×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Wanna

Decydując się na wannę we własnej łazience musimy liczyć się z tym, że jej wybór wcale nie będzie taki łatwy. Oprócz jej kształtu i wielkości powinniśmy zastanowić się nad jej funkcjonalnością jak i wyglądem. W zależności od zasobów naszego portfela, stwierdzić można, że wybór wanien jest wręcz nieograniczony. Cena rośnie proporcjonalnie do fantazji projektanta, ale dzięki temu możemy nawet kupić wannę w kształcie damskiego pantofelka, czy zdobioną kryształami. Jeśli nie chcemy się zgubić w natłoku informacji lub po prostu nie czujemy się na siłach, aby decyzję podjąć samodzielnie, zawsze możemy liczyć na architekta wnętrz. Z jego pomocą wybór odpowiedniego produkty stanie się prawie oczywisty.

Kształt wanny

Czynnikiem decydującym na wybór takiego, a nie innego produktu jest kształt wanny i jej wielkość. Niestety za duża wanna nie zmieści się w łazience, a jeśli nawet to zaburzy jej ergonomię. Korzystanie z takiego pomieszczenia będzie kłopotliwe i niewygodne. Warto pamiętać o odpowiednim kształcie samej wanny. Łazienka to miejsce, z którego korzystamy kilka razy dziennie. Jeśli posiadamy tylko jedną, to wygoda powinna stać się sprawą nadrzędną. Nawet najpiękniejsza wanna nie zrekompensuje nam niewygody z jej korzystania, ani przebywania w łazience. Jeśli chodzi o samą jej wielkość, musimy dostosować się do rozmiarów całego wnętrza. Pamiętajmy, że oprócz wanny będzie jeszcze wiele innych elementów wyposażenia i warto jeśli znajdzie się dla nich choć mała przestrzeń. W przypadku kiedy jesteśmy na tyle uparci i za wszelką cenę musimy mieć wannę możemy zainteresować się jej najmniejszym, dostępnym na rynku rozmiarem. Wanna o wielkości 100 lub 120 cm to najmniejszy możliwy model. Niestety jest ona na tyle mała, że możliwa będzie kąpiel jedynie w pozycji siedzącej. Dobrym lecz nieco trudniejszym do wykonania rozwiązaniem będzie zakup wanny asymetrycznej. Jej ciekawy i odpowiednio wyprofilowany kształt pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca. Jest ona niestety bardziej kłopotliwa w myciu gdyż wiele załamań i nieregularnych miejsc jest trudno dostępnych do czyszczenia.

Rodzaje wanien

Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów wanien. Ze względu na materiał z jakich są one wykonane można wyróżnić wanny akrylowe, emaliowane, stalowe, marmurowe, a nawet w ostatnim czasie betonowe. Te ostatnie można uznać za najbardziej designerskie i robione na specjalne zamówienie. Materiał z jakich jest wykonana wanna najczęściej wpływa na jej cenę. Dlatego o tym, który z nich wybrać będzie zależeć od tego ile mamy zamiar przeznaczyć na nie funduszy.

Funkcja

Obecnie wanny zaczynają pełnić całkiem inne funkcje niż dotychczas. Zabiegi higieniczne częściej wykonuje się pod prysznicem, pozostawiając wannę jako miejsce odprężenia i pełnego relaksu. Jeśli mamy zamiar swoją łazienkę zamienić w prawdziwy salon SPA warto zastanowić się nad modelem wanny z hydromasażem. Wanny droższe niż te występujące w standardowych ofertach, często są specjalnie profilowane, wyposażone w odpowiednie siedziska, podłokietniki czy nawet podgłówki. Wanny przeznaczone do salonów kąpielowych już same w sobie są dla nich wspaniałą ozdobą. Projektanci i producenci wychodzą naprzeciw wszystkim potrzebom klientów. I tak dobrym pomysłem dla domowego SPA jest wyposażenie wanny w odpowiednią osłonę. Dzięki niej po kąpieli będzie można zamienić wannę w prawdziwe łóżko do masażu.

Innym sposobem na bardziej funkcjonalną wannę jest jej połączenie z prysznicem. Dzięki odpowiednim zasłonom nie musimy się martwić o to, że zalejemy łazienkę. Jest to sposób na 2 w 1. Osoby, które preferują długie kąpiele zostaną pogodzone z tymi, którzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez szybkiego prysznica.

Kiedy padnie już decyzja o zakupie odpowiedniej wanny należy zwrócić uwagę co producent oferuje za daną cenę. Dla wanien o nietypowych kształtach powinniśmy zastanowić się nad odpowiednią, pasującą do nich obudową. W innym przypadku będzie problem z jej wkomponowaniem w całość łazienki.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Urządzenia sanitarne / Armatura
Podobne: Dwa w jednym - prysznic w wannie, Wanna kontra brodzik, Stylowa łazienka: jak obudować wannę?, Mała łazienka może być funkcjonalna, Bateria naścienna czy podtynkowa?
Słowa kluczowe: roca, cersanit, ferro, armatura, instalator, hydraulik,