Inwestycje deweloperów
Sabina Posted on 19:19

Jakie inwestycje mieszkaniowe planują deweloperzy

Jakie projekty mieszkaniowe zamierzają wprowadzić na rynek deweloperzy? Jakie lokale w nich zaoferują? W jakich cenach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

W najbliższych miesiącach uruchomimy sprzedaż inwestycji w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Gdańsku. Będą to zarówno kolejne etapy już realizowanych projektów, takich jak Słoneczne Miasteczko w Krakowie, Świętokrzyska Park w Gdańsku, Kamienna 145 we Wrocławiu, jak i nowe inwestycje, w nowych lokalizacjach, jak na przykład Nowa Racławicka we Wrocławiu, czy Mały Grochów w Warszawie. W przygotowaniu jest również Ceglana Park, pierwszy projekt który zrealizujemy w Katowicach.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Nową inwestycją w sprzedaży jest Awipolis, licząca 110 mieszkań dwu, trzy i czteropokojowych z balkonami lub tarasami. W ciągu najbliższych miesięcy w naszej ofercie we Wrocławiu pojawią się kolejne mieszkania w ramach wieloetapowych osiedli Cztery Pory Roku i Olimpia Port. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią również apartamenty i lofty w Browarach Wrocławskich. W drugiej połowie roku nasza oferta poszerzy się także o nowe mieszkania we wrocławskich Krzykach.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

W kolejnych miesiącach, aż do końca bieżącego roku planujemy realizować kilka inwestycji, nie tylko w stolicy, ale i w innych miastach w Polsce. Wprowadziliśmy do przedsprzedaży Willę Wiślaną na warszawskiej Białołęce przy ulicy Mikołaja Trąby, gdzie dwupokojowe mieszkanie można nabyć za około 220 tys. zł. Mamy co do tej dzielnicy dalsze plany. W tym roku będziemy także realizować inwestycję w Pruszkowie pod Warszawą, Osiedle Letnica w Gdańsku oraz nowy projekt pod Poznaniem.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Planujemy uruchomienie kolejnych etapów cieszącego się dużą popularnością projektu Omulewska 26 na warszawskiej Pradze Południe. Ponadto, chcielibyśmy uruchomić kilka zupełnie nowych projektów po obu stronach Wisły w Warszawie, a także nico bliżej jej źródła, czyli w Krakowie. Wszystko zależy oczywiście od tempa procesów administracyjnych. Jesteśmy jednak dobrej myśli.

Andrzej Gutowski, członek zarządu Ronson Development

Planujemy między innymi ruszyć z realizacją dużej inwestycji Ursus Centralny w Warszawie. Pierwszy etap tego projektu będzie liczył około 150 lokali, a docelowo w ramach inwestycji zamierzamy wybudować około 1500 mieszkań. W stolicy z pewnością będziemy uruchamiać również następne etapy naszego, bestsellerowego osiedla Miasto Moje, realizowanego na Białołęce. Rozpoczniemy też budowę trzeciego etapu projektu Nova Królikarnia na Mokotowie.

Jednocześnie pracujemy nad rozbudową naszego banku ziemi. Niedawno informowaliśmy na przykład o zakupie nieruchomości w kolejnej atrakcyjnej lokalizacji na warszawskim Wilanowie. Poza stolicą planujemy natomiast ruszyć z budową nowego osiedla we wrocławskim Jagodnie. We Wrocławiu szykujemy także kolejną odsłonę projektu Vitalia. Mamy w planach również kontynuację innych projektów, takich jak Panoramika w Szczecinie, czy Grunwald2 w Poznaniu.

Andrzej Swoboda, wiceprezes zarządu Grupy CTE

Grupa CTE planuje rozpoczęcie realizacji nowego osiedla domów w zabudowie bliźniaczej położonego w Żernikach we Wrocławiu. W ofercie znajdzie się 40 lokali o metrażach około 120 mkw. Do każdego z nich przynależy garaż oraz ogród. Osiedle będzie miało charakter zamknięty. Ceny oferowanych domów zawierają się w przedziale 550 tys. zł – 600 tys. zł. Projekt domu powstał w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia. To sprawdzony i popularny format. W drugiej połowie roku wprowadzimy do oferty inwestycję wielorodzinną, ale o szczegółach będziemy mogli poinformować za kilka miesięcy.

Wojciech Duda, wiceprezes zarządu w Duda Development

Zainspirowani sukcesem naszej, najnowszej, poznańskiej inwestycji Fyrtla Wilda, planujemy kolejny projekt nieopodal centrum miasta, na Sołaczu słusznie uchodzącym za jedną z najpiękniejszych dzielnic Poznania. W tej chwili nie możemy zdradzić żadnych szczegółów dotyczących inwestycji i jej lokalizacji, ale już w ostatnim kwartale 2019 roku podamy więcej informacji i wierzymy, że okażą się one interesujące dla wszystkich, którzy myślą o zakupie mieszkania w Poznaniu.

W Łodzi, w ramach projektu Diasfera Łódzka, naszego, największego jak dotąd projektu mieszkaniowego, rozpoczęliśmy prace nad przebudową i renowacją postindustrialnego obiektu znajdującego się na terenie inwestycji. Sprzedaż mieszkań – loftów w tym budynku ruszy pod koniec bieżącego roku.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie do sprzedaży dwóch inwestycji w Warszawie. Będą to projekty z segmentu apartamentowego w topowej, warszawskiej lokalizacji oraz inwestycja z segmentu popularnego. Szczegóły oferty będziemy mogli podać po jej wprowadzeniu do sprzedaży

Piotr Tarkowski, pełnomocnik zarządu Allcon Osiedla

Obecnie skupiamy się na realizacji kolejnych etapów naszych inwestycji w Gdańsku, Gdyni i Pucku. W Gdańsku wprowadzamy właśnie do oferty ostatni etap kameralnego osiedla Kamienice Malczewskiego 2, zlokalizowanego w pobliżu Starego Miasta. W trzech dwupiętrowych budynkach znajduje się 12, 14 i 28 lokali w cenach od 360 tys. zł do 1 miliona zł. W tym osiedlu właśnie rozpoczęliśmy też sprzedaż 6 domów w zabudowie bliźniaczej, które są dostępne w cenie  od 1,49 mln. W Gdyni wprowadzimy w lutym do sprzedaży ostatni budynek w Osiedlu Gdyńskim. To kameralne osiedle otoczone lasem, zlokalizowane na Oksywiu niedaleko morza. W ofercie znajdzie się 36 lokali w cenie od 300 tys. zł do 560 tys. zł. Przed wakacjami planujemy wprowadzić do oferty drugi etap Nexo Apartamenty na Klifie. Będą to dwa budynki z 25 mieszkaniami w każdym, zlokalizowane w Pucku 50 metrów od morza. Ich ceny będą nieco wyższe niż lokali obecnie dostępnych – od 220 tys. zł do 550 tys. zł.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Jesteśmy w trakcie przygotowywania kilku nowych inwestycji. W najbliższym czasie planujemy realizację inwestycji Metro Park, która zlokalizowana jest na warszawskich Bielanach u zbiegu ulic Słowiańskiej i Krzemienieckiej. Inwestycja będzie skierowana do singli, par, niedużych rodzin z dziećmi oraz inwestorów. Sama lokalizacja również będzie bardzo dogodna, ponieważ inwestycja znajdować będzie się przy stacji metra Słodowiec.

Izabela Płóciennik, manager ds. nieruchomości mieszkaniowych w Antczak Residential

Będziemy w tym roku kontynuować realizację popularnych inwestycji w segmencie budynków wielorodzinnych, jak Ryżowa Park w Warszawie oraz Nowy Korczak, czy Panorama Park w Kaliszu. Planujemy też rozwijać projekty osiedli, w których oferujemy domy. Na warszawskiej Białołęce powstanie osiedle Bluszczowe Wille z 38 dwulokalowymi willami z przestronnymi ogrodami i tarasami. Inwestycja jest usytuowana tuż przy granicy z rezerwatem przyrody Puszcza Słupecka i Łęgi Czarnej Strugi. Osiedla domów budujemy także w Łodzi, gdzie powstaje drugi etap, docenianego w konkursach branżowych, osiedla 7 klonów, a także pod Kaliszem, gdzie kompleksowo tworzymy osiedle Botaniczna House.

Dodaj komentarz