remont
Sabina Posted on 15:07

Czas na remont pokoju ucznia

Warto zadbać o odświeżenie i przearanżowanie pokoju ucznia, zwłaszcza jeżeli nasz skarb wyrasta właśnie z dziecięcych zabaw i zmieniają się jego potrzeby.  

Pokój uczącego się dziecka – niezależnie od rozmiarów – powinien spełniać różne funkcje – zapewniać miejsce do odpoczynku, nauki i rozrywki. Powinien też tworzyć przyjazny azyl, do którego nastolatek może uciec od świata dorosłych, ale też komfortowo spotkać się z przyjaciółmi czy realizować swoje pasje w poczuciu, że pokój oddaje jego osobowość. Kolorem ścian, który pozwoli swobodnie zrealizować różne pomysły aranżacyjne młodego człowieka, będzie delikatny odcień szarości Infinity z palety Beckers Designer Collection. Kolor ten dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie i będzie świetnym tłem dla grafik, plakatów czy innych elementów dekoracyjnych świadczących o indywidualnym stylu mieszkańca. W takim wnętrzu warto też pomyśleć o ciepłych dodatkach, na przykład meblach z naturalnego drewna czy zasłonach w ulubionym kolorze dorastającego dziecka, które wprowadzą do pomieszczenia przytulną aurę.

Zmiana aranżacji pokoju wchodzącej w wiek nastoletni dziewczynki wcale nie musi oznaczać odejścia od ulubionego w dzieciństwie różu

Z łatwością unikniemy wrażenia cukierkowości, jeżeli ścianę pomalowaną farbą Beckers Designer Collection we wdzięcznym odcieniu Ballet zestawimy z nowoczesnymi grafikami i meblami oraz dekoracjami w stylu urban jungle. W ten sposób  powstanie wyjątkowo urocza artystyczna kompozycja łącząca w sobie elementy surowości i delikatności, która będzie doskonale współgrać ze zmienną naturą nastrojów nastolatki, a jednocześnie na co dzień optymistycznie nastrajać do otaczającego świata.

Chcąc puścić wodze kreatywności w pokoju ucznia można postawić na połączenie kilku odcieni na ścianach, tworząc geometryczne, nieregularne wzory. W tej roli świetnie sprawdzi się zestawienie niebiskiej farby Oxygen z palety Beckers Designer Collection z kolorami Lavender i Powder Pink farby  Beckers Designer Colour. W takim otoczeniu dobór dekoracji przestaje mieć znaczenie, a młody człowiek może w pełni puścić wodze fantazji, nie narażając się na krytykę stylu. Tutaj bowiem nawet bezład staje się ładem, a stanie na głowie nie wydaje się być niczym niezwykłym.

Dodaj komentarz