budowa
Sabina Posted on 15:24

Inwestycja Nowy Gruszczyn w budowie

Trwa realizacja osiedla Nowy Gruszczyn, przy ulicy Katarzyńskiej. Inwestycja została podzielona na sześć etapów. W pierwszym z nich powstanie 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Aktualnie wykonywane są prace murarskie na poziomie parterów. Jednocześnie trwa sprzedaż. Inwestycja cieszy się dużą popularnością.

Nowy Gruszczyn to najnowszy projekt Sky Investments. Przy ulicy Katarzyńskiej w podpoznańskim Gruszczynie (gmina Swarzędz) powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Do oferty trafiły dwa typy domów, o zróżnicowanej powierzchni użytkowej – A – 141,08 mkw. i B – 135,14 mkw.

Dział projektowy Sky Investments zaplanował dla każdego dwupoziomowego domu klasyczne rozplanowanie przestrzeni. Parter stworzy strefę dzienną, gdzie znajdzie się salon, kuchnia ze spiżarnią, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze dostępne będą 3 sypialnie, łazienka oraz 2 garderoby. To pozwoli każdemu domownikowi na odpoczynek i dużą dozę prywatności. Warto dodać, że w domach typu A, czyli najbardziej przestronnych z proponowanych, na parterze, na bocznej ścianie znajdzie się dodatkowe okno doświetlające jadalnię.

 

Do każdego z lokali przynależy również ogród oraz 2 miejsca postojowe od frontu

Budowa I etapu rozpoczęła się i we wszystkich lokalach zostały wylane fundamenty, a w czterech z nich postawiono już ściany parteru. W kolejnych domach prace murarskie się rozpoczęły i będą konsekwentnie kontynuowane. W najbliższych tygodniach zostanie zamknięty strop, a następnie pojawią się ściany pięter. – Budowa przyspiesza, a domy nabierają kształtów. Przyszli mieszkańcy w zasadzie mogą zobaczyć już zarys pomieszczeń na parterze, przestronny salon i kuchnię. Wszystkie prace są wykonywane zgodnie z założonym harmonogramem. Zakończenie budowy I etapu przewidujemy na II kwartał 2023 roku – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments. Docelowo całe osiedle będzie liczyć 38 domów, czyli 76 lokali w zabudowie bliźniaczej.

Poza projektem w podpoznańskim Gruszczynie, Sky Investments rozwija osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Aktualnie trwa realizacja ostatnich mieszkań i domów. Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. W szeregach C i F na najbliższy czas zaplanowano odbiory. Ponadto wykonywane są prace murarskie w szeregach H i I. W ramach tych dwóch budynków powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Całość inwestycji będzie gotowa w 2023 roku. Sky Investments przygotowuje kolejną inwestycję na terenie Poznania.

Dodaj komentarz