×zamknij
Dodaj firmę
Zleć remont lub budowę, dodaj swoje ogłoszenie jako wykonawca lub zleceniodawca. Znadź fachowca do konkretnej roboty. Urzązaj przetargi na prace związane z domem lub ogrodem. Podyskutuj na forum.
Zaloguj»Login:Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Budujesz? remontujesz?
Szukasz pracy? Ogłoś się tutaj!
Szukaj artykułów:
Tytuł, słowa kluczowe:
artykuł Ogród zimowy to rodzaj przeszklonej zwykle dobudówki. Nie bez powodu nazywa się ją ogrodem – tu bowiem znajdują miejsce różnorodne gatunki roślin. Jednak zieleń to nie wszystko. Jak urządzić tę przestrzeń, by była oazą relaksu?
więcej »
artykuł Konstrukcje na bazie szkieletu drewnianego, płyty warstwowe, pruski mur, keramzytobeton, pustaki ceramiczne, panele styropianowe - każde ma swoje wady i zalety a podstawowym założeniem jest gotowy już fundament.
więcej »
artykuł W ogrodzie tym ważne jest praktycznie wszystko. Dlatego też sprawą kluczową staje się odpowiedni plan, który zadba o całą aranżację. Najdrobniejsze pomyłki lub nieuwaga w doborze dodatków przyczynić się mogą na zachwianie całej równowagi.
więcej »
Cześć wszystkim, mam ogromny problem!!! Zgubiłem dzisiaj kluczyki do auta, a mam tylko jeden...
Andrew40, 4 paź 2017
Co waszym zdaniem można uznać za najważniejsze w domu lub mieszkaniu? Powoli aranżuję swój...
pasku, 4 paź 2017
Co najlepiej się teraz sprawdza do uszczelniania dachu? Czy ktoś korzystał może z takiego...
maksik, 3 paź 2017
Artykuł sponsorowany

Wzorowa stolarka okienna

Jednym z elementów wpływających na późniejszy komfort mieszkania i koszty użytkowania oraz trwałość i estetyczny wygląd elewacji są okna. Stolarka okienna to oczywisty element konstrukcji całego domu. I choć wydawać by się mogło, że okna nie sprawią kłopotu inwestorowi to już na etapie wyboru sprawiają one dużo kłopotów, nie wspominając już o ich montażu.

Producenci stolarki oferują tak szeroki wachlarz produktów, że dla laika ich wybór nie jest prostą sprawą. Mnogość rozwiązań konstrukcyjnych, udogodnień, dodatkowego osprzętu a także różnorodność parametrów mogą przyprawić o zawrót głowy. Ponieważ okna mają służyć nam przez długie lata, więc ich wybór nie powinien być sprawą przypadku.
Jeśli nie znamy się na rzeczy, a nie mamy czasu na studiowanie artykułów dotyczących stolarki – warto wtedy poradzić się specjalisty. Wiele firm montujących stolarkę doradza też swoim klientów w kwestii wyboru odpowiednich okien czy drzwi. Korzystając w własnego doświadczenia i znajomości zagadnień doradzają fachowo klientowi , proponując rozwiązania idealnie dopasowane do jego wymagań.

Wybierając stolarkę na pewno należy sprawdzić wartość współczynnika przenikania Ciepła U, ale istotna jest tu wartość charakteryzująca całe okno, a nie tylko zestaw szybowy. Aby zapewnić skuteczną wentylację budynku, należy też sprawdzić czy wybrany model wyposażony jest w nawiewnik bądź funkcję mikrouchyłu. Ważną kwestią jest również trwałość stolarki oraz udzielana przez producenta gwarancja jakości produktu.

Jednak właściwy wybór to tylko połowa sukcesu. Aby okna nie tylko dobrze spełniały swoją funkcję zabezpieczającą przed wpływami atmosferycznymi takimi jak wiatr czy deszcz ale również utrudniały ucieczkę ciepła z wnętrza budynku należy zadbać o ich prawidłowy montaż. Jest to ważne zwłaszcza z punktu widzenia bezpieczeństwa ich późniejszych użytkowników, ale również ogólnego bezpieczeństwa budynku, bowiem stanowią one przeszkodę przed ewentualnymi włamaniami niepowołanych osób.

Nie wystarczy bowiem okna po prostu wstawić w przygotowany wcześniej otwór, przymocować i „sprawa załatwiona”, nawet jeśli proces ten przeprowadzony będzie starannie. Podczas montażu okna należy wziąć pod uwagę wiele drobnych aczkolwiek istotnych czynników, znanych tylko fachowcom, Między innymi okno należy poprawnie wypoziomować oraz przymocować za pomocą odpowiednich łączników. Istotną kwestią jest również uszczelnienie połączenia oraz zamocowanie elementów dodatkowych takich jak np. listwa progowa czy parapet. Każdy najmniejszy nawet błąd popełniony przez niedoświadczonych wykonawców, może doprowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania okien, a co za tym idzie do degradacji budynku. Dlatego zlecenie prac montażowych odpowiedzialnej i rzetelnej firmie to klucz do sukcesu. Dzięki doświadczeniu montażystów inwestor uniknie potencjalnych błędów np. niepełnego wypełnienia pianką montażową połączenia ramy okiennej i otworu ściennego czy braku wypoziomowania stolarki. Profesjonalny montażysta zadba również o estetyczne wykończenie wnęki okiennej.

Dlatego jeśli czeka Cię wybór i montaż stolarki, a nie chcesz tracić czasu podczas wybierania typu okna ani nerwów podczas nieprofesjonalnego montażu – zleć te prace profesjonalnej firmie z doświadczeniem. Fachowcy z firmy RP-BUD na pewno sprostają Twoim wymaganiom, dlatego gdyż profesjonalnie doradzą podczas wyboru rodzaju wysokiej jakości stolarki oraz zagwarantują jej solidny montaż. Firma Handlowo Usługowa RP-BUD oferuje klientom usługi doświadczonych montażystów co stanowi gwarancję rzetelnego, starannego i prawidłowego wykonania zleconych prac.
Powierzenie prac montażowych fachowej firmie uchroni przed późniejszymi usterkami okien, a co za tym idzie wysokimi kosztami ich naprawy, zapewni również ich prawidłowe funkcjonowanie wentylacyjno-ochronne. Dzięki temu okna stanowić będą zabezpieczenie i ozdobę budynku na długi czas.


Wasze komentarze ...

Brak komentarzy.

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.

Powiązane branże:
Podobne: Odbiór techniczny, Wymiana okien, Ochrona przeciwśniegowa dachów, Meble i światło w pokoju dziecka, Rodzaje balkonów oraz sposoby ich konstruowania
Słowa kluczowe: