kociol gazowy
Sabina Posted on 09:19

Czy warto wymienić piec węglowy na kocioł gazowy? 

Kotły węglowe starego typu są główną przyczyną powstawania smogu, a co za tym idzie przyczyniają się do niszczenia środowiska naturalnego i pogorszenia się naszego stanu zdrowia. Wymiana pieca węglowego na kocioł gazowy przyniesie zatem mnóstwo korzyści dla środowiska, ale nie tylko, bo ogrzewania gazowe może okazać się dużo bardziej opłacalne i zdecydowanie wygodniejsze dla użytkowników. 

Kotły gazowe – korzyści z ich użytkowania 

Trzy największe zalety ogrzewania gazowego to przede wszystkim energooszczędność, ekonomiczność i samodzielna, bezawaryjna praca urządzenia. Spalanie w kotłach gazowych jest bardzo efektywne, ponieważ gaz ziemny zawiera dużo wodoru, co wpływa na możliwość pozyskiwania dużej ilości energii.  W kwestii ekonomiczności, gaz ziemny w porównaniu z innymi rozwiązaniami nadal jest stosunkowo tani i wielu użytkowników chętnie korzysta z tego rozwiązania. I ostatni ważny aspekt to bezobsługowe działanie kotłów gazowych, dzięki czemu jedynym obowiązkiem użytkowników jest regularne płacenie rachunków. 

Kotły gazowe – dlaczego są lepsze od piecy węglowych?

Jak już wspominaliśmy, kotły gazowe są całkowicie bezobsługowe, dzięki czemu nie musisz martwić się dostawami opału i koniecznością dokładania paliwa. Skutkuje to przede wszystkim dużym komfortem użytkowania i oszczędnością czasu. Ze względu na to, że nowoczesne urządzenia wyposażone są w regulację pogodową zwiększa się również komfort cieplny w domu, bo ogrzewanie dostosowuje się do warunków na zewnątrz. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość energooszczędnego podgrzewania wody użytkowej.  

Kotły gazowe należą do grona urządzeń będących ekologicznymi źródłami ciepła, co oznacza, że wytwarzane przez nie związki i spaliny nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. A posiadając czyste powietrze wokół nas nie musimy martwić się o to, że wdychamy sztuczne związki chemiczne zagrażające naszemu zdrowiu. 

Czy zakup kotła gazowego się opłaca? 

Wiele osób zastanawia się czy po podwyżkach cen gazu ogrzewanie gazowe wciąż się opłaca. Eksperci twierdzą, że ceny gazu ziemnego już nie wzrosną, a nawet jest szansa na ich obniżenie. Co więcej, jeżeli wybierasz kocioł gazowy do domu, warto zwrócić uwagę na nowoczesne modele kotłów kondensacyjnych, dzięki którym możesz efektywnie zminimalizować koszty ogrzewania. 

Jeżeli posiadasz nieduży lub średniej wielkości dom jednorodzinny z dobrym ociepleniem to zakup kotła gazowe jest świetnym rozwiązaniem. Z pewnością będzie on dużo bardziej efektywny i oszczędny od pieca węglowego, a przede wszystkim zyskasz niesamowity komfort, dzięki braku konieczności obsługi urządzenia. Wysoka wydajność i efektywność pracy, a także trwałość i wysoka jakość urządzenia zagwarantuje, że będziesz mógł cieszyć się tym rozwiązaniem przez długie lata. 

Dodaj komentarz