poziomowanie plytek
Sabina Posted on 11:59

Czym jest system poziomowania płytek?

Płytki to bardzo często spotykany materiał stosowany do wyłożenia podłogi. Spotykamy go zarówno w łazienkach i toaletach, jak i nawet w kuchniach, gdzie znacząco ułatwiają czyszczenie podłogi, gdy ta zostanie ubrudzona, o co w kuchni nietrudno. Aby jednak poprawnie wyłożyć płytki przyda się nam system poziomowania płytek. Czym on jest i jak on działa?

Gdzie kupić system poziomowania płytek?

Istnieje naprawdę wiele miejsc, w których można zaopatrzyć się w system poziomowania płytek. Spotkamy go na przykład w ogólnych sklepach budowlanych, które oferują swoim klientom bogaty asortyment materiałów i narzędzi potrzebnych podczas budowy, czy też remontu, czyli w sytuacjach, w których kładzie się płytki,

Chcąc kupić jak najbardziej skuteczny system poziomowania płytek znacznie lepszym miejscem będzie jednak sklep glazurniczy, w którym spotkamy szeroko pojęte narzędzia do glazury, dzięki którym położenie płytek na naszej podłodze będzie niezwykle proste, a efekt końcowy będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy przed rozpoczęciem prac.

Czym jest system poziomowania płytek?

System poziomowania płytek może mieć różne formy. Najczęściej ma on formę klinów, a także klipsów. Oczywiście samych klinów, czy też klipsów jest naprawdę wiele rodzajów, które różnią się od siebie na przykład dopasowaniem do wysokości płytek, czy też tego jak szerokie mają być fugi pomiędzy nimi. Różnice pomiędzy klinami, a klipsami to między innymi to, że klipsy wykorzystamy tylko jednokrotnie, a kliny są wielokrotnego użytku.

Dlaczego stosuje się systemy poziomowania płytek?

Głównym celem stosowania systemów poziomowania płytek jest oczywiście to, by podłoga była równa i nie występowały na niej pochyłości. Jest to najważniejszy powód, lecz niejedyny. Dobre systemy poziomowania płytek dbają bowiem również o to, by te znajdowały się w odpowiedniej pozycji, czyli w równych odstępach, dzięki czemu efekt estetyczny będzie znacznie lepszy, a fugi równe na całej podłodze.

Dodaj komentarz