lub nie interesuje nas zakup nowych drzwi można pokusić się o uszycie ich z materiału. Będą one pełnić funkcję zasłony, która w przypadku, gdy już nam się znudzi zostanie natychmiast usunięta. Jeśli chodzi o wydzielanie przestrzeni prywatnej lub ukrycie tych zakamarków w domu, które mają nie widzieć światła dziennego można uszyć materiałowy parawan. Będzie on pięknym dodatkiem do całego wnętrza. Materiał, z którego zostanie wykonany może być taki sam jak ten na zasłonach lub kanapie. Wtedy wnętrze będzie spójne.

Przed samą wymianą mebli wypoczynkowych, czy krzeseł w jadalni powinniśmy zastanowić się czy nie byłoby lepszym pomysłem po prostu te meble wyremontować. Wyremontować poprzez zmianę obicia. Jest to dobry sposób dla osób przywiązanych do swoich rzeczy, ale tych, którzy chcieliby wprowadzić pewne zmiany lub po prostu odświeżyć dom. Tkaniny obiciowe, które są dostępne na rynku mają niezliczoną ilość kolorów i wzorów. Tak jak i wcześniej tak i w tym przypadku liczy się przede wszystkim nasza kreatywność i wyobraźnia. Najnowsze trendy to łączenie tkanin stonowanych z obiciami imitującymi na przykład skórę węża, z motywem zebry lub lamparta. W przypadku, gdy nie chcemy zmieniać całego obicia można pokusić się o uszycie pokrowców na meble, a przede wszystkim na krzesła do jadalni. Dobrym pomysłem jest zamówienie kilku kompletów, które będą odpowiednie do wszystkich okazji typu imprezy rodzinne jak i wieczory ze znajomymi.

Dodatki i jeszcze raz dodatki

Zmiana klimatu we własnym mieszkaniu nie musi ograniczyć się jedynie do gruntownego remontu, który sprawi, że wszystkie fotele będą teraz szyte na miarę. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, co do konkretnych rozwiązań, a męczy nas już przebywanie cały czas w tym samym mieszkaniu możemy zdecydować się na modne, materiałowe dodatki.

Wspomniane już poduchy są idealnym elementem dekoracyjnym w każdym miejscu, gdzie jest tylko możliwość wypoczynku. Oprócz tego można pokusić się o wykonanie ścierek, rękawic, fartuchów kuchennych w tym samym kolorze lub o tym samym wzorze. Nie jest to jeszcze koniec. Ręczniki kąpielowe, czy pościel znajdująca się w sypialni to często elementy pomijane w urządzaniu wnętrz. Są one na pozór niewidoczne, a tak naprawdę dopiero po czasie dochodzimy do wniosku, że coś tutaj nie pasuje. Warto, więc zwrócić uwagę na to jak wyglądają nasze komplety pościelowe, ręczniki, czy nawet dywaniki łazienkowe. Są to elementy wnętrza, które używamy codziennie, a o których najbardziej zapominamy.

Tkanina we wnętrzu może pełnić wiele funkcji, ale przede wszystkim dzięki niej mamy okazję zmieniać naszą przestrzeń częściej niż tylko raz na pięć lat podczas malowania ścian. Propozycja dla odważnych? Kolekcja materiałów światłowodowych w różnych kolorach!
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo, Rolety / Żaluzje / Markizy, Tapicerstwo i Renowacja mebli
Podobne: Zasłony, kurtyny, żaluzje czy rolety – czy wybór ma wpływ na zdrowie?, Styl orientalny, Wyspa kuchenna, Spiżarnia – zbytek czy wygoda?, Wnętrza monochromatyczne
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza, rolety, zasłony, rolety rzymskie, żaluzje, rolety okienne, markizy, renowacja mebli, tapicer, antyki, stare meble, renowacja, odnawianie mebli, dekoracje z materiału, renowacja tapicerki, zasłony, firany, poduszki, dodatki okienne, jaka tkaninia, wybór tkaniny