×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
 

Wynajem sprzętu budowlanego

naszmajster.plProwadzenie prac budowlanych, niezależnie czy są to drobne naprawy, czy poważne inwestycje, jak budowa domu lub budynku gospodarczego, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. W przypadku, gdy prace wykonuje profesjonalna firma budowlana, o sprzęt i materiały troszczy się wykonawca. Jeśli natomiast samodzielnie budujemy lub remontujemy dom, musimy zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia na własny koszt.


Jednak kupowanie drogich, specjalistycznych maszyn, pojazdów i urządzeń, które po skończonym remoncie lub budowie, nie będą już nam potrzebne, z punktu widzenia ekonomicznego, jest całkowicie nieopłacalne. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego. Z usług takich firm korzystają nie tylko osoby indywidualne, ale także przedsiębiorstwa, które okazjonalnie potrzebują specjalistycznego sprzętu lub prowadzą prace budowlane w różnych rejonach kraju, a nawet świata i przewóz maszyn na miejsce budowy jest całkowicie nieopłacalny.

Wypożyczyć można praktycznie każdy rodzaj sprzętu budowlanego. Począwszy od niewielkich urządzeń, takich jak buławy, sprężarki, wiertarki, poprzez agregaty i betoniarki, aż po ciężki sprzęt, taki jak koparki, ładowarki czy wywrotki.
Wynajem sprzętu budowlanego jest szczególnie opłacalny w przypadkach, gdy jest on używany sporadycznie i przez krótki okres czasu. W takim przypadku koszty ponosimy jedynie w okresie jego użytkowania. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzeń, które użyjemy jednorazowo lub będziemy korzystać z nich przez krótki, określony czas, poniesiemy koszty zakupu, użytkowania, a później także konserwacji, ewentualnych napraw lub też będziemy zmuszeni sprzedać go za niższą cenę.

W przypadku wynajętego sprzętu budowlanego, przedsiębiorca nie musi martwić się naprawą maszyny, jeśli oczywiście uszkodzenie nastąpiło nie z winy operatora. W przypadku, gdy maszyny nie można naprawić na miejscu, wykonawca nie musi oczekiwać na jej naprawę lub poszukiwać nowego sprzętu, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wypożyczalnie zapewniają serwis lub natychmiastowe podstawienie urządzenia zastępczego.
Przedsiębiorca decydujący się na korzystanie z usług firm wynajmujących sprzęt budowlany nie musi także troszczyć się o dopuszczenia dozorowe i przeglądy konserwatorskie, które bierze na siebie wypożyczalnia, podobnie jak kwestie odpowiedzialności przed służbami bezpieczeństwa pracy.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji wypożyczenia maszyny wraz z jej operatorem, szczególnie wtedy, gdy przedmiotem umowy są specjalistyczne urządzenia, takie jak koparki, czy koparko-ładowarki. Choć takie udogodnienie wiąże się z większymi kosztami, to jednak, jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi danej maszyny czy urządzenia, możemy mieć pewność, że prace zostaną wykonane fachowo, a sprzęt obsługiwany przez wykwalifikowaną osobę, nie ulegnie uszkodzeniu. Wiązało by się to oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Wynajem maszyn i urządzeń od firm wymaga podpisania odpowiedniej umowy, która zawiera wszystkie warunki jakie zobowiązują się spełniać strony. Najważniejszym ustaleniem jest to, iż większość sprzętu budowlanego udostępniana jest na doby. Bardzo często jest tak, że im dłuższy jest okres wynajmu maszyny, tym stawka dobowa jest niższa. Jeśli przedmiotem umowy są maszyny posiadające określony dobowy limit pracy, wówczas obowiązuje stawka godzinowa a nie dobowa. W rozliczeniu nie bierze się pod uwagę dni wolnych od pracy występujących w okresie trwania umowy, czyli niedziel, świąt i wolnych sobót.

Niektóre firmy, które zajmują się wynajmowaniem sprzęty budowlanego, w ramach obowiązującej umowy, świadczą także dodatkowe usługi, takie jak doradztwo techniczne, a nawet dostawę urządzenia na miejsce budowy czy remontu. W przypadku, gdy po raz pierwszy korzystamy z oferty danej firmy, zobowiązani jesteśmy do uiszczenia kaucji, którą wylicza się zgodnie z terminem wynajmu i jego trwaniem. Na jej wysokość wpływa także rodzaj wynajmowanego sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest pozyskanie potwierdzenia wpłacenia kaucji, nawet na zwykłym papierze z pieczątką firmy, datą i podpisem.

Zanim jednak podpisana zostanie umowa, trzeba dokonać wyboru firmy świadczącej usługi w tej branży. Doskonałym miejscem poszukiwań jest oczywiście Internet, dzięki któremu możemy porównać wiele ofert i wybrać najkorzystniejszą. Można także korzystać z lokalnej prasy lub po prostu poszukać informacji wśród znajomych. Dokonując wyboru warto kierować się nie tylko wysokością stawki, ale także opiniami innych użytkowników, byłych lub obecnych klientów, które świadczą o wiarygodności, fachowej obsłudze, uczciwości, a także jakości wypożyczanego sprzętu. Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym znajduje się firma. Czasem może okazać się, że choć cena oferowana przez jedną firmę jest korzystniejsza, to jednak po doliczeniu kosztów transportu, bardziej opłacalne jest skorzystanie z droższej firmy znajdującej się w pobliżu miejsca budowy.

Wybierając firmę wynajmującą sprzęt budowlany, a także maszynę warto jest zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Podstawą jest oczywiście sprawdzenie jakości sprzętu. Dobry stan techniczny gwarantuje sprawny przebieg prac budowlanych, a co się z tym wiąże, oszczędność czasu oraz pieniędzy. Niezawodność i sprawność maszyny sprawdzać należy także podczas jej wynajmowania.


autor: Joanna Zając

Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże: Wynajem sprzętu budowlanego
Podobne:
Słowa kluczowe: wypożyczalnia sprzętu budowlanego, koparki, betoniarka, dźwig, usługi dźwigowe,