zamek
Sabina Posted on 12:06

Drzwi Delta. Jak wymienić zamek?

Odpowiednie drzwi do domu realnie zmniejszają ryzyko włamania, a biorąc pod uwagę, że jest to wydatek na długie lata, to warto zainwestować w dobre drzwi zewnętrzne np. drzwi Delta. Odznaczają się dobrym wykonaniem z użyciem wysokiej klasy materiałów, co przekłada się na bezpieczeństwo domowników. Jednak, aby drzwi spełniały swoją funkcję, to trzeba również zadbać o dobrą jakość zamków. Dlatego byle jaki zamki, warto zastąpić tymi, o wysokiej klasie antywłamaniowej. Wymiana zamka w drzwiach Delta jest również konieczna w przypadku awarii zamka. Czy można samodzielnie wymienić zamek? Kiedy lepiej wezwać ślusarza?

Wymiana zamka w drzwiach Delta

Drzwi Delta odznaczają się wysoką jakością, która zapewnia długą żywotność i znaczną ochronę przed włamaniami. Jednak nawet najlepsze drzwi nie pomogą, jeśli zamontowane zamki będą słabej jakości lub będą niesprawne. Kiedy warto wymienić zamki? Przede wszystkim w sytuacji, gdy stare zamki działają nie poprawnie: blokują się, zacinają lub włożenie klucza jest utrudnione. Wymiana zamka w drzwiach Delta powinna nastąpić również, jeśli chcemy zwiększyć poziom bezpieczeństwa i wybrać model antywłamaniowy lub system jednego klucza. Kolejną sytuacją, w której warto rozważyć wymianę zamka jest przeprowadzka do nowego miejsca lub wyprowadzka jednego z lokatorów. Dzięki temu zyskamy pewność, że nikt niepożądany nie będzie miał kluczy do naszej własności.

Jak wymienić zamek krok po kroku?

Wymiana zamka nie zajmuje dużo czasu i można ją przeprowadzić samodzielnie, wykorzystując narzędzia, które są praktycznie w każdym domu. Jedyne co jest potrzebne to płaski śrubokręt i trochę wolnego czasu. Bardzo ważne jest za to, aby zwrócić uwagę na kupowany nowy zamek, który powinien być idealnie dopasowany do drzwi. Dlatego przed zakupem należy dokładnie zmierzyć zamek i kupić idealnie taki sam. Montując nowy zamek trzeba również pamiętać, aby używać tylko elementów z nowego zestawu. Chcąc wymienić zamek, należy najpierw zdemontować szyld i klamkę z drzwi. Następnie trzeba odkręcić śruby mocujące zamek. Na koniec pozostało podważyć zamek śrubokrętem i go ostrożnie zdemontować. Na koniec trzeba tylko zamontować nowy zamek, wykonując wszystkie czynności w odwrotnej kolejności. Warto przy tym wiedzieć, że jeśli zamek ma wymienną wkładkę, to właśnie ją trzeba zamontować na samym końcu.

Profesjonalna pomoc

Tak jak przy wszystkich problemach najlepiej jest skorzystać z usług fachowca z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl . Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że zamek będzie prawidłowo zamontowany, a co za tym idzie będzie on działał prawidłowo i zapewniał wysoki poziom bezpieczeństwa. Dobry ślusarz posiada doświadczenie, wiedzę i specjalistyczne narzędzia, dzięki czemu wymiana zamka w drzwiach będzie szybka i bezproblemowa. Dodatkowo fachowiec może pomóc w wielu innych sytuacjach, a oferowane usługi to m.in.:

• dorabianie kluczy również na podstawie zamka;

• awaryjne otwieranie mieszkań, które przydaje się, gdy nie ma możliwości otwarcia drzwi;

• doradztwo w wyborze zamków;

• awaryjne otwieranie samochodu, co może się przydać w przypadku zatrzaśnięcia kluczy w aucie lub awarii elektryki, która uniemożliwia otwarcie drzwi;

• montaż i wymiana zamków;

• naprawa zamków, która często jest bardziej opłacalna od wymiany. Zwłaszcza w przypadku drogich zamków antywłamaniowych.

Dodaj komentarz