×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Wygodny salon

Domowy salon to przede wszystkim pomieszczenie przeznaczone na wygodny odpoczynek. Na jego komfort wpływa wiele czynników. Styl, w jakim został urządzony pokój, wielkość wnętrza, jakość i rozmiar mebli. Przykładów można byłby mnożyć wiele, ale tym co cechuje wygodny salon jest przede wszystkim komfortowe miejsce do siedzenia, czyli odpowiednia sofa.

Pokój dzienny powinien być przede wszystkim duży i jasny. To tutaj będziemy organizować domowe przyjęcia i zapraszać gości. Musi być tam miejsce dla samych domowników jak i również dla znajomych. Dodatkowo, jeśli zamierzamy spożywać posiłki w salonie musi zostać w nim uwzględniona część jadalna. A to wymaga dodatkowej przestrzeni. Jeżeli cierpimy na brak wolnego miejsca można zdecydować się na urządzenie salonu w stylu minimalistycznym. Będzie sprawiać on wrażenie bardziej przestrzennego i pustego.

Co do kolorystyki wnętrza to wszystko zależy od naszych upodobań oraz wielkości wnętrza. Stonowane kolory można ożywić jakimś pojedynczym akcentem. Może nim być obicie, któregoś z mebli, albo tapeta na ścianie. Ważne jest, aby zachować umiar i nie przesadzić z ozdobami. Salon to miejsce reprezentacyjne dla całego domu tak, więc czasami chcemy, aż przedobrzyć, co w konsekwencji będzie wyglądać śmiesznie.

Jeśli myślimy o wygodnym salonie to nie może zabraknąć w nim komfortowego kompletu wypoczynkowego. Niewygodna sofa lub zbyt twarde fotele mogę popsuć nawet najpiękniej urządzony salon. Obecnie dominują proste formy, ale za to ciekawe tkaniny. To kolor i wzór uzupełnia wygląd wnętrza. I tak producenci używają tych samych materiałów, co dawniej, ale w niespotykanej dotąd kolorystyce. Srebro, złoto, połysk to propozycje skierowane nie tylko dla odważnych. Dobrze jest pamiętać o tym, że sofa pomimo swoich ogromnych rozmiarów jest uzupełnieniem wnętrza. Nada mu odpowiedni charakter, jeśli będzie do niego pasować. Dlatego powinna zostać ona dobrana w podobnym stylu, co reszta mebli. Jeśli chodzi o materiał musi być on dopasowany ściśle do naszych potrzeb. Ciężko polecać komuś kanapę obitą naturalną skórą, jeśli ktoś poszukuje ciepłego i przytulnego mebla. Decyzję, co do obicia powinniśmy podjąć świadomie. W przypadku, kiedy na kanapie mają leżeć również zwierzęta, materiał powinien być trwalszy i przede wszystkim zmywalny.

Rozmiar kanapy nie jest bez znaczenia. Musimy dostosować się przede wszystkim do wielkości wnętrza. Jeżeli miejsca jest mało musimy zrezygnować z ogromnego kolosa, na rzecz mniejszej sofy. Dodatkowe miejsca do siedzenia mogą znaleźć się na małych pufach, które również ozdobią salon.

Nowoczesne fotele, czy sofy często wyposażone są w funkcjonalne rozwiązania, które podnoszą komfort naszego wypoczynku. Ruchome podnóżki, zagłówki, podłokietniki czy oparcia to tylko klika z licznych przykładów. Coraz bardziej modne stają się szezlongi, na których można wygodniej poleżeć niż na zwykłej kanapie. Ich ciekawa linia już sama w sobie jest ozdobą wnętrza. Minusem tego typu mebli jest ich wielkość. Niestety szezlongi sprawdzą się jedynie w dużych salonach.

Najpopularniejszym meblem nadal jest klasyczny narożnik. W przypadku braku pokoju gościnnego pełnić może on podwójną funkcję. W dzień będzie wygodnym miejscem do siedzenia, a wieczorem zamieni się na łóżko dla gości. Nie musi być on nieciekawy. Szeroka gama kolorów i obić i w tym przypadku może uczynić cuda. Jeśli na zmianę materiału już za późno, zdecydujmy się na zakup kilku poduch, które będą efektownie uzupełniać cały komplet wypoczynkowy.

Kanapa jest jednym z najważniejszych elementów pokoju dziennego. Mebel, na którym wypoczywamy, oglądamy telewizję, słuchamy muzyki, czytamy książki, spędzamy czas z rodziną, …dlatego tak ważne jest, aby nie zapomnieć, że oprócz ładnego wyglądu sofa powinna być przede wszystkim wygodna.
autor: Dorota Polak

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Projektowanie wnętrz / Dekoratorstwo
Podobne: Mini ogród na balkonie, Kuchnia w stylu klasycznym, Aranżacja wnętrza ze słupami, 7 zasad urządzenia zdrowej kuchni, Czym wykończyć ścianę w łazience cz. II
Słowa kluczowe: aranżacje wnętrz, projektowanie wnętrz, wystrój wnętrz, wnętrza, sofa, salon, komplet wypoczynkowy, fotele