blacha trapezowa
Sabina Posted on 13:27

Blachy trapezowe – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Blachy trapezowe to bardzo ciekawy wariant pokrycia dachowego, który zyskał naprawdę sporą popularność w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Gdzie jednak najczęściej jest on wykorzystywany?

Czym dokładnie są blachy trapezowe?

Budując swój dom lub podejmując się jego gruntownego remontu, z pewnością będziemy brali pod uwagę wiele różnych możliwości przygotowania pokrycia dachowego. Jednym z nich jest wykorzystanie takiego materiału, jak blachy trapezowe w Łodzi. Czym one jednak tak właściwie są? Blachy trapezowe są uważane za najtańsze, lecz wcale nie najgorsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o wybór pokrycia dachowego. Są to specjalne blachy posiadające grubość od 0,4 do 1 milimetra, pokryte specjalną powłoką. Nie tylko nadaje im ona kolor, ale również zapewnia ochronę przeciwkorozyjną i przeciw promieniowaniu słonecznemu, które dachowi może naprawdę mocno dać w kość. Kiedyś blachy trapezowe wykorzystywało się albo jako tymczasowe poszycia, albo na dachach budynków przemysłowych. Obecnie jednak jest to bardzo popularny wariant, używany w przypadku modernistycznego budownictwa w domach jednorodzinnych.

Rodzaje i zastosowania blach trapezowych

Blachy trapezowe posiadają kilka różnych rodzajów, a każdy z nich posiada trochę odmienne zastosowania. Do dachów najczęściej wykorzystuje się blachy trapezowe konstrukcyjne, które wykłada się na jakimś podkładzie – przykładem jest papa termozgrzewalna w Łodzi. Kolejnym wariantem jest wykorzystywana do tworzenia przegród ściennych czy dachowych blacha trapezowa elewacyjna, która odnajduje się świetnie w rolnictwie i w logistyce. Zapewnia ona naprawdę dobrą termoizolację, równocześnie mogąc pochwalić się sztywnością i lekkością.

Jak najlepiej zaopatrzyć się w blachy trapezowe?

Jeżeli zamierzasz kupić blachy trapezowe, najlepszą opcją będzie oczywiście skontaktowanie się z producentem tego typu wyrobów. Nie będzie z tym większego problemu – na rynku budowlanym znajdziesz wiele przedsiębiorstw tego typu, które z pewnością będą gotowe na współpracę.

Dodaj komentarz