promienniki podczerwieni
redakcja Posted on 12:32

Co dają promienniki podczerwieni?

Kupno i instalacja nowoczesnych promienników podczerwieni sprawia, że w prosty i skuteczny sposób można ogrzewać pomieszczenia magazynowe oraz usługowe, a także zachować komfort cieplny. Nie bez znaczenia jest również wartość ekologiczna całej inwestycji. Brak kotłowni, emisji spalin, magazynowania paliwa, a także zanieczyszczania powietrza to plusy, które mają wpływ na opłacalność zakupu.

Problem ogrzewania hal oraz innego rodzaju pomieszczeń nietypowych, w tym takich, które służą miedzy innymi magazynowaniu, sprzedaży oraz świadczeniu różnego typu usług jest bardzo poważny. O ile mamy do czynienia z nowymi halami, które dysponują odpowiednią, ciągłą izolacją – wtedy ogrzewanie nie jest tak wielkim problemem. Kwestia rachunków oraz tak zwanego komfortu cieplnego pojawia się głównie w przypadku hal, które już funkcjonują, a które nie do końca przeszły termomodernizację. Tu rozwiązaniem problemu może okazać się na przykład zastosowanie takiego rozwiązania, jak promienniki podczerwieni.

Ekologia

Rośnie świadomość ekologiczna Polaków. To niezwykle ważne, gdyż ma realny wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy, jaką wodę pojemy, jakie otoczenie mamy obok siebie. Ekologia wkracza również do hal, magazynów, centrów handlowych, punktów usługowych, wszędzie tam, gdzie wymagane jest ekologiczne, czyste ogrzewanie. Ekologiczne promienniki podczerwieni bez żadnego problemu można zamówić w firmie https://www.teoterm.com.pl/

Prostota użytkowania

Dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane promienniki podczerwone to świetne rozwiązanie dla tych, który lubią proste użytkowanie całej instalacji. Faktycznie ono takie jest. Promienniki są podłączane do wcześniej przygotowanej i często już użytkowanej instalacji elektrycznej, która nie wymaga specjalnej modernizacji. Promienniki przetwarzają energię elektryczną na ciepło, bez paliwa, smogu, magazynowania opału, kotłowni.

Wygoda, bezpieczeństwo

Zadaniem promienników jest sprawne ogrzanie albo dogrzanie pomieszczenia. To niezwykle ważne, aby wybrać takie, które mają pełną sprawność. Będą one wtedy wygodne w użytkowaniu i bezpieczne. Można je montować na wysokości, unikniemy w ten sposób problemów z ewentualnymi uszkodzeniami, które mogą wynikać z uderzeń np. przez wózki sklepowe, wózki widłowe. Dzięki profesjonalnemu montażowi możemy również bez żadnego problemu dogrzać praktycznie każdy kąt hali i tym samym utrzymać wszędzie dobrą temperaturę.

Przeczytaj także: https://www.kochamwies.pl/hala-magazynowa-jak-ja-ekologicznie-ogrzac/

One thought on “Co dają promienniki podczerwieni?

Dodaj komentarz