Budowa osiedla
Sabina Posted on 18:00

Budowa Śródki OdNowa 2 na półmetku

Do końca trzeciego kwartału bieżącego roku budowa Śródki OdNowa 2 osiągnie poziom zaawansowania 50%. Już teraz stoją mury trzeciej kondygnacji, trwają prace nad stropami, a wkrótce rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.

Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa2. Będzie to czterokondygnacyjny budynek, w którym zaaranżowano 83 mieszkania. Deweloper przygotował szeroki wachlarz metraży – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Dostępne powierzchnie wahają się od 35 do 82 mkw, a ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto. Powstaną cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, komórki lokatorskie, podziemna hala garażowa oraz naziemne miejsca postojowe. – Tylko teraz trwa wyjątkowa promocja. Do wszystkich mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych dajemy komórkę lokatorską gratis, a to oznacza oszczędność blisko 15 tys. złotych – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Inwestor zadba też o części wspólne, jak drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie.

Budowa postępuje zgodnie z planem

Osiągnęła poziom 40% zaawansowania, a do końca września będzie już na półmetku. W większej części budynku stoją mury trzeciej kondygnacji i wylewane są stropy nad piętrem. – Harmonogram zakłada, że za kilka tygodni Śródka OdNowa 2 osiągnie docelową wysokość trzech pięter. Dlatego nie zwalniamy tempa, by przed końcem roku mieć stan surowy zamknięty – podkreśla Michał Wawrzyniak. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.

Lokalizacja Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Dodaj komentarz